Nový trend? Byt z herbáře!

Mnoho nových trendů si v našich končinách nezaslouží pozornost, ale ten plný květin a zeleně mezi ně určitě nepatří. Pokud milujete přírodu, je čas naučit se, jak bydlení oživit mimo květináče a standardní vázičky. Je tady botanický styl!

herbař

Milujete přírodu? V tom případě je nejvyšší čas naučit se, jak bydlení oživit mimo květináče a standardní vázičky. Je tady botanický styl!

V mnoha domácnostech najdete různé květináče, vázičky, pokojové rostliny, kaktusy a jiné sukulenty. Mají přesně vyhrazený prostor, ze kterého se jen tak nepohnou. Občas vám udělají radost, ale jinak vám jejich pravidelné zalévání nic dalšího nepřináší. Není to škoda?

Zaplňte byt zelenými květinami

Samozřejmě, že je škoda květiny držet na jednom místě. Novým trendem je umístit všude plno zeleně. Neváhejte to vzít opravdu vážně a svědomitě. Květiny mohou být na poličkách, na nábytku, na stolech, vedle sedací soupravy, kolem televize. Celé bydlení bude ihned více svěží a živé. Jen si dejte pozor na to, aby květiny byly skutečné. Ty umělé sice mohou být více praktické, ale jejich vzhled se přírodě nevyrovná.

Zelené stěny jsou originální

Zelené vertikální stěny původně patřily na zahradu, ale nyní je dokážete sehnat i v interiérových verzích. Z administrativních budov se přesouvají do běžného bydlení, kde provzdušňují a zdobí prostor. Jejich rozměry nemusí být nutně obří, třebaže celá stěna místnosti z květin dokáže zaujmout na první pohled.

V případě kvalitního dodavatele kompletně rozhodujete o výsledném vzhledu stěny. Je pouze na vás, zdali se rozhodnete pro jednodruhovou stěnu, nebo druhově bohatý a pestrý kousek. Nezapomínejte, že květiny na stěně musí mít pravidelný přísun živin a vody. Důležité je také rozhodnutí, kam stěnu umístíte.

herbar 2

Botanické dekorace vykouzlí úsměv

Stránky herbáře se mohou v různých formách dostat do vašeho bydlení. Listy rostlin a jejich kresba vypadá dokonale jako potisk na povlečení, závěsech, porcelánu a polštářích. Zajímavým prvkem jsou také abstraktní obrazy s rostlinnými motivy. Vzory květin působí romanticky a kouzelně. Opět můžete být v rámci posledních trendů odvážnější. Povoleny jsou exotické a pestré květy, které jen tak nepřehlédnete.

Nejen pro milovníky přírody

Pustit si do bydlení listy, květy a další přírodní motivy opravdu ve velkém je v kurzu. Výsledný design a pocit z bydlení bude bavit nejen milovníky přírody. Už jen samotná zelená barva v různých odstínech působí uklidňujícím a živým dojmem, který do interiéru přináší radost.

Když si vše dobře naplánujete, nemusí vám péče o květiny zabrat příliš času. Vše záleží pouze na tom, pro jaké druhy se rozhodnete. A dekorace s potiskem? Ty jsou milým detailem a dalším dílkem celé rostlinné skládanky. Nový trend nemusí být velkou investicí. Ostatně květiny a rostlinky si můžete s troškou šikovnosti vypěstovat časem sami.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...