Nechte vstoupit originalitu do dětského pokoje

Poctivý nábytek od české firmy Devoto. Ten klade důraz na tvořivost dětí a jejich bezpečnost. Zároveň je navržený s osobitým designem. Při výrobě nábytku v této dílně je oddanost na prvním místě. Samotný název Devoto vychází ze španělštiny a znamená právě oddaný. Pro majitelé firmy toto slovo symbolizuje oddanost k poctivému řemeslu.

Devoto: NIMBO Bunkbed modrá
Devoto: NIMBO Bunkbed modrá

Píše se rok 2008 a dva muži Lukáš Lédl a Petr K. Porta zakládají svou společnost. K tomuto řemeslu je přivedla láska k dřevu. Do nábytku dávají své vlastní nápady a netradiční nadčasové řešení. Jejich hotová díla v sobě nesou již zmiňovanou oddanost, ale také věrnost, nápaditost, nadčasovost i osobitost. Při vymýšlení nábytku kladou důraz na to, aby rostl společně s dětmi.

„Láska k dřevu v nás byla vždycky, k řemeslu jsme ale museli dozrát. Věnovat se profesionálnímu nábytkářství jsme se rozhodli až potom, co jsme získali životní nadhled a zkušenosti z jiných oborů,“ o sobě prozrazují Lukáš a Petr na internetových stránkách firmy.

Do tvorby komponují jednoduchost a detail. Navrhují pokoje pro děti i studenty. V jejich dílně vznikají dětské pokoje, které podporují děti při jejich objevování a tvořivosti. V nábytku, který má duši, můžete číst jeho příběh. Materiály, ze kterých vznikají opravdu originální kousky, jsou certifikované.

Devoto: MOODY Work
Devoto: MOODY Work

Všechno v jednom designu

Devoto se zaměřuje na sériovou výrobu vlastního nábytku i na spolupráci s předními českými designéry a architekty. Při výrobě spolupracuje i s českými ilustrátory. Celý styl navíc podtrhují ručně vyráběné hračky a doplňky ze dřeva a látek.

Realizuje jak bytové, tak i komerční interiéry. Spolupracuje se jmény jako je Designist, Mimosa, Flatwhite a Domesi. Jejich kolébka TUTU se pyšní cenou Designbloku v kategorii „Nejlepší nový nábytek“. Vznikla podle návrhu designérského dua Vrtiška – Žák v roce 2016.

Kvalita, bezpečnost, detail

To jsou tři kritéria, na kterých si majitelé zakládají. Pracují výhradně s prověřenými materiály nejvyšší kvalita od domácích i zahraničních dodavatelů. Zdravotně nezávadné a certifikované materiály jsou samozřejmostí. Stejně jako oblé rohy, zásuvky se skrytými pojezdy a značkové panty s celoživotní zárukou. Celek tvoří množství detailů, podle kterých nábytek Devoto zaručeně poznáte. Jemné barvy, netradiční řezy a tvary jsou pro ně typické. Stejně jako originální úchytky.

Devoto: NIMBO Work
Devoto: NIMBO Work

Dřevo z Čech

Dřevo, které se při výrobě používá, pochází z České republiky. Zde se vytěžilo a také vysušilo. V konečné úpravě je ošetřeno olejem, barvou nebo lakem.  Překližky, se kterými tým pracuje, pochází z trvale udržitelného zemědělství, což zaručují certifikáty a patřičné známky.

Radost z poctivého řemesla propojuje lidi

„Máme rádi jednoduché kombinace. Hledáme řešení, která nám umožní tvarovat prostor tak, aby v něm nábytek žil společně s dětmi a pomáhal jim rozvíjet jejich osobnost a fantazii.“

Studio s dílnou v Libčicích je místem, které spojuje lidi. Můžete zde nahlédnout přímo do výroby. S produkty a konceptem celé značky se snadno seznámíte v nově zrekonstruovaném showroomu v Libčicích nad Vltavou nebo na stránkách firmy.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...