Nábytek z masivu? Nadčasový!

Dřevo v interiéru? Tradice. Materiál je oblíbený už po několik dekád a zdá se, že stále bude. Potvrdí to i interiéroví designéři, tedy odborníci, kteří se stále nebojí používat tento přírodní prvek, který dokonale prohřeje jakýkoli prostor. Hodí se do moderních i klasických domovů a všude vykouzlí nezaměnitelnou atmosféru. Zkusíte to s ním?

Originální křeslo z masivu - zdroj
Originální křeslo z masivu – zdroj

Proč masiv?

Přírodní dřevo potěší svým jedinečným charakterem. Má příjemnou strukturu i vůni. Masivní nábytek přináší tyto a ještě další výhody. Nábytek z masivního dřeva je neskutečně bytelný, kvalitní a samozřejmě odolný. Vyznačuje se rovněž dobrou životností, čehož si v dnešní době cení nejedna domácnost. Masivní dřevo je často tak zachovalé, že je možné nábytek dědit po předchozí generaci. Za zmínku však kromě výhod stojí také jeho vzhled a ekologická obnovitelnost. S návratem k přírodě mnoho z nás myslí zodpovědně také na životní prostředí – a právě dřevo je obnovitelným materiálem, což může být jedním z důvodů, proč sáhneme právě po poctivém dřevěném vybavení našeho domova.

Výběr dřeva

Není dřevo jako dřevo. Pokud plánujete koupi masivního nábytku, je potřeba vybrat konkrétní typ materiálu. Základními možnostmi jsou měkká a tvrdá dřeva. Rozdíl je především v investici a kvalitě. Cena za měkké dřevo je nižší, stejně tak snížená je však jeho odolnost. Pokud to rodinný rozpočet dovolí, doporučujeme kvalitní tvrdé dřevo, které vám poslouží po celá léta.

Inviro Televizní stolek MARON 160 cm sheesham
Inviro Televizní stolek MARON 160 cm sheesham

A mezi jakými dřevy nejčastěji vybíráme? Z měkkého dřeva náš trh nabízí smrkový nábytek a doplňky. Světlý povrch je příjemný na pohled a nabízí pestrou škálu moření a nátěru. Je cenově dostupný a potěší svým vzhledem. Kromě smrku výrobci přináší také nábytek z borovice. Ta odolává vlhkosti a její barva časem nebledne. Co se týče tvrdého dřeva, pak můžete vybírat například mezi dubem a bukem. Oba stromy poskytují dobré dřevo, jež odolává mechanickému poškození. Vybírat lze také z exotických dřevin, avšak zde investice do nábytku stoupá.

Péče o dřevo

Aby byl dřevěný nábytek v dobrém stavu po celá léta, vyžaduje péči. Pozor je třeba dát na přílišnou vlhkost, blízkost topení i sluneční paprsky. Pravidelné utírání prachu je naprostým základem. Pokud chcete nábytek jednou za čas obnovit, šikovní z vás mohou jednou za pár let nábytek přebrousit a znovu natřít nebo nalakovat. Právě dřevo je totiž oblíbené pro jeho estetickou obnovitelnost.

Inviro Komoda masív Charon 140 cm Sheesham
Inviro Komoda masív Charon 140 cm Sheesham

Vyberte si ten pravý styl

Ať už se vám líbí tradiční selský styl, srubový nábytek nebo moderní masivní modulární sety, máte z čeho vybírat. Dřevo je příjemné a nadčasové v každé své podobě, nelze s ním udělat chybu. Kombinujte jeden styl, abyste svůj domov nepřehltili několika různými koncepty. S čím dřevo kombinovat? Kovové prvky, beton, sklo i kámen – to vše dřevu sluší. A dřevo bude slušet vašemu interiéru.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...