Nalaďte se na velikonoční atmosféru. S těmito dekoracemi to bude hračka!

Když přichází jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku je na čase tomu přizpůsobit i bydlení. Opět se blíží Velikonoce a s nimi přichází i otázka, jak si na toto období příjemně vyzdobit interiér. Jarní dekorace do bytu dokáží vykouzlit příjemný pocit domova a rozveselit místnosti po dlouhém zimním období. Pusťte se s námi do výzdoby a nahoďte svůj byt či dům do gala!

easter 4083181 960 720 e1554628713354

Pokojové rostliny

Prvním, a také nejjednodušším způsobem, jak doma přivítat jaro je pořídit si do bytu pár rostlin. Pokojovky jsou ideální dekorací, která rozzáří chladný interiér po zimních měsících. Jednoduše dodají celému prostoru svěžest. Při vybírání se rozhodujte podle podmínek ve vašem bytě, protože si každá rostlina si nárokuje něco jiného. Před pořízením si prostudujte potřeby každé z nich, aby vám vydržely co nejdéle. Se zárukou můžeme říci, že kromě jarních měsíců vám pokojovky budou zdobit byt celoročně.

S příchodem sluníčka přichází i čas na rozmístění venkovních květináčů. Pokud bude přát počasí, můžete strávit velikonoční svátky i na zahradě. Připravte svoji pergolu na jarní a letní měsíce, kdy si budete vychutnávat krásné počasí s hrnkem kafe v ruce!

eggshell 4042471 960 720 e1554628822880

Velikonoční klasika – zajíčci a vajíčka

Ani tak otřepané velikonoční dekorace jako jsou zajíci či malovaná vajíčka nemusí být kýčovitá pokud si pohrajete s jejich instalací. Nynějšími trendy jsou různé vázy, sklenice či dřevěné nádobky, do kterých můžete umístit rozkvetlé větvičky a zbylý prostor doplnit barevnými vajíčky.

Pokud jde o malování vajíček, jaru vévodí pastelové barvy, zejména světle modrá, žlutá a zelená. Zkuste to s barvami moc nepřehánět, aby výsledná dekorace nebyla moc přeplácaná. V jednoduchosti je krása a pokud se jedná o pestrou velikonoční výzdobu, tak to platí dvojnásob.

easter 4090164 960 720 e1554628764631

Věnce nemusí zdobit jen na Vánoce

Velikonoční věnce jsou dalším skvělým nápadem, jak doma přivítat jaro. V případě jejich výzdoby popusťte uzdu fantazii. Věnec si stejně jako ten vánoční můžete buď nebo vyrobit doma. Porozhlédnout po materiálu na věnec se můžete například v lese, kde nasbíráte větvičky pro základní tvar věnce. Využít můžete i seno, které jen ovážete provázkem do požadovaného tvaru a umístíte na něj třeba vajíčka nebo zastrčíte drobné květy. Fantazie se meze nekladou. Na Velikonoce se hodí malé i větší věnce, záleží na vkusu každého z nás. Jen dávejte pozor na počet barev, aby celkový dojem nepůsobil příliš křiklavě. I věnec by měl ladit se zbytkem interiérů a působit spíše střídmým dojmem.

Umístění je také čistě na vás. Věnec se hodí na dveře – venkovní i do pokojů, a nebo na stolek do obývacího pokoje, či na kuchyňský stůl. Pokud přeje počasí, můžete dekoraci vyvěsit i ven na zahradu do altánu.

Velikonoční věnec Easter, pr. 23 cm
Velikonoční věnec Easter, pr. 23 cm

Velikonoční svíčky

Svíčky více či méně patří ke každému ročnímu období, a tudíž ani o Velikonocích by se na ně nemělo zapomínat. Fungují také i jako zajímavá dekorace. Pokud jste kreativní, můžete svíčku umístit do sklenice, kterou vyzdobíte do jarního velikonočního stylu pomocí temper, samolepek, a nebo klidně stačí kolem skleničky omotat barevnou stuhu.

Příjemnou atmosféru při pálení svíček ještě umocní jejich vůně, která se bude linout celým interiérem. Při výběru vonných svíček volte zejména květinové nebo svěží varianty. Vůni si raději nejprve odzkoušejte. Je důležité, aby vám byla příjemná a nevtíravá. Poté už jen stačí nechat proudit jarní vánek celým domovem.

Yankee Candle - velikonoční vajíčko set 3 ks vosk
Yankee Candle – velikonoční vajíčko set 3 ks vosk

Velikonoční ubrusy odliší svátky od všedních dní

Sváteční velikonoční oběd se neobejde bez slavnostního prostírání. Na Internetu můžeme najít nepřeberné množství velikonočních ubrusů různých barev, stylů. Výběr je jen čistě na vás! Pokud už vás vajíčka a zajíci omrzeli, pořiďte si jednoduchý vkusný ubrus, který využijete i při jiných příležitostech. Jarní veselé motivy poté nemusí končit v šuplíku hned těsně po Velikonocích.

Kromě jídelního stolu není od věci vyzdobit i třeba konferenční stůl v obývacím pokoji nebo stolek na odkládání klíčů v hale. I taková místa si zaslouží pozornost. I maličkosti dokáží v interiéru vytvořit příjemnou atmosféru. Pohled na byt, který je zařízený přesně podle vašich představ a vyzdobený do detailu, vás bude těšit každý den!

Středový ubrus MAGNOLIE A MOTÝLI 85 x 85 cm
Středový ubrus MAGNOLIE A MOTÝLI 85 x 85 cm

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...