Co musíte vědět, než si pořídíte volně stojící vanu?

Zapomeňte na klasické vany, které se krčí někde v koutě. Luxusní vzhled a velmi originální styl přináší do bydlení volně stojící vany. Než se jednu z nich rozhodnete pořídit, bude se vám hodit následující přehled důležitých informací.

Ravak Freedom O 169 x 80 cm XC00100020
Ravak Freedom O 169 x 80 cm XC00100020

Vanu, která je umístěna u zdi, najdete v drtivé většině českých koupelen. Toto řešení je dáno cílem ušetřit místo a do určité míry také zvykem. Volně stojící vany jsou o to zajímavějším a stylovějším řešením, které se v posledních letech čím dál hlasitěji hlásí o slova. Jejich hezký vzhled však může někdy odvést pozornost od několika podstatných věcí.

Počítejte s vyšší cenou

Následování moderního designu něco stojí a volně stojící vany nejsou výjimkou. To však neznamená, že jsou určeny pouze pro solventní zákazníky. Základní modely s dobrou kvalitou lze sehnat za částky od 15 do 25 tisíc korun. Cena roste se jménem výrobce a použitými materiály, což znamená, že pokud nemáte hluboko do kapsy, klidně seženete vanu s cenovkou přes 100 tisíc korun. Rozhodnutí o tom, zdali má taková investice smysl, je již pouze na vás.

Přívod vody vyřešte předem

U běžné vany je baterie umístěna na zdi, u volně stojící vany si přívod vody musíte rozmyslet velmi dobře předem. Přeci jen nechcete ničit nově zrekonstruovanou podlahu s vytápěním, případně složitě přemýšlet nad nějakým kompromisem. Ideálním řešením je integrovaná vanová baterie s podlahovým napojením a odpadem v bezprostřední blízkosti vyústění sifonu v prostoru pod vanou. Alternativou jsou různé kovové stojany s baterií vedle vany, které sice zpravidla nepůsobí tak elegantně, ale slouží spolehlivě.

VIYA 160x70 cm volně stojící koupací vana z litého mramoru
VIYA 160×70 cm volně stojící koupací vana z litého mramoru

O něco složitější úklid

Nebaví vás povinnost pravidelně uklízet koupelnu? S vanou, která je ze všech stran odhalena, si leštění užijete. Složitější úklid je daní za hezký design. Různé šmouhy o něco sníží vhodná povrchová úprava, ale i tak počítejte s tím, že vana vyžaduje pravidelné čištění a leštění ze všech stran. V opačném případě budete koukat na šmouhy, které budou kazit celkový dojem.

Praktičnost za krásu

Shrnuto a podtrženo, s praktičností jsou na tom volně stojící vany na štíru. Jsou dražší, jejich instalace je složitější a je nutné je častěji čistit. Doporučit je nelze ani starším lidem. Pro ty se vlézání a vylézání z vany může stát problematické, protože nemají možnost chytit se bezpečnostního madla na zdi. Všechny negativa tento typ van vyvažuje důrazem na originální styl a punc exkluzivity. Než se rozhodnete nějaký ten kousek zakoupit, projděte si opět všechny výše zmíněné informace, aby vás nic nepřekvapilo.

Čtěte dál!

Navštivte Plzeňský veletrh – úspory i nákupy

Plzeňský stavební veletrh „Moderní dům a byt“ a veletrh kosmetiky, módy...

Podzimní FOR INTERIOR se představí ke konci září

Veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je místem s...

Zveme vás na 15. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME, který nabídne velkolepé vánoční expozice

15. ročník kontraktačně-prodejního veletrhu dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...