Minimalismus interiéru sluší

Přebytek věcí a vybavení může snadno přebít příjemnou atmosféru, která je pro domov velmi důležitá. Možná právě proto se velké množství domácností uchyluje k jedinečnému stylu, jenž do jisté míry osvobozuje. Jestliže se vám líbí vzdušná nálada prostoru a dokonale čisté vzezření interiéru, pak je tento koncept bydlení a životního stylu určen právě pro vás. A o čem je vlastně řeč?

Minimalistická ložnice - zdroj
Minimalistická ložnice – zdroj

Moderní minimalismus je stále populárnějším společníkem pro život i bydlení. Jedná se o životní styl, ve kterém se zbavujeme zbytečností. Minimalistické bydlení je snadné – prostě se obejdete bez lapačů prachů, přemíry techniky i nepotřebných věcí. Každý, kdo nemá rád chaos a přebytek konzumních věcí, si tento koncept zamiluje. Jak takový interiér vypadá a působí? Je vzdušný, prostorný, organizovaný a na první pohled příjemně čistý. Představte si, že se doma cítíte naprosto báječně. Ano, právě minimalistický domov je prosycen pozitivní energií a harmonií.

Jak s takovým minimalismem vlastně začít?

Jako první krok můžete změnit myšlení. Není to úplně jednoduché, ale když se chce, všechno jde. Až zase navštívíte obchod, popřemýšlejte, co vše z kupovaných věcí skutečně potřebujete a co vlastně vůbec nakupovat nemusíte. I tohle může být začátek ke svobodě, zvané minimalismus.

Druhý krok je o něco málo složitější. Jistě jste už někdy zažili velký jarní úklid. Abyste váš domov pročistili, je potřeba nastartovat právě detox interiéru. Není to tak těžké, jak se na první pohled zdá. Stačí probrat místnost po místnosti a protřídit všechny věci, ideálně v rámci úklidu. Nejenže se zbavíte všeho, co celá léta nepoužíváte, ale třeba najdete i vzácné poklady. Pravidlo číslo jedna: vše, co jste za poslední rok opravdu neviděli a nepoužili, odložte stranou. Nepotřebné věci můžete prodat, darovat nebo vyhodit. Kdo ví, třeba udělají radost někomu dalšímu.

Casarredo Zrcadlo TADEUSZ T17
Casarredo Zrcadlo TADEUSZ T17

Minimalistický byt či dům neznamená “studený“. Také jednoduchost může působit útulnými dojmy. Přírodní materiály a designové detaily totiž udělají i z jednoduchého bydlení moderní domov, za který se nebudete muset stydět. Rostliny, dřevo, textitile, umění. Namísto několika dekorací vyberte jen prvky, které se stanou jedinečnou dominantnou místnosti. Méně je někdy více. Obzvláště v minimalismu.

A co barvy a minimalismus?

Do minimalismu patří pestrá škála barev, avšak interiéru bude slušet elegantní monochromatičnost. Ideálním řešením je sladění jednotlivých kusů nábytku a doplňků, případně vyzkoušejte barevný tón v tónu, jenž patří nejen do módního odvětví. Vzory a barvy pro jednoduché bydlení by měly být rovněž čisté, světlé a jemnější tonality. Jedině tak docílíte harmonického celku, ve kterým se budete cítit skvěle. Zkrátka jako doma.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...