Mramor v interiéru opět patří mezi trendy

Luxusní a elegantní vzhled mramoru nelze upřít. Ostatně slabost antických sochařů a stavitelů pro tento materiál mluví sama za sebe. Krásný vzhled této horniny dokáže zkrášlit různé části interiéru jak mávnutím kouzelného proutku. Mramor rozhodně nemusí být pouze lehce béžové barvy. Velmi zajímavé jsou také odstíny načervenalé a zelené odstíny. Vznešenost mramoru můžete dostat i k vám domů bez toho, abyste museli bydlet v přepychovém sídle. Hodí se dokonce i do malého bytu!

Kuchyňská linka s mramorovou deskou – ilustrační obrázek, zdroj
Kuchyňská linka s mramorovou deskou – ilustrační obrázek, zdroj

Pracovní deska do kuchyně z mramoru

Kamenná pracovní deska z mramoru do kuchyně vám přinese nejen vzhled mramoru, ale také maximální praktičnost. U mramorových desek je garantována originalita. Žádná nemůže být stejná. Speciální nátěr usnadňuje úklid a vysoká odolnost proti vysokým teplotám, oděru a mastnotě se v kuchyni víc než hodí. Položit horký hrnec přímo na desku není žádný problém. Rozměrově menší deska do kuchyně v bytě nemusí být až tak drahá a opravdu dlouho vydrží. Vždy je však lepší, aby instalaci prováděl profesionál. Mramor je těžký a je třeba ho přesně zaměřit a usadit.

Mramorové umyvadlo pro radost

Celá koupelna z mramoru od obkladů po vanu může působit v kontextu běžného bydlení poněkud kýčovitě. Krása mramoru může vyniknout také tak, že se rozhodnete z něj pořídit pouze jednu klíčovou část koupelny. Dobrou volbou je umyvadlo z mramorového masivu ve verzi na desku. Může mít tvar oválné mísy, výjimkou však nejsou ani velmi atypická a elegantně tvarovaná umyvadla. Deska kolem umyvadla již může být z jiného materiálu. Méně je někdy více a v případě moderního využití mramoru to platí také.

Kamenné umyvadlo - leštěný mramor
Kamenné umyvadlo – leštěný mramor

Police a další maličkosti z mramoru

Starý přístup sázel na to, aby z mramoru byly vyrobeny co největší součásti našeho bydlení. Časy se však mění a takový mramorový krb uprostřed obývacího pokoje není zrovna to, co se řadí mezi čerstvé trendy. Dejte raději přednost menším doplňkům a dekoracím, které přirozeně dokreslí váš smysl pro harmonické bydlení.

V jednoduchosti je krása - – ilustrační obrázek, zdroj
V jednoduchosti je krása – – ilustrační obrázek, zdroj

Taková police z bílého mramoru se stane stylovým úložným prostorem. Bude perfektní pro vystavení rodinných fotografií, suvenýrů z cest či kuchyňských dóz. Stejně tak mohou být z mramoru vyrobeny další maličkosti, bez kterých se doma neobejdete. Za všechny lze jmenovat kalíšky na zubní kartáčky, designové hodiny na zeď, táci na jídlo či třeba úložné boxy s víčkem.

Mramor chytá druhý dech

Bez nadsázky chytá mramor druhý dech a jeho exkluzivní vzhled mu přináší novou vlnu popularity. Rozdíl je pouze ve způsobech využití, kdy je okázalost nahrazována střídmostí a důrazem na detail. Díky tomu nemusí být spojován pouze s honosným bydlením. Dalo by se říct, že pokud vše dobře promyslíte, zamilujete si ho klidně i v garsonce.

Designový konferenční stolek z mramoru – ilustrační obrázek, zdroj
Designový konferenční stolek z mramoru – ilustrační obrázek, zdroj

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...