Nudná předsíň? S našimi tipy se vám nic takového nestane

Máte perfektně vyzdobené místnosti, ale ve vaší hale pořád něco chybí? Už nemusí! Můžete se inspirovat od praktických dekorací, až po takové nápady, nad kterými jste ani nepřemýšleli. Uvidíte, že se toho s halou dá vymyslet hodně, stačí pár doplňků a šedivý prostor rázem ožije. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak si zvelebit předsíň vašeho domova, abyste se při každém příchodu domů cítili skvěle!

 

corridor 670277 960 720 e1558554555529

Nutnosti – zrcadlo a lavice

Při každém odchodu z domova každý z nás uvítá, když si bude moci zkontrolovat svůj zevnějšek a vyhnout se tak nepříjemnému faux pas. Nezbytností se tak stává zrcadlo. Na poslední chvíli si můžete upravit vlasy nebo odstranit chlupy z kabátu. Zkrátka si ještě před odchodem do práce nebo na večírek povšimnout zda je vše tak jak má. Vybírejte podle vašeho vkusu z nepřeberného množství tvarů a stylů. Pokud si nejste jisti a nechcete vaši předsíň zbytečně překombinovat, vsaďte na jednoduchost linií a pořiďte si zrcadlo bez zbytečně velkého rámu či ornamentů.

Dřevěné nástěnné zrcadlo - 50 x 11 x 100 cm
Dřevěné nástěnné zrcadlo – 50 x 11 x 100 cm

Velmi praktickou věcí při obouvání bot je samozřejmě lavice. Šněrování se někdy může protáhnout a je lepší si na tento úkon zajistit pohodlí. Lavice s úložným prostorem navíc nahradí botník. Vybírejte ze stylových a nestárnoucích dřevěných lavic nebo z prošívaných materiálů. Velkým trendem letošní sezóny jsou barvy. Nebojte se pořídit extravagantní prvek, který upoutá pozornost. U návštěv rozhodně zabodujete!

Pokojovky oživí každý prostor

Dalším skvělým doplňkem do vaší předsíně mohou být pokojové rostliny. Umístit je můžete na poličku pod zrcadlem, kde si každý večer odkládáte klíče. Větší květináče se budou vyjímat v rohu u dveří nebo vedle lavice. Obklopte se zelení v každém koutu vašeho domova.

Myslíme si, že i malá rostlinka dokáže s prostorem vykouzlit divy. Pro mnoho lidí jsou pokojovky velkým koníčkem. Nemějte strach jimi vyzdobit všechny místnosti vašeho bytu. Každá rostlina má jiné požadavky, stejně tak v každé místnosti jsou jiné světelné podmínky nebo jiná vlhkost. Pokud se budete řídit podle zásad, můžete začít vesele zahradničit i u vás doma!

flower 2592070 960 720 e1558554884213

Skříně patří do ložnice, v předsíni si vystačíte s věšákem

Kdo by chtěl směřovat svůj pohled hned při příchodu domů na nábytkem zastavěnou stěnu. Tomuto se můžete snadno vyhnout, pokud si pořídíte věšák. Není důvod skladovat v předsíní velké množství oblečení – to patří do šatníku. Na odložení kabátu nebo svršků od návštěv si vystačíte s tyčí, stojacím nebo háčkovým věšákem.

Záleží na prostorových dispozicích vaší předsíně. Prostor zpravidla ušetříte již zmíněnou tyčí, kterou snadno zavěsíte nebo háčky, které jsou úplně nejpraktičtější. Pokud uvažujete i o úložném prostoru pro čepice nebo klobouky, můžete si vybrat takový s horní poličkou. Podle osobních preferencí si sestavte ten správný věšák na míru.

Věšák Rachen I Silvery finish
Věšák Rachen I Silvery finish

Budiž světlo

Na kvalitní osvětlení ve vstupní hale byste určitě neměli zapomenout. Předsíně většinou nejsou dobře osvětlené denním světlem, proto bychom měli přidat na tom umělém. Lustr jako centrální osvětlení můžete doplnit jednou nebo dvěma lampičkama, které dáte na polici nebo skříňku pod zrcadlem, ty také pomohou zútulnit prostor. Hodně oblíbené jsou i bodovky nainstalované jak v podlaze, tak i na stěně.

Pokud je vaše hala větší a chcete popustit uzdu kreativitě, můžete celou uličku vyzdobit menšími lustry. Vašemu domovu tím dodáte punc luxusu. Co se týče tvarů osvětlení, v poslední době jednoznačně vévodí geometrie. Obdelníková, čtvercová, ale i klasická kulatá světla si mohou najít místo právě ve vaší ve vaší předsíni.

Nordlux Pure 20 Nordic (bílá, jasan)
Nordlux Pure 20 Nordic (bílá, jasan)

Věci uložte do skříněk

Poslední věcí, která je neméně důležitá a stojí za zmínku, než se vydáme z haly do pokojů, jsou zásuvky. Na uložení sezónní obuvi nebo věcí, které používáme jen, když jdeme ven jako je vodítko pro psa, je užitečné mít v hale skříňku. Určitě si nepořizujte monstrózní stěnu, která jen zbytečně ubírá prostoru. Řeč je pouze o skladné skříňce, která splní více požadavků v jednom. Sloužit může částečně jako botník, plně nahradí i poličku pod zrcadlem. Vybírat můžete z různých velikostí. Design přizpůsobte vašemu dosavadnímu nábytku a máte hotovo!

S výše vypsanými tipy vám půjde dekorování haly levou zadní. Nebojte se zkusit také něco nového a nedržte se jen v konzervativních kolejích. I malé věci se počítají. Třeba i taková dekorativní váza s čerstvě natrhanými tulipány může udělat divy.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...