Návod na originální dřevěné osvětlení

Jestliže patříte ke kutilům a milovníkům dřeva, pak pro vás máme tip na unikátní přírodní osvětlení, které snadno ozdobí vás obývací pokoj či třeba jídelní kout. Nepřehlédnutelné stropní světlo je totiž jednoduché na výrobu, ale přesto vypadá jako stylový designový kousek, kterým vlastně také je.

Originální dřevěné osvětlení - ilustrační obrázek, zdroj
Originální dřevěné osvětlení – ilustrační obrázek, zdroj

Co si na takové dřevěné svítidlo připravit?

Budete potřebovat jen pár věcí: opracovanou dřevěnou větev nebo hladký hranol, lano, motouz, čtyři háčky, dvě nebo tři visací objímky a žárovky. Objímky dnes seženete v téměř každém obchodě a to dokonce v různých barvách, koncept tedy můžete pojmout jakkoliv. Stejně tak žárovky – protože je populární osvětlení ve stylu žárovka a objímka, existuje hned několik druhů zdobných žárovek různých tvarů a velikostí, vybrat si můžete dle svého uvážení a díky tomu bude hotové světlo naprostým unikátem.

Vytvořte si originální dřevěné osvětlení - ilustrační obrázek, zdroj
Vytvořte si originální dřevěné osvětlení – ilustrační obrázek, zdroj

Jak na to?

Postup je jednoduchý a zvládne ho opravdu každý. V první řadě si vyberte umístění osvětlení. Podle něj pak symetricky na čtyři strany umístěte nosné háčky. Samozřejmě je důležité vybrat upevnění podle vašeho stropu, jestliže si nevíte rady, můžete se poradit s odborníkem. Poté můžete udělat očko na lanu a pro estetický efekt ovázat motouzem. Lano mějte delší, aby šlo několikrát omotat okolo větve nebo hranolu, teprve poté přijde na řadu měření – připevněte očko lana k háčku, nechte si přidržet dřevěný kus v poloze, v jaké bude viset a několikrát esteticky omotejte lano okolo dřeva. Poté můžete lano ustřihnout v požadované délce, ovšem mějte rezervu na další oko, na kterém bude viset druhá část. Tento postup zopakujte také na druhé straně.

Jakmile dřevěný základ visí, je čas na objímky. Vyvedené objímky stačí hravě omotat okolo dřeva a nechat viset přesně tam, kde se vám to bude líbit.

Dřevěný lustr - ilustrační obrázek, zdroj
Dřevěný lustr – ilustrační obrázek, zdroj

Dřevěné světlo je jednoduché, levné a přesto může tvořit základní zajímavý prvek vašeho interiéru. S trochou fantazie a manuální zručnosti tak můžete neokoukaně vyzdobit jídelnu nebo vyšperkovat osvětlení v ložnici. A je docela možné, že i vaše návštěvy si vás budou chtít přizvat do svého obydlí – dřevěné osvětlení bude mít rozhodně úspěch.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...