Odložte své nezbytnosti na noční stolek

Věc, která vám určitě nesmí chybět v ložnici je noční stolek. Vybavte se stolkem na míru vašim potřebám a užívejte si pohodlí každý den. Zjednodušte si život a mějte všechno hezky po ruce.  K tomu vám rozhodně pomůže parádní noční stolek. Vyložte nezbytnosti, které potřebujete před spaním na místo vedle postele a nenechte se rušit odkládáním knížky do vzdálené police. Podívejte se na stolek přesně pro vás. S našimi tipy si vyberete ten nejlepší.

Stolek Zeito, ořech
Stolek Zeito, ořech

Mějte dostatek prostoru

Zvažte, kolik místa na stolku potřebujete. Řiďte se podle vašich potřeb. Uložte si své nezbytnosti na prostorný stolek. Rozmyslete si, co všechno na stolku potřebujete. Lampička, knížka, budík, sklenice s vodou, ubrousky, rámeček s fotkou nebo i něco dalšího? Pokud máte menší ložnici, do které se stolek nevejde, můžete si vypomoci prostorem nad postelí. Stačí navrtat poličku, na kterou pohodlně dosáhnete, aniž byste museli vstávat z postele. 

Dalším řešením mohou být stolky se zásuvkami, kam toho uskladníte spoustu. Do zásuvky můžete schovat třeba takový masážní olej nebo set na odličování, pro případ, kdy se vám nebude chtít vstávat pozdě večer z postele a přesunout se do koupelny. Netradiční stolek si můžete vybudovat i z prostoru za postelí, kam můžete nainstalovat dřevěné desky a využívat tak prostor, o kterém jste si mysleli, že už nijak nepoužijete. Zamyslete se nad vašimi prostorovými dispozicemi a začněte čarovat s místem. Prostorný stolek se totiž hodí každému z nás. 

Styl a tvar jsou vizitkou vaší osobnosti

Noční stolek je diskrétní věc, která je jenom vaše a ostatní by tak k němu neměli mít přístup. Pořiďte si přesně takový, se kterým se ztotožníte. Romantické duše nadchne rustikální styl, pro ty racionální z nás se bude nejvíce hodit moderní provedení a kreativní mysl bude bavit styl industriální. Najděte se v tom vašem a vtiskněte svoji osobitost do interiéru díky správně zvolenému nábytku. 

Ani tvar byste neměli brát na lehkou váhu. Nebojte se experimentovat a vyberte si atypický tvar nočního stolku. Můžete si třeba pořídit takový s dlouhými nožičkami nebo kulatý stolek s orientálními ornamenty. Klidně si váš stůl můžete pověsit na lana a upevnit na stropě. Fantazii se meze nekladou. Dejte zelenou vaší představivosti. Pokud jste tvořiví, můžete si stolek vyrobit třeba jednoduše z palet. Snažte se však dodržet styl místnosti. Každý pes, jiná ves totiž nikdy nepůsobí úplně dobře. Všechno by do sebe mělo hezky zapadat. 

242882 vidaXL Noční stolek hnědý
242882 vidaXL Noční stolek hnědý

Hrejte si s barvami 

Dodejte radost vaší ložnici a rozzařte ji barvami. Nebojte se barev, které jednoduchým krokem oživí váš interiér. Do ložnic se nejvíce hodí teplé tóny, díky kterým se budete cítit v bezpečí a bude se vám tak daleko lépe usínat. Zvolte třeba meruňkovou či béžovou barvu. Tyto odstíny jsou navíc zárukou elegance. Nemusíte se vyhýbat ani skleněným stolkům s dlouhými nožičkami ve zlaté barvě. Takový prvek ozvláštní ložnici a dodá vám pocit výjimečnosti. 

Dřevěný dekor je v tomto případě také velmi oblíbenou možností. Nikdy se neokouká a dodá vaší ložnici luxusní nádech. I s dřevěnými doplňky se budete cítit skvěle. Budou stále v kurzu a snadno pomohou interiéru dodat takzvané teplo domova. Celkový dojem z místnosti je velmi důležitý, dbejte na to, abyste se v ložnici cítili opravdu dobře. 

Casarredo Noční stolek BLUE LINE
Casarredo Noční stolek BLUE LINE

Zpříjemněte si život s doplňky

Vydekorovat noční stolek můžete například pokojovkou nebo řezanými květinami ve váze. Není nic lepšího, než se po ránu podívat na rozkvetlý květináč. To vám zaručeně zlepší každý den. Nad noční stolek si také můžete pořídit lapač snů, tato dekorace elegantně vyzdobí každou ložnici. Vyberte si také fotky do rámečků. Mějte své blízké na očích každý večer před spaním a navoďte si tak příjemné sny. Nedovolte aby se do vašeho interiéru dostala nuda a šeď, ale snažte se do své ložnice zakomponovat prvek, který ji rozveselí. 

Příjemným a uvolňující dekorací mohou být také svíčky či vonné tyčinky. Začněte romantický večer se svou drahou polovičkou při intimním svitu vonných svíček a užívejte si jeden druhého. Nemusíte čekat na vhodnou příležitost, navoďte si příjemnou atmosféru už dnes večer. 

photo 1554343151 a28654388518

Netradičně můžete pojmout také primární večerní osvětlení, jako jsou lampičky. Závěsná světla nebo extravagantní barva lampy jsou pro vás to pravé. Hrajte si se světlem a vykouzlete si příjemnou atmosféru ve vašem domově. Ke čtení knížky si samozřejmě rozsviťte, nedovolte však, aby vás světlo příliš dráždilo do očí. Do ložnic se hodí také různá stínidla, nainstalujte si je efektivně. 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...