Na co wellness? Udělejte si relax doma

Cítíte se unavení a zahlcení povinnostmi? Chcete pauzu, oddech a konečně i chvíli klidu? Kvůli tomu nemusíte jezdit na drahé wellness pobyty nebo do lázní. Stačí si trochu přeorganizovat interiér a máte vystaráno.

photo 1531639347449 6083f051c115 e1557836330280

Místo na šlofíka

I Winston Churchill prohlašoval, že by se člověk měl mezi obědem a večeří prospat. Pokud ovšem nepracujete z domu nebo nemáte pokrokového zaměstnavatele, tak se nejspíš nemůžete po obědě jen tak v práci prospat. Je to ovšem škoda, protože mnoho studií dokazuje, že odpolední šlofík vám dokáže velmi efektivně dobít baterky. Musíte ovšem dodržovat jeho správnou délku ne méně než 10 minut, ale ne více než 20 minut – protože jinak můžete být po probuzení ještě unavenější. Stejně tak je důležitý i čas, kdy si jdete “odpočinout”. Nejideálnější je to 6 až 8 hodin po probuzení.

Když už to tedy nejde v práci, vytvořte si aspoň doma odpočinkový koutek, ve kterém vám bude každá krátká siesta připadat jako požehnání. Ocení ho jistě každý člen v domácnosti.

Stačí se usadit do pohodlného křesla nebo lenošky, přikrýt se příjemnou dekou, zatáhnout závěsy a pustit si uklidňující hudbu. Nemusíte se bát, že v takovémhle pohodlí se vám bude spát špatně.

Masiv24 - SKY Relaxačné kreslo, svetlosivá
Masiv24 – SKY Relaxačné kreslo, svetlosivá

Zvažte výběr barev

Abyste navodili správnou atmosféru klidu, je důležitý i výběr barev, které vás obklopují. Místnost, ve které chcete odpočívat nebo spát by měla být v přírodních a světlých tónech. Zkrátka a dobře, pokud chcete relaxovat, nemějte kolem sebe výrazné barvy. Přízpůsobte této radě výběr prostěradla, povlečení a přehozu přes postel a už se nebudete chtít probudit. Kolem postele si pro větší pohodlí položte na podlahu běhouny z příjemného materiálu, protože kdo rád šlape po studené podlaze hned po probuzení?

Ostatní místnosti ve vašem příbytku naopak prozařte barvami. Do kuchyně přidejte trochu červené pro peprnější vaření, do obýváku záchvěv zelené a do chodby klidně trochu fialové, jako projev srdečnosti ke svému domovu. Jestliže ale nejste fanouškem výrazných barev, zvažte postavit do kontrastu k uklidňujícím barvám ve vaší ložnici tmavé odstíny nebo dokonce černou barvu doplňků.

ccc e1557836531753

Kreativní koutek

Stejně jako místo na odpočinek a odreagování je ideální mít doma prostor i na vaše koníčky. Pokud se tedy jedná o hobby, které můžete provozovat doma. Ať už se věnujete šití, hraní na hudební nástroj, malování nebo zahradničení, vyhraďte si na něj místo. Je důležité udělat si čas na věci, které vás naplňují a baví. Stačí i malá skříňka plná deskových her, díky které zaženete dlouhou chvíli. Nebo jestli dáváte přednost počítačovým hrám nebo jiným koníčkům na počítači, proč si nezpříjemnit i tento prostor? Na pracovní stůl dejte do jednoho rohu stolní lampu se stmívačem, abyste mohli světlo vždy přizpůsobit jasu obrazovky, a do druhého rohu přidejte nějakou vkusnou vázu s květinou. S těmito doplňky se třeba přestanete vztekat i u stříleček.

pai e1557836620640

 

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here


Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...