Nápady na jarní dekorace: Inspirujte se

Oficiální svátek jara si zaslouží pořádnou oslavu, nemyslíte? Velikonoční ozdoby a dekorace jsou tou nejlepší výzdobou, kterou si můžete v tomto krásném období zpestřit svůj domov. Těchto pár jarních nápadů rozveselí vaši krásnou zahradu i moderní interiér.

Jaro je skvělým obdobím na nové začátky! Sáhněte po jarních květinách a vneste do interiéru život. K dispozici je mnoho barevných druhů, ať už zasazených v květináči nebo řezaných do vázy. Okouzlující kytice květů tulipánů nebo narcisů vnese do každého prostoru radost a optimismus. Na krásném prostřeném jídelním stole květiny nesmí chybět. (Pokud byste raději něco trvalejšího, nikomu nepovíme, pokud zvolíte květiny umělé!).

Levné velikonoční dekorace

Zárukou krásné velikonoční výzdoby jsou jednoznačně dekorace z přírodních materiálů. Jaro je ideálním obdobím na procházku v přírodě a nasbírání svých ozdob. Pár rozkvetlých třešňových větviček stačí vložit do vysoké vázy a přiložit k nim svíčky na vytvoření dokonalé atmosféry. Jednoduché a vždy kouzelné řešení, které vás zaručeně nevyjde draze.

pexels alesia kozik 6633211

Ekologický domov i výzdoba

Nechte své dekorace vyniknout. Zbytečně to nepřehánějte s barvami nebo plastovými ozdobami. Ty už dávno nejsou trendy. Chcete-li skutečně zazářit, pořiďte si v květinářství eukalyptové listy či jiné zelené rostlinky, které vydrží až do léta. Taková květinová výzdoba se dá pěkně situovat na parapet k oknu nebo na prostřený stůl. Stolování během velikonočních svátků tak získá ještě atraktivnější vzhled. A té vůně se nebudete chtít zbavit. To vám zaručujeme!

Jaro vás přivítá i u dveří domu

Kombinací větviček a eukalyptových listů vytvoříte i ohromný jarní věnec. Kreativní práce je uklidňující a přináší skvělý pocit zadostiučinění. Dopřejte si pohodu a relax i při takové jednoduché fyzické činnosti. Vaše mysl vám poděkuje a bonusem bude handmade výzdoba.

Pro nenáročné je zde velikonoční klasika v podobě průsvitné vázy plné vajíček. Ale ne ledajakých! Skvělý nápad pro výraznou velikonoční ozdobu je váza s křepelčími vajíčky. Dokonalá hra přírodních materiálů okouzlí vaši návštěvu a prokáže kreativního ducha, který se ve vás skrývá.

pexels ioana motoc 4346320

Trvanlivé materiály

Pokud si chcete vytvořit velikonoční výzdobu, kterou použijete vícekrát, sáhněte po textiliích nebo dřevě. Stačí si udělat šablonu a z látky vystřihnout přesný obrys, který sešijete a vyplníte plstí nebo vatou. Mohou tak vzniknout mrkvičky, látkoví zajíčci nebo jiné jarní motivy. Udělejte si ve svém interiéru několik malých zón, kde umístíte své jarní zátiší.

Na závěr vám dáme tip na velikonoční dekoraci do zahrady. Využijte pro svou tvorbu staré nepoužívané holínky nebo lustry. Poslouží jako originální květináče.

pexels freestocksorg 954016

Další jarní dekorace můžete najít tady.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...