Modrá barva v interiéru: Nadčasová, zklidňující a inspirativní

Nadčasová modrá stále platí za jednu z nejoblíbenějších barev v interiéru. Aby ne, nabízí širokou paletu odstínů, které se hodí do rozličných interiérových stylů. Pojďte se inspirovat.

Vzdušné bydlení jako u moře nebo hutná tajemná atmosféra? S modrou dokážete oboje. Jedno mají ale všechny odstíny společné – působí příjemně na naši psychiku a zklidňují mysl. Hodí se proto do obývacího pokoje, ložnice i dětského pokojíčku. Modrou máme spojenou i s čistotou, její použití v koupelně je tak jasná volba. Modrá dokonce zlepšuje schopnost soustředit se, takže pokud máte doma svůj pracovní koutek, modrá je pro něj ideální barva.

S čím modrou kombinovat

Modrou najdete v celé paletě odstínů. Všem to sluší ve spojení se světlým i tmavým dřevem a dalšími přírodními materiály, jako je například bambus. I když se traduje, že modrá by se neměla kombinovat se zelenou, není to tak úplně pravda. Jen je potřeba najít odstíny, které se budou doplňovat, ne přebíjet. Klasikou je pak kombinace s bílou, která ji nechá krásně vyniknout. Tmavě modrá pak vypadá skvěle se zlatými doplňky, které působí velmi elegantně, nebo se žlutou barvou, která zas vytvoří zajímavý kontrast. Nesmíme zapomenout ani na námořnickou klasiku, kdy modrou doplníme bílou a červenou barvou.

Sedačky

Modré sedací soupravy působí elegantně a nadčasově. Pokud byste je chtěli oživit, stačí přidat barevné polštáře nebo přehoz.

Křesla

Modrá uklidňuje už sama o sobě. A co teprve když nabízí pohodlné posezení? Pořiďte si samostatné křeslo, nebo jako součást setu s gaučem.

Skříně a skříňky

Pořiďte si domů výrazný kus nábytku, který podtrhne váš jedinečný styl. Od minimalistických kousků až po nepřehlédnutelné retro.

Povlečení

Povlečení nabízí nejjednodušší možnost, jak oživit ložnici i bez větších nákladů. Zachumlat se můžete pod jednobarevné povlečení, nebo zvolit vzorované.

Závěsy

Závěsy působí útulněji než žaluzie. Do ložnice doporučujeme black out závěsy, které dokonale zatemní okna, a dokonce zvládnout i lehce ztlumit zvuky zvenčí.

Polštáře

Čím víc polštářů, tím větší pohodlí. Zútulněte si posezení na gauči a křesle polštářky v modrých odstínech.

Koberce

Kusové koberce dodají posezení v obývacím pokoji úplně jinou úroveň. Vzhledem k tomu, že modrá uklidňuje, nemusíte se bát ani větších rozměrů.

Čtěte dál!

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka nekončí. Aby...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě domu rozhodně...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na tom jsou...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak zazimovat zahradu: Víte, co je třeba?

Sklizením úrody a odkvetením rostlin péče o zahradu zdaleka...

Na co si dát pozor při koupi domu?

Ač to tak na první pohled možná nevypadá, koupě...

Nezaspěte: O kotlíkové dotace si požádejte včas

Kotlíkové dotace patří mezi nejúspěšnější dotační programy. Jak na...