Neobyčejná místa v domácnosti pro vaše akvárium

Doby, kdy byly v módě klasická hranatá akvária na komodě, jsou dávno pryč. Dnes se čím dál více lidí snaží vytvořit nejen útulný, ale také designově stylový domov. Moderní akvária mají rozličné tvary, barvy a možnosti umístění, že uspokojí snad každého.

akvarium 4

Podle čínského učení Feng Shui je akvárium v domácnosti velmi důležité. Vodní element má značně pozitivní vliv na naši mysl. Ačkoliv to tak nezní, kvalitní relaxace totiž přispívá i ke zlepšení výkonu a koncentrace.

Rybičky pomohou při práci

Nemůžete se soustředit na práci, myšlenky se vám pletou jedna přes druhou a ve vaší pracovně na vás padá tíseň z nesplněných deadlinů? Vhodné místo, kam uložit uklidňující akvárium, se přímo nabízí. Na pracovní stůl se hodí stará klasika v novém hávu – místo obyčejného čtverce vsaďte na originalitu – oválné, kulaté, zkosené či pokroucené. Myslete však také na obyvatele akvária, aby měli dostatek prostoru k životu.

rybicky koule

Akvárium poslouží i prakticky

V poslední době je populární umísťovat akvárium přímo do nábytku nebo stěny. Pokud potřebujete rozdělit místnost na dvě zóny (např. kuchyňskou a jídelní část), poslouží akvárium zabudované v příčce nebo stěně jako příjemný a zároveň praktický prvek. Všechny potřebné kabely apod. se tam jednoduše schovají a nekazí dobrý dojem. Akvárium potřebuje pravidelnou údržbu, ať už jde o krmení, čištění skla či výměnu filtrace. Mělo by být tedy umístěno tak, aby bylo v případě potřeby snadno dostupné.

Nebojte se experimentovat

Kde jinde by se rybičky měly cítit dobře než v koupelně. Zde mohou vestavěná akvária vytvořit předěl mezi vanou a zbytkem místnosti. Určitě také zaujmete akváriem ve stylu umyvadlové desky, i když někomu už se to zdá přehnané. Podobně upoutáte pozornost také zabudovaným akváriem v konferenčním stolku či v kuchyni. Pokud si chcete dopřát trošku podmořského života i v ložnici, myslete na pořízení tiché filtrace a tlumeného osvětlení.

Akvárium pro rybičky Umbra FISHHOTEL - bílé
Akvárium pro rybičky Umbra FISHHOTEL – bílé

Vsaďte na živý obraz

Máte-li bydlení menších rozměrů, je pro vás vhodné nástěnné akvárium, které je zavěšené na zdi jako obraz. Vodní nádrž je vsazena do designového rámu, ve kterém se schovají všechny potřebné technologie a který se dá jednoduše odklopit v případě potřeby čištění či údržby. Akvárium se dá instalovat na jakoukoliv zeď včetně sádrokartonových příček a díky velkému výběru barev můžete vzhled rámu sladit s dalším nábytkem či dekoracemi.

Aquatlantis Fusion 150, Barva Černá, Typ osvětlení LED 525l
Aquatlantis Fusion 150, Barva Černá, Typ osvětlení LED 525l

Myslete na rybičky

Rybičky i rostliny jsou živé organismy, proto byste neměli akvárium umisťovat na plochu, kam praží slunce. Může totiž docházet k přehřívání vody v akváriu, což jednak nedělá rybám dobře, jednak podporuje množení vodních řas. Pro nasvícení akvária vám bohatě postačí umělé záření. Také místa, kde je vysoce frekventovaný pohyb a ruch, akváriím nesvědčí. Některé ryby jsou plaché, snadno se vylekají a jsou stresované. Proto volte umístění s rozumem.


Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...