Nebojte se uspořádat party v bytě

Narozeniny jste neslavili už léta, protože máte malý byt a návštěvu byste neměli kam poskládat. Uspořádat jen tak večírek pro kamarády, to vás nikdy nenapadlo, jak taky v takovém krcálku. Divili byste se, ale jde to jednoduše.

party

Malý byt není žádná překážka

Malý byt v žádném případě neznamená, že byste se měli vzdát možnosti stát se hostitelem. Výborně vaříte, váš gin fizz je legendární, jste nejzábavnější člověk široko daleko. Ať máte jakoukoliv jinou nebo některou z těchto vlastností, každý si zaslouží být někdy v roli hostitele. Prostory, ve kterých se bude večírek odehrávat, nemusí být vůbec rozhodující. Opticky si byt zvětšete světlem, rozsviťte, odtáhněte závěsy, využijte bílou barvu. Bílý ubrus, bílý přehoz na pohovku. Optické klamy působí velice efektivně. Jakmile místnost prozáříte, můžete začít kouzlit.

Nabídněte dobré pití

Jako správný hostitel byste neměl podcenit ani pochutiny a nápoje. Můžete si je samozřejmě zvolit dle svého gusta, pokud byste ale rádi tip na něco exkluzivního, mrkněte na Alkobazar.cz kde najdete širokou nabídku vzácných i exkluzivních lahví k prodeji, stejně tak sami můžete nabídnout něco ze svého baru.

Hejbněte s nábytkem

Přestěhuje pár kousků nábytku. Hosté, kteří vás už v minulosti navštívili budou překvapení, nově příchozí ocení, jak jste kreativní. Pohovku dejte ke zdi a přistavte k ní jídelní stůl, z druhé strany namáčkněte všechny kuchyňské židle a hned jste vytvořili čtyři další místa k večeři. Nebojte, sedačka nebude nikomu chybět při zábavě, která přijde po jídle. Naopak, všichni ocení neformální posezení “na turka” a na polštářcích kolem konferenčního stolku. A taky kolem nočních stolků, které jste přesunuli z ložnice, aby bylo víc prostoru na odkládání skleniček. Malými přesuny můžete vytvořit spoustu nových odkládacích ploch nebo míst k sezení. Tak přesouvejte.

vino

Buďte kreativní

Přesunutí nábytku není hranice pro kreativitu. Pořádně se můžete vyřádit ve vymýšlení netradičních řešení. I když by vás to v první chvíli nenapadlo, v bytě máte prostory, které jsou k použití během večírku jako dělané. Vytvořte si spoustu ledu a nasypejte jej do kuchyňského dřezu. Rázem máte zařízení pro chlazení nápojů.  Z parapetu odstraňte předměty, které si na něj obvykle pokládáte a získejte tak prostor na drobné občerstvení, třeba tácek s jednohubkami nebo mísu s ovocem. A abyste nemuseli skladovat hromadu lahví s různými typy pití k uspokojení každého, servírujte dva drinky, na které budou všichni vzpomínat. Víno a pivo asi málokdo oželí, ale když budete mít originální nápad, nikdo si na tenhle běžný alkohol nevzpomene. Nebojte se být kreativní, ať už v řešení prostoru nebo v tom, co budete servírovat.  A stejně zkuste popřemýšlet nad jídlem. Nemusíte mít na všechno speciální talířky, naučte se pokrmy na podnosech kombinovat.

Zaměřte se na jednoduchost

Nic nezvětší prostory efektivněji, než jednoduchost. Ať už je řeč o výmalbě stěn nebo o prostírání. Zaměřte se v interiéru na to, abyste se zbavili věcí, které budou prostor zmenšovat. Na stůl dejte květiny jen do jedné vysoké vázy, aby bylo vidět, že si potrpíte na výzdobu, ale abyste tím nepřišli o cenné místo. Neztrácejte čas se složitým prostíráním, vyberte si jednoduché ubrousky, čistý bílý ubrus. Nepoužívejte dekorativní kamínky, ani jmenovky na stůl, méně je někdy více a v tomto případě to platí určitě. Každý ušetřený centimetr se počítá a je to krok k vašemu vysněnému večírku.  

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...