Návod na dekorování vašeho interiéru!

Dekorování bytu není jednoduchou záležitostí. V nynější době máme plno možností, jak si zařídit domov. Nicméně může být velice obtížné si vybrat z toho nepřeberného množství dekorací přesně ty, které se vám budou líbit a zároveň zapadnou do celého interiéru. Existuje pár základních pravidel, které vám pomohou s výběrem těch pravých doplňků, abyste si navodili příjemnou a uklidňující atmosféru domova. Pokud nemáte jasnou představu o tom, jak by měl váš byt či dům vypadat, čtěte dále.

picture frames 1149414 960 720 e1554720154830

Najděte svůj styl

Každému z nás se líbí něco jiného a podle toho bychom měli přistupovat i při výběru dekorací. To, jak má dům zařízený soused nemusí vyhovovat vám a naopak. I kdybyste se viděli v interiéru vašich přátel, tak se je nesnažte napodobovat. Váš byt je tady od toho, aby vyjadřoval to, co máte rádi vy, např. umění, hudba. Snažte se projevit svůj životní styl či názory skrze dekorace. Člověk, který žije v souladu s přírodou bude mít nejspíše byt zařízený trochu jinak než třeba milovník historie. Nezapomeňte, že váš domov je přesně to jediné místo, kde můžete být stoprocentně sami sebou, proto se nebojte projevit!

dekor 1 e1554719616124

Každý pes jiná ves, a nebo raději ne?

Našli jste si svůj styl, třeba i s pomocí Internetu – na tom není ani zdaleka nic špatného. Teď přichází na řadu výběr jednoho základního prvku, který zůstane stejný pro celý byt. Může to být barva, tvar, vzor i linie. Jde o to, že pokud se na interiér nebudete dívat jako na celek a zařídíte každou místnost zvlášť, tak docílíte jen toho, že váš byt bude působit nesourodě a mnohdy i kýčovitě. Střídmost se vyplácí a v jednoduchosti je krása.

I při výmalbě stěn se snažte to nepřehánět s barvami. Vyberte si maximálně tři, které nebudou vytvářet ostré přechody a budou k sobě ladit. Pozor dávejte také na to, aby vás barvy po čase neobtěžovaly. V místnostech, kde trávíte nejvíce času, se zpravidla nehodí moc syté a výrazné barvy, ze kterých bolí hlava. Nezapomínejte také na světlo a vzdušnost celého prostoru.

home 1622401 960 720 1 e1554719746602

Zastavěným místnostem dávno odzvonilo

V předchozím bodě jsme zdůraznili vzdušnost v interiéru. Dnešní trendy se řídí hesla “méně je více”. Upusťte od obývacích stěn a neskladného nábytku, který rozbíjí prostor. Při dekorování byste určitě měli v místnostech zachovat co největší rozlohu, a také hodně světla.roo e1554719876893

Co se týče ceny nábytku, neplatí, že nejdražší se rovná nejlepší či nejkvalitnější. Zároveň se však také říká že, nikdo z nás není tak bohatý, aby kupoval jen ty nejlevnější věci. Při každém výběru věcí do vašeho bytu se řiďte zlatou střední cestou a poměru cena – kvalita.

DIY aneb vyrob si sám

Originálním způsobem, jak si vyzdobit domov mohou být i vlastnoruční výrobky. Ruční práce se v poslední době vrací ve velkém a lidé si jí patřičně cení. Může se jednat o ozdobené hrníčky, květináče nebo třeba jen hezky naaranžovaná světýlka. Návodů na výrobu různých dekorací je všude na Internetu spousta. Stačí se podívat na pár stránek a nápady se jen pohrnou! Nechte se inspirovat a vytvořte si vlastní a hlavně jedinečnou výzdobu. Zejména pocit z dobře odvedené práce vás bude těšit při každém pohledu na vlastní výrobek.

diy

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...