Nejlepší dárek pro děti? Vodní skluzavka na zahradu

Dětský smích, který je slyšet na zahradě, je jednou z největších radostí každého rodiče. Pokud chcete vašim ratolestem darovat něco, co je na čerstvém vzduchu zabaví, je trefou do černého vodní skluzavka.

Vodní skluzavka s vodním dělem BA009
Vodní skluzavka s vodním dělem BA009

Představte si slunečný letní den na zahradě. Teploty stoupají a děti plné energie by nejraději něco dělaly, zatímco vy si představujete klidné odpoledne někde ve stínu. Co vymyslet, aby měly děti dostatek pohybu a zároveň se třeba i zchladily? Zaostřete na vodní skluzavku, která představuje cenově dostupné a navíc i relativně bezpečné řešení.

Stačí natáhnout na trávník a je hotovo

Vodní skluzavka je zjednodušeně vinylový pás, který pouze položíte na trávník a připojíte k vodní hadici. Výsledkem je velmi kluzká plocha. Tu děti využívají pro klouzání od začátku až do konce skluzavky. Možností, jak se opravdu skvěle pobavit, je celá řada.

Na skluzavce mohou děti pořádat závody, mohou si ji natáhnout z mírného kopce, případně se mohou rozbíhat nebo vzájemně tahat. Některé modely jsou dodávány s kuželkami, která dítě vlastním tělem při klouzání sráží na zem. Nejedná se o hračku pouze pro jedno dítě. Na skluzavce se mohou malí nezbedové střídat. Případně existují skluzavky s více dráhami. Výsledkem jsou nezapomenutelné chvíle.

Bestway 52198 Vodní skluzavka SPEED 1 dráha
Bestway 52198 Vodní skluzavka SPEED 1 dráha

Vyberte tu správnou skluzavku

Výběr skluzavky na zahradu není složitého, nicméně i tak byste si měli dávat pozor na několik parametrů. Tím prvním je bez diskuze délka skluzu. Ideální je vzít raději tu nejdelší. Na trhu seženete bez komplikací skluzavky s délkou přes 5 metrů. Dalším bonusem je přítomnost měkkého nafukovacího polštáře. Zapomínat byste neměli ani na hezký design.

Na co si dát pozor?

Než si děti začnou na skluzavce hrát, musíte zkontrolovat, zdali je vše připraveno. Montáž je stejně jako údržba a čištění velmi snadná, avšak i tak je lepší se ujistit, že je povrch pro skluz k podložce připevněn opravdu pevně. Plocha pro klouzání musí být neustále vlhká. Ideální je nechat zapnutý mírný proud vody ze zahradní hadice. Nedojde tak ke zbytečnému zranění.

Dětem, které budou skluzavku používat, předem vysvětlete veškeré bezpečností zásady. Je opravdu velmi nebezpečná snažit se klouzat po nohou. Při používání skluzavky by dítě mělo vždy ležet na zádech, nebo na břiše. V případě umístění skluzavky z kopce je bezpečnější jezdit nohama napřed.

Letní klouzání na zahradě

Nejlepší dárek je takový, který děti donutí zvednout ze židle a bavit se s přáteli. Vodní skluzavky na zahradu splňuje nejen tyto požadavky ve všech ohledech. Dobrou zprávou na závěr je, že kvalitní kousek pořídíte již od několik stovek korun. Stačí rozbalit, připojit hadici a je hotovo.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...