Moderní design kanceláře. Na to dnes zaměstnanci slyší

Dobře zpracovaný návrh designu kanceláře vám umožní vytvořit vlastní firemní prostor pro setkávání s partnery, pracovní místa i soukromý prostor k řešení různých úkolů.

DOSTATEK PROSTORU A SVĚTLA

Prvním a důležitým krokem při navrhování kanceláře je zohlednění světla a světelných podmínek každého místa. Kancelářský nábytek musí být umístěn tak, aby denní světlo bylo dostupné co nejvíce pracovníkům.

foto1 1

Většina zaměstnanců tráví 90% svého pracovního času v interiéru kanceláře. A největší chybou je, pokud sedí daleko od standartního okna.

Nedostatek světla může mít negativní dopady nejen na náladu a produktivitu, ale i na zdravotní stav.

Přirozené světlo snižuje nadcházející únavu očí i bolesti hlavy, proto byste měli zauvažovat, jak ho dostat do kanceláře co nejvíce.

 VYTVOŘTE ODPOČINKOVÝ PROSTOR

A se světlem přichází ruku v ruce i prostor. Dejte zaměstnancům dostatek prostoru. Není myšlen přímo velký pracovní stůl, ale především dostatek pracovního prostoru kolem sebe.

Když do vás neustále někdo naráží svou židlí, nebo při průchodu okolo vašeho stolu o něj zavadí, či vrazí přímo do vás, stává se práce náročnější a vaše trpělivost ztrácí na síle.

foto2

Nezapomínejte také na odpočinkové prostory. Nejsou jen místem pro odpočinek a telefonáty, ale také oddychovou zónou pro neformální konverzaci s kolegy.

foto3

Odpočinkové zóny vybavte sedacím nábytkem relax, který obsahuje jak lehké křesílka a taburety, tak i sedací soupravy a paravány.

UDRŽUJTE POŘÁDEK

Kancelář je třeba udržovat v reprezentativním stavu a dbát na to, aby vše fungovalo tak, jak má. Zejména u malých kanceláří, kde je vše viditelné na první pohled.

foto4

K udržení pořádku nejlépe poslouží dobře zvolené úložné prostory. V naší nabídce máme například skříně Choice, které mají mnoho modulů a dají se skládat podobně jako stavebnice. Můžete použít i skříně ke stolovým sestavám tak aby každý pracovník měl vše potřebné blízko u sebe.

INVESTUJTE DO NÁBYTKU

Společnosti se z dlouhodobého hlediska investice do kancelářského nábytku vyplatí. Může se to zdát  jako zbytečnost, ale je důležité si uvědomit, že v tomto prostředí budete vy i vaši zaměstnanci trávit velkou část dne. Kancelář manažera, a nebo majitele společnosti hodně napoví i obchodním partnerům jak na tom vaše společnost je a jaký máte vkus.

foto5

Proto je důležité mít kancelář vybavenou funkčním, vkusným a pohodlným nábytkem.

OBRANDUJTE VAŠE PRACOVIŠTĚ

Design kanceláře je stejně důležitý jako branding vašich psacích potřeb a obchodních materiálů.

Branding by neměl skončit u vašich webových stránek a vizitek. Měl by být i v prostorách, kde se něco děje. Mělo by to být vaše vlastní prostředí podporující firemní kulturu. Nejlepším příkladem je recepce jako vstupní prostor do kanceláří.

foto6

Fyzický vzhled vlastní kanceláře proto propojte s barvami společnosti i charakterem byznysu.

Následná jednotná identita kanceláří napříč korporátní identitou, silně posílí brandové postavení vaší společnosti.

foto7

 

PORADÍME VÁM, JAK NA DESIGN KANCELÁŘE

Společnost TOP OFFICE je díky zkušenostem a referencím považována za odborníka v tomto oboru. Zkušení architekti vám zpracují návrh ve 3D a to zcela zdarma!

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...