Nůžkový párty stan. Jak funguje a jaký vybrat?

Pokud chcete Vás a Vaši rodinu, přátele, nebo obchodní partnery schovat před sluncem nebo deštěm, ale přitom si chcete užívat čerstvého vzduchu, pak jsou zajímavou možností párty stany. Ve většině případů je ale výhodnější stan postavit pouze na danou akci a poté jej opětovně složit- nezabírá pak zbytečně místo ve venkovním prostoru a především nehrozí jeho zničení nenadálou bouřkou, nebo silným větrem. Proto se do popředí zájmu dostávají nůžkové párty stany, které rozložíte a opět složíte během několika minut.

Zahradní párty stan / altán 3x3 m, nůžkový, bílý
Zahradní párty stan / altán 3×3 m, nůžkový, bílý

Konstrukce a fungování nůžkového párty stanu

Nůžkový párty stan může vypadat poměrně složitě, ale jeho princip i fungování jsou v podstatě velmi jednoduché. Prakticky jde o soustavu několika spojených tyčí, které vypadají i fungují obdobně jako klasické nůžky, které všichni známe. Otevřením několika nůžek pospojovaných vedle sebe se tak konstrukce stropu roztáhne do požadovaného tvaru a velikosti- stačí jen zatlačit na jednotlivé nohy, stan rozložit a upnout v rozích plachtu. Takový stan pak postavíte během cca 5 minut a můžete jej snadno kamkoliv převést běžným osobním autem. Berte ovšem na vědomí, že nůžkový stan je poněkud komplikovanější, takže musí být vyroben z odpovídajících materiálů, pokud má dlouhodobě sloužit. Je proto výhodnější si připlatit za celokovovou konstrukci bez plastových prvků, která je masivnější a méně náchylná k nejrůznějším problémům.

Čtvercový párty stan 3x3 m Profi, nůžkový, 2x boční stěna, vínový
Čtvercový párty stan 3×3 m Profi, nůžkový, 2x boční stěna, vínový

Jak stan vybírat?

Pokud budete párty stan používat pouze občasně a na místě, které není příliš exponované větru, pak Vám bude pravděpodobně dostačovat obyčejný stan klasické konstrukce v ceně okolo 1500,-Kč. Avšak berte na vědomí, že se nejedná o příliš bytelnou záležitost a takový stan vydrží jen mírný větřík a slabou přeháňku. Pokud chcete stan používat častěji, pak si připlaťte za nůžkový stan s kvalitnější celokovovou konstrukcí.

Různé typy a konstrukce můžete najít v sekci párty stany na My-hobby.cz

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...