Nenachytejte se při výběru celoroční přikrývky

Jednou je vám horko, jednou je vám zima. V obou případech se necítíte pohodlně a na kvalitu vašeho spánku to má zásadní vliv. Podívejte se na několik praktických tipů, které vám pomohou vybrat celoroční přikrývku. Bez ohledu na okolní teplotu se budete cítit skvěle.

PiCaSo manufactury přikrývka BAMBOO z bavlny 135 x 200 cm, CELOROČNÍ (1200g)
PiCaSo manufactury přikrývka BAMBOO z bavlny 135 x 200 cm, CELOROČNÍ (1200g)

Počasí v České republice je pořádně nevyzpytatelné. Teplotní výkyvy během jednoho ročního období jsou značné. Právě proto by bylo ideální mít do zimy i tepla speciální přikrývku, pod kterou se pohodlně vyspíte bez ohledu na to, jak je zrovna venku. Bohužel pořízení přikrývky na jednotlivá roční období je luxusem, který si jen tak někdo nemůže dovolit. Naštěstí existuje cenově dostupné řešení.

Ne každá přikrývka je celoroční

V obchodech běžně narazíte jak na prošívané deky, tak na lehké peřiny určené pro letní měsíce. Třebaže se vás prodejce bude pokoušet přesvědčit o tom, že je takový kousek dostatečně univerzální, v drtivé většině případů to není pravda. O izolačních a dalších vlastnostech přikrývky v první řadě rozhoduje materiál. Způsob prošívání a tloušťka patří k parametrům, které sice mají vliv, ale ne až tak klíčový. A jaký materiál vyhledávat?

Klinmam CLIMA Wellness - antialergenní lůžkoviny 135 x 220 cm
Klinmam CLIMA Wellness – antialergenní lůžkoviny

Trefou do černého je moderní mikrovlákno, které dokáže být mimořádně měkké a příjemné na dotek. Samozřejmostí jsou skvělé tepelné vlastnosti s minimální absorpcí vlhkosti. Výhodou je také jednoduchá údržba, kdy stačí vše hodit pouze do pračky dle instrukcí na etiketě. Pokud spíte v pyžamu, stane se pro vás středně tlustá přikrývka z mikrovlákna řešením na celý rok.

Rafinovaná řešení

Tam, kde končí schopnosti materiálu, se hlásí o slovo rafinovaná řešení. Jedním z velmi oblíbených triků ze strany výrobců je propojení dvou přikrývek v jeden celek. Jakmile je vám horko, pouze se jedné části přikrývky zbavíte. Když je vám zima, naopak do sebe přikrývky zacvaknete. Vznikne tak jedna silnější přikrývka, pod kterou se dokážete rychle zahřát. Univerzálnost takového řešení dokáže ocenit každý, kdo by nerad skladoval více peřin.

Slumberland MEDICAL - lůžkoviny s dutým vláknem - přikrývka 200 x 220 cm
Slumberland MEDICAL – lůžkoviny s dutým vláknem – přikrývka 200 x 220 cm

Když se nechcete spoléhat jen na přikrývku

Nevěříte přikrývce a raději byste měli jistotu, že vám skutečně po celý rok bude příjemně? Vyzkoušejte ji doplnit o přehoz postele. Právě ten se v případě potřeby promění v další vrstvu, kterou můžete libovolně používat. V létě můžete klasické přikrývce zcela zamávat, v zimě naopak položíte přehoz na peřinu a lehnete si pod všechny vrstvy. Přestaňte se konečně trápit s hromadou neforemných peřin a přikrývek, pod kterými je vám jednou teplo a jednou zima. Celoroční přikrývka společně s avizovaným přehozem je geniálním řešením, díky kterému se vyspíte do růžova.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...