Odpočívejte, relaxační kout vám to umožní

Máte doma svůj relaxační kout? Pokud zní vaše odpověď ne, pak je nejvyšší čas si takové odpočinkové místo zařídit. Pomůže vám najít si chvíli pro sebe – a to je k nezaplacení. Začněte nový rok stylově a s klidem – naučte se pravidelně odpočívat.

Relaxační koutek s křesílky - zdroj
Relaxační koutek s křesílky – zdroj

Vyhraďte si místo pro klidnou zónu

Technické vymoženosti, doplňky, stres a hluk – to jsou společníci dnešní uspěchané doby. Tihle parťáci však do klidné zóny nepatří. Vyhraďte si doma místo, které věnujete svému pravidelnému odpočinku. Naučíte se dokonale vypnout a získáte skvělé zázemí, kam se budete rádi vracet. Nepotřebujete mnoho prostoru, postačí vám nevyužitý roh místnosti či kus dosavadní ložnice. Vyberte si takové místo, kde se cítíte dobře. Nejlépe daleko od televize a techniky. Když se donutíte pravidelně zavítat do svého klidného kutlochu, zjistíte, že taková malá pauza od světa dělá neskutečné divy.

Vybavení, které je vám příjemné

Nemusíte nutně každý den meditovat, abyste dokázali na chvíli utéct od reality. Postačí vám na pár minut být sami, vychutnat si ticho a dát volný průběh myšlenkám. Do relaxačního koutu můžete zavítat kdykoli. Co by v něm nemělo chybět? Místo, kam se můžete pohodlně posadit nebo si lehnout a uvolnit se. Vhodné je křeslo, polštářky, meditační kobereček nebo lenoška – vybrat byste měli takové vybavení, které se vám osobně líbí a v nejlepším případě – které doplní i styl interiéru. Nezapomeňte také na nezbytný doplněk ve formě hřejivého plédu a na tlumené, teplé osvětlení. Pokud nechcete použít lampu, hodí se lucerna se svíčkou. Právě světlo svíčky vykouzlí tu pravou atmosféru.

Zahradní dvojlehátko Tulum
Zahradní dvojlehátko Tulum

Doplňky, které harmonizují

Jak váš relaxační kout dekorovat? Harmonicky. Jestliže máte svůj oblíbený obraz, sochu či jiný doplněk, neváhejte a přesuňte ho do svého odpočinkového prostoru. Jak byste se v relaxační zóně měli cítit? Zkrátka jako doma. Vytvořte si skutečnou oázu klidu. Volte tlumené, zemité barvy, přírodní dekorace a nezapomeňte ani na příjemnou vůni. I ta má vliv na naše pocity a rozpoložení. Místnost provoníte nejen vonnými tyčinkami, které mohou být pro někoho příliš silné. Mezi další varianty patří aroma lampa, difuzér nebo moderní katalytická lampa.

Oddělte svou oázu klidu

V menších prostorech může být těžké oddělit kout určený pro odpočinek. Jak to snadno vyřešit? Dobře poslouží tradiční paravan, ale jsou i další zajímavé možnosti. Oddělovačem může být zajímavý závěs, dělící panel nebo rozdělovací stěna ve formě oboustranné knihovny. Opticky dojde k oddělení a vy si budete moci užít svou malou nirvánu, kdykoli vás popadne chuť si odpočinout. A jak se rychle zrelaxovat? Uvelebte se ve svém novém místě a pár minut se soustřeďte na svůj dech. Vše, co potřebujete k dokonalému uvolnění, totiž dávno máte – v sobě.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...