Neobyčejná místa v domácnosti pro vaše akvárium

Doby, kdy byly v módě klasická hranatá akvária na komodě, jsou dávno pryč. Dnes se čím dál více lidí snaží vytvořit nejen útulný, ale také designově stylový domov. Moderní akvária mají rozličné tvary, barvy a možnosti umístění, že uspokojí snad každého.

akvarium 4

Podle čínského učení Feng Shui je akvárium v domácnosti velmi důležité. Vodní element má značně pozitivní vliv na naši mysl. Ačkoliv to tak nezní, kvalitní relaxace totiž přispívá i ke zlepšení výkonu a koncentrace.

Rybičky pomohou při práci

Nemůžete se soustředit na práci, myšlenky se vám pletou jedna přes druhou a ve vaší pracovně na vás padá tíseň z nesplněných deadlinů? Vhodné místo, kam uložit uklidňující akvárium, se přímo nabízí. Na pracovní stůl se hodí stará klasika v novém hávu – místo obyčejného čtverce vsaďte na originalitu – oválné, kulaté, zkosené či pokroucené. Myslete však také na obyvatele akvária, aby měli dostatek prostoru k životu.

rybicky koule

Akvárium poslouží i prakticky

V poslední době je populární umísťovat akvárium přímo do nábytku nebo stěny. Pokud potřebujete rozdělit místnost na dvě zóny (např. kuchyňskou a jídelní část), poslouží akvárium zabudované v příčce nebo stěně jako příjemný a zároveň praktický prvek. Všechny potřebné kabely apod. se tam jednoduše schovají a nekazí dobrý dojem. Akvárium potřebuje pravidelnou údržbu, ať už jde o krmení, čištění skla či výměnu filtrace. Mělo by být tedy umístěno tak, aby bylo v případě potřeby snadno dostupné.

Nebojte se experimentovat

Kde jinde by se rybičky měly cítit dobře než v koupelně. Zde mohou vestavěná akvária vytvořit předěl mezi vanou a zbytkem místnosti. Určitě také zaujmete akváriem ve stylu umyvadlové desky, i když někomu už se to zdá přehnané. Podobně upoutáte pozornost také zabudovaným akváriem v konferenčním stolku či v kuchyni. Pokud si chcete dopřát trošku podmořského života i v ložnici, myslete na pořízení tiché filtrace a tlumeného osvětlení.

Akvárium pro rybičky Umbra FISHHOTEL - bílé
Akvárium pro rybičky Umbra FISHHOTEL – bílé

Vsaďte na živý obraz

Máte-li bydlení menších rozměrů, je pro vás vhodné nástěnné akvárium, které je zavěšené na zdi jako obraz. Vodní nádrž je vsazena do designového rámu, ve kterém se schovají všechny potřebné technologie a který se dá jednoduše odklopit v případě potřeby čištění či údržby. Akvárium se dá instalovat na jakoukoliv zeď včetně sádrokartonových příček a díky velkému výběru barev můžete vzhled rámu sladit s dalším nábytkem či dekoracemi.

Aquatlantis Fusion 150, Barva Černá, Typ osvětlení LED 525l
Aquatlantis Fusion 150, Barva Černá, Typ osvětlení LED 525l

Myslete na rybičky

Rybičky i rostliny jsou živé organismy, proto byste neměli akvárium umisťovat na plochu, kam praží slunce. Může totiž docházet k přehřívání vody v akváriu, což jednak nedělá rybám dobře, jednak podporuje množení vodních řas. Pro nasvícení akvária vám bohatě postačí umělé záření. Také místa, kde je vysoce frekventovaný pohyb a ruch, akváriím nesvědčí. Některé ryby jsou plaché, snadno se vylekají a jsou stresované. Proto volte umístění s rozumem.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...