Objevte výhody podlahových žlabů

Vybrali jste si do koupelny nádherné keramické obklady? Byla by velká škoda je kombinovat s plastovou vanou sprchového koutu. Naštěstí máte možnost podlahu koutu vybudovat v keramice. Součástí řešení se stanou podlahové žlaby.

odtokovy zlab

Některé keramické obklady jsou tak krásné, že by byla velká škoda je v nové koupelně mixovat s akrylátovou vanou sprchového koutu. Výsledek by působil mnohem méně luxusně a elegantně. Chcete-li plastům v koupelně zamávat, vyzkoušejte vybudovat podlahu sprchového koutu v keramice. S kvalitním podlahovým žlabem objevíte celou řadu výhod. Perfektně estetický prostor pro sprchování je pouze jednou z nich.

Chytré řešení odtoku koupelny

Podlahové žlaby budou vyhovovat každému, kdo hledá spolehlivý odtok do koupelny. Moderní modely nechají vyniknout krásu keramické dlažby a zároveň samy o sobě působí velmi atraktivně. Při výběru však vycházejte nejen z designu krycího roštu, ale především z rozměrů jednotlivých výrobků. U lepších výrobců vždy budete mít k dispozici více různých variant. Nemusíte tak mít obavy, že byste si nedokázali vybrat. Kovové krycí rošty dokáží působit velmi luxusně. Velmi dobře vypadají například broušené povrchy.

ALCAPLAST-VIEW rošt podlahového rohového žlabu matný (VIEW)
ALCAPLAST-VIEW rošt podlahového rohového žlabu matný (VIEW)

Dostatečný objem průtoku

Mezi časté mýty, na které můžete v kontextu podlahových žlabů narazit, je nedostatečný objem průtoku. Ten by měl za následek hromadění vody na podlaze. Kvalitní žlaby takovým problémem rozhodně netrpí a nabízí garantovaný odtok kolem 50 až 70 litrů za minutu. Poperou se tak bez komplikací s větším objemem vody. Sprchu klidně používejte na maximum.

Zcela bez zápachu

Výhodou podlahových žlabů je velmi jednoduchá údržba a provoz bez zápachu. Stačí si pouze správně vybrat. Levnější modely nabízí jednu zápachovou uzávěru. U některých výrobců narazíte na sifon se zdvojenou uzávěrou. Doba mezi údržbovým čištěním odtokových komor se tím zásadně zvyšuje a celkově máte s čištěním mnohem méně práce. Určitě preferujte žlaby s vyjímatelnými vtokovými dílci.

ALCAPLAST-CUBE-550L rošt podlahového žlabu lesklý (CUBE-550L)
ALCAPLAST-CUBE-550L rošt podlahového žlabu lesklý (CUBE-550L)

Dokonce i při rekonstrukci

Žlaby nezřídka vyvolávají obavy majitelů koupelen, kde je úzký profil betonové vrstvy podlahy. Zbytečně! U některých výrobců se minimální stavební výška žlabů pohybuje kolem 50 mm, takže se hodí klidně do starších staveb. Při rekonstrukci na to stačí myslet.

Koupelna podle posledních trendů

Použití odtokových žlabů koupelnu opticky sjednotí. Pokud se i vám líbí vzdušné a elegantní prostory, není nad čím váhat. Výhody žlabů od designu po provoz bez zápachu jsou nezpochybnitelné. Stačí si pouze vybrat takové, které vám budou vyhovovat.

Čtěte dál!

Jak začít běhat

Není složité začít běhat. Mnohem těžší je začít běhat a vytrvat!...

Jak vytvořit provence styl: Klíč k rustikálnímu a romantickému bydlení

Nádech francouzského venkova spolu s vůní levandule láká mnoho lidí. Co...

Skandinávský styl bydlení: cesta k jednoduchosti a přírodní kráse

Severský styl je v poslední době velmi oblíbený. S tímto stylem...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Tipy na DIY vánoční dekorace inspirované přírodou

Vánoce jsou ideální čas, kdy se můžete kreativně vyřádit....

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...