Nechte vstoupit originalitu do dětského pokoje

Poctivý nábytek od české firmy Devoto. Ten klade důraz na tvořivost dětí a jejich bezpečnost. Zároveň je navržený s osobitým designem. Při výrobě nábytku v této dílně je oddanost na prvním místě. Samotný název Devoto vychází ze španělštiny a znamená právě oddaný. Pro majitelé firmy toto slovo symbolizuje oddanost k poctivému řemeslu.

Devoto: NIMBO Bunkbed modrá
Devoto: NIMBO Bunkbed modrá

Píše se rok 2008 a dva muži Lukáš Lédl a Petr K. Porta zakládají svou společnost. K tomuto řemeslu je přivedla láska k dřevu. Do nábytku dávají své vlastní nápady a netradiční nadčasové řešení. Jejich hotová díla v sobě nesou již zmiňovanou oddanost, ale také věrnost, nápaditost, nadčasovost i osobitost. Při vymýšlení nábytku kladou důraz na to, aby rostl společně s dětmi.

„Láska k dřevu v nás byla vždycky, k řemeslu jsme ale museli dozrát. Věnovat se profesionálnímu nábytkářství jsme se rozhodli až potom, co jsme získali životní nadhled a zkušenosti z jiných oborů,“ o sobě prozrazují Lukáš a Petr na internetových stránkách firmy.

Do tvorby komponují jednoduchost a detail. Navrhují pokoje pro děti i studenty. V jejich dílně vznikají dětské pokoje, které podporují děti při jejich objevování a tvořivosti. V nábytku, který má duši, můžete číst jeho příběh. Materiály, ze kterých vznikají opravdu originální kousky, jsou certifikované.

Devoto: MOODY Work
Devoto: MOODY Work

Všechno v jednom designu

Devoto se zaměřuje na sériovou výrobu vlastního nábytku i na spolupráci s předními českými designéry a architekty. Při výrobě spolupracuje i s českými ilustrátory. Celý styl navíc podtrhují ručně vyráběné hračky a doplňky ze dřeva a látek.

Realizuje jak bytové, tak i komerční interiéry. Spolupracuje se jmény jako je Designist, Mimosa, Flatwhite a Domesi. Jejich kolébka TUTU se pyšní cenou Designbloku v kategorii „Nejlepší nový nábytek“. Vznikla podle návrhu designérského dua Vrtiška – Žák v roce 2016.

Kvalita, bezpečnost, detail

To jsou tři kritéria, na kterých si majitelé zakládají. Pracují výhradně s prověřenými materiály nejvyšší kvalita od domácích i zahraničních dodavatelů. Zdravotně nezávadné a certifikované materiály jsou samozřejmostí. Stejně jako oblé rohy, zásuvky se skrytými pojezdy a značkové panty s celoživotní zárukou. Celek tvoří množství detailů, podle kterých nábytek Devoto zaručeně poznáte. Jemné barvy, netradiční řezy a tvary jsou pro ně typické. Stejně jako originální úchytky.

Devoto: NIMBO Work
Devoto: NIMBO Work

Dřevo z Čech

Dřevo, které se při výrobě používá, pochází z České republiky. Zde se vytěžilo a také vysušilo. V konečné úpravě je ošetřeno olejem, barvou nebo lakem.  Překližky, se kterými tým pracuje, pochází z trvale udržitelného zemědělství, což zaručují certifikáty a patřičné známky.

Radost z poctivého řemesla propojuje lidi

„Máme rádi jednoduché kombinace. Hledáme řešení, která nám umožní tvarovat prostor tak, aby v něm nábytek žil společně s dětmi a pomáhal jim rozvíjet jejich osobnost a fantazii.“

Studio s dílnou v Libčicích je místem, které spojuje lidi. Můžete zde nahlédnout přímo do výroby. S produkty a konceptem celé značky se snadno seznámíte v nově zrekonstruovaném showroomu v Libčicích nad Vltavou nebo na stránkách firmy.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...