Objevte skvělé vlastnosti posuvných dveří v interiéru

Posuvné interiérové dveře se stávají hitem a přinášejí s sebou zajímavé výhody. Pokud se chystáte na rekonstrukci, představují alternativu, která stojí za zvážení. A jaké konkrétní možnosti a přednosti mohou posuvné dveře nabídnout?

Originální dřevěné posuvné dveře. Fotografie: <a href="sebringservices.com">zdroj</a>
Originální dřevěné posuvné dveře. Fotografie: zdroj

Posuvné interiérové dveře se stávají hitem a přinášejí s sebou zajímavé výhody. Pokud se chystáte na rekonstrukci, objevte jejich hlavní vlastnosti.

V současné době roste o posuvné dveře do interiérů zájem. Nejde přitom o žádný nový objev. Stopy po tomto způsobu oddělení místností byly nalezeny už ve starém Římě. Jejich obliba je spojená také s módní vlnou ve viktoriánské Anglii a představují tradiční řešení v japonských domech. Pokud jste na vážkách, zda se přiklonit ke klasice, nebo zkusit posuvnou variantu, čtěte dále.

Více volného místa

Posuvné dveře se mohou uplatnit v malých bytech a místnostech, kde není prostoru nazbyt. Může se jednat o kuchyňské prostory, toalety, koupelny, předsíně nebo šatny. Pokud se snažíte za každou cenu ušetřit každý kousek volného prostoru, posuvné dveře představují optimální volbu. Neznamená to však, že jinde se tento druh dveří neuplatní. Naopak! I rozlehlé místnosti jako zasedací sály, jídelny, velké obývací pokoje a další jsou pro rozměrnější posuvné dveře jako stvořené.

Tichý chod

Skřípání kliky, vrzání pantů, narážení dveří do stěny – o všechny tyhle požitky vás posuvné dveře připraví. Když jsou dveře a mechanismus kvalitní, zacházení s nimi je velmi rychlé, plynulé a tiché. Otevírání i zavírání je možné obyčejným posunutím, takže s dveřmi snadno manipulujete, i když máte zrovna plné ruce.

Vysoká variabilita

Posuvné dveře jsou opravdu velice široký pojem. Existuje totiž celá řada typů, z nichž každá má specifické výhody. Mezi nejoblíbenější patří dveře zasouvající se podél zdi, které využívají pojezdovou kolejnici. Jejich výhodou je snadná instalace a nízká cena. Náročnější variantu představují dveře zasouvající se do pouzdra. Jelikož je pouzdro součástí stěny, vyžaduje montáž dveří stavební zásah. Jedná se ale o luxusní řešení s vysokou životností a větší úsporou místa, jelikož můžete volnou stěnu využít pro umístění nábytku. Zvolit můžete také shrnovací dveře. Kladou nejmenší nároky na prostor a uplatní se tam, kde není třeba zvláštní zvuková nebo jiná izolace. Navíc si u všech typů můžete vybrat z variant jednokřídlých nebo dvoukřídlých a z nepřeberného množství designových řešení.

Stylový doplněk

Při vybavení interiéru nelze hledět jen na čistě praktické vlastnosti. Důležitou roli hraje také estetický dojem. Klasické dveře jsou v našich zeměpisných šířkách stále součástí většiny domácností. Posuvné dveře tak mohou ocenit lidé, kteří rádi zkoušejí neotřelé věci a chtějí interiéru vdechnout jedinečný styl. Posuvné dveře jsou velmi elegantní a rozhodně upoutají pozornost. Jejich design lze velice dobře sladit se zbytkem interiéru a mohou se tak stát organickou součástí celkového konceptu.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...