Nebojte se skla v interiéru

Sklo hlásí velký odvážný návrat v interiérovém designu. Kdepak, tentokrát nemáme na mysli pouze klasické skleněné doplňky, ale rovněž originální skleněný nábytek. Zatímco se ještě nedávno zdálo, že sklo z našich interiérů pomalu mizí, dnes je opak pravdou. Návrháři se totiž rozhodli, že právě tento materiál opět vynesou na výsluní.

Skleněný konferenční stolek - zdroj
Skleněný konferenční stolek – zdroj

Sklo jako materiál

Skleněné jídelní stoly, konferenční stolky, komody a vitríny. Kromě nábytku jsou populární také rafinované skleněné dělící stěny, jimiž oddělíte pracovní kout od zbytku místnosti. Zdá se, že sklo je zase jednou všude. Aby také ne – protože jsou to právě interiéroví designéři, kteří často udávají prim, a když se pro něco nadchnou oni, pak se to čas od času stane opravdovým trendem. Barevné, čiré, kouřové i neprůhledné sklo, takové podoby mají nejmodernější kousky, které mohou zdobit i váš domov. Sklo je symbolem noblesy, proto po něm může sáhnout každý, kdo chce protkat svůj domov třpytivým luxusem.

Konferenční stolek Miranda
Konferenční stolek Miranda

Nevýhody skla

Ano, skleněný nábytek a skleněné plochy se nehodí do každého interiéru. Pojďme si nastínit několik nevýhod skleněných prvků v domácnosti. Prvním aspektem je samozřejmě přítomnost malých dětí. Přestože jde ve většině případů o sklo tvrzené a bezpečnostní, do jisté míry je to stále risk, mít v místnosti sklo a děti současně. Kromě toho je nutné sklo pravidelně čistit a leštit – a to je vlastnost, která některé z nás zaručeně odradí. I když existují nevýhody, řada z nás sklu neodolá, právě pro jeho pozitivní vlastnosti, které rozhodně převládají.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Proč se skla nebát

Ačkoliv jsme vyjmenovali dvě nejdůležitější nevýhody, sklo má také velkou spoustu pozitivních vlastností. Patří totiž mezi ty nejelegantnější materiály, kterými můžeme vybavit náš interiér, navíc je příjemně kombinovatelné. Skleněné kombinace byt dokonale projasní a rozsvítí. Prostor na první pohled působí vzdušněji, za což může samozřejmě sklo. Chladná, ale jasná a ohromující atmosféra – takovou snadno vykouzlíte právě umístěním skleněného kusu nábytku či skleněné dekorace.

Doplňky nebo nábytek?

Skleněné dekorativní předměty, to je to nejmenší, čím můžete začít a vyzkoušet si působení skla v interiéru. Skleněnou vázou můžete umocnit dojmy prostoru i nábytku, na který ji umístíte. Ale ani skleněný nábytek není k zahození. Vracejí se klasické skleněné konferenční stolky. Podtrhněte stolek huňatým luxusním běhounem a vaše posezení ve společenské zóně získá perfektní šmrnc. Namísto příborníku vybavte svou kuchyni skleněnou komodou. Ta vám dovolí vystavit vše, co chcete, aby bylo vidět, aniž by se na to prášilo. Doplňte například velkou knihovnu LED podsvícením a skleněnými dvířky a z knihovny se stane působivá dominanta vašeho obydlí. Už chápete, proč se sklo vrací?

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...