Objevte to pravé zahradní posezení!

Odpočinek na zahradě – to jsou chvíle k nezaplacení. Šumění stromů, zpěv ptáků a zeleň evokující dokonalý klid. Právě proto při plánování zahrady nezapomínejte ani důležité zahradní posezení. Jaké vybrat a kam ho umístit, aby vám dělalo radost a bylo plně využito? Poradíme vám!

BIBL Zahradní ratanová sestava CORFU RELAX antracit
BIBL Zahradní ratanová sestava CORFU RELAX antracit

 

Každý, kdo si přeje či přál zahradu, touží po pobytu na čerstvém vzduchu a chce vychutnávat její krásy. Proto při tvorbě zahrady snů většina lidí přemýšlí nejen o jejím vzhledu, ale také o ideálním zahradním posezení. Preferujete odpočinek v soukromí, skrytí před zraky sousedů? Jak velká je vaše zahrada? To jsou otázky, které je dobré si položit ještě před rozmístěním jednotlivých zón pozemku.

 

Věnujte pozornost detailům

Dejte si pozor na nejčastější chyby, ke kterým můžete při plánování idylického posezení sklouznout. Když dopředu nezvážíte některé aspekty, může se stát, že umístění posezení budete litovat. Pozor na horší dostupnost z domu, ale také třeba na průvan. Jestliže si umístěním nejste jisti, zkuste několik variant míst, která v příjemných dnech prostě vyzkoušíte. Sami zjistíte, která plocha je pro vás nejpříjemnější. Pokud si nevíte rady, můžete využít pomoci odborníka – nejlépe zahradního architekta.

 

Nezapomeňte na využití

Plánujete časté letní grilování? Milujete slunce? Jak budete posezení využívat? Chcete odpočívat ve stínu či na slunci? Pokud jste milovníky letní kuchyně a připravujete chutné pokrmy venku, pak nezapomeňte navrhnout sezení blízko vaší domácnosti. Rozhodovat však může také slunce nebo stín a již zmíněný průvan, který pro relaxování není zrovna ideální. Pokud se rozhodnete pro slunný kout vaší zahrady, doplňte posezení vhodným stínícím prvkem. Jestliže nemáte dostatek prostoru pro využití posezení v soukromí, pak zvažte dělící stěnu nebo praktický altán. Tyto možnosti vám zajistí oddělení a skryjí vás před zraky kolemjdoucích či před zvědavými sousedy.

 

Garthen 2344 BBQ gril na dřevěné uhlí, extra velký 32 kg
Garthen 2344 BBQ gril na dřevěné uhlí, extra velký 32 kg

 

Není nábytek jako nábytek

Vyberte si takový nábytek, který dokonale zapadne do celku, který je tvořen domem a okolní scenérií. Na výběr je velké množství stylů zahradního nábytku – od rustikálního masivu po elegantní ratanový nábytek. Zahradní nábytek by měl nejen ladit s konceptem vašeho bydlení, ale současně by měl být odolný proti vlivům, jako je počasí, povětrnostní podmínky a samozřejmě déšť. Nábytek lze vybírat také podle možností jeho skladování a podle toho, zda jej umístíte na zastřešené místo či nikoli. A nejdůležitější vlastnost zahradního nábytku? Přece pohodlí – abyste se cítili komfortně a mohli si naplno užívat každou chvíli, kterou strávíte venku.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...