Oranžová kuchyňská linka! Proč je stále v kurzu?

Výběr barvy kuchyňské linky je velkou výzvou. Pobytem v kuchyni trávíme poměrně hodně času. V některých domácnostech je linka neustále na očích a stůl v kuchyni je místem, kde se celá rodina schází nad jídlem a společnými plány. To, jakými barvami se rozhodnete obklopit, má vliv na vnímání celého prostoru a jeho dopad na vaše rozpoložení. Právě to je ten důvod, proč začít vážně přemýšlet nad oranžovou. Je to veselá barva plná života, která má jedinečnou schopnost zvednout vám náladu. Oživuje jinak nudný vzhled kuchyně a dokáže zahřát.

Oranžová kuchyňská linka
Oranžová kuchyňská linka

Jak vybrat oranžovou linku do kuchyně?

Je jednoduché podlehnout pocitu, že oranžová barva je sice veselá, ale k eleganci a nadčasovosti má daleko. Tento přístup vám bude výběr kuchyňské linky pochopitelně komplikovat. Pravdou je, že dokonce i oranžová může působit velmi vkusně, a to především v kombinaci s šedou a zářivě bílou. Například taková kuchyňská linka kombinující oranžové skříňky s lesklým povrchem a pracovní deskou v barvě grafitu vyráží dech.

Kuchyně TECHNO 160 oranžová metalic
Kuchyně TECHNO 160 oranžová metalic

Stejně tak není nutné vždy vybrat kuchyňskou linku prezentující oranžovou v hodně sytých tónech. Naopak jemné oranžové tóny s hezkou povrchovou úpravou působí až romanticky. Vhodným tipem je vybrat skříňky, které mají minimalistické kování a mohou se pochlubit například ještě zajímavým designovým prvkem – například v podobě prolisu či dekorativní fólie. Jemnější pastelové odstíny vás při návštěvě v kuchyni obklopí pohodlím. Pro další zjemnění celého prostoru vybírejte oranžovou linku s matnou povrchovou úpravou.

8a062717ce8bd346a5da164971cf378c88ecbfcc c8c8f87c3507a927e836caf673d3c3773933049a a0aee54c05396b4ac1c6f7933b1d84de932df3d7

Výraznější doplňky fungují skvěle

Instalace oranžové kuchyňské linky je skvělou příležitostí začít více uvažovat nad rozmístěním výrazných doplňků. Ty mohou být také v oranžové barvě, která by měla ideálně ladit s výběrem linky. Veselé oranžové doplňky na sebe umí skvěle strhnout pozornost. Kromě různých maličkostí je v oranžové barvě dostupná také elektronika. Taková oranžová mikrovlnka působí velmi netradičně a atraktivně. V oranžové je možné snadno sehnat také prostírání, odpadkový kuchyňský koš a dokonce i velkou kombinovanou ledničku. Při výběru si dávejte pouze pozor na to, aby se více oranžových odstínů vedle sebe na malém prostoru netlouklo. Čeho je moc, toho je příliš.

I když existují například také volně stojící oranžové myčky, u nich můžete zvažovat vestavěnou variantu. Jakou nakonec zvolíte, vám pomůže rozhodnout návod, jak vybrat myčku

Pro dobrou chuť

Oranžová barva stále patří mezi trendy a vzhledem k výše zmíněným důvodům si zaslouží v kuchyni šanci. Jako zajímavost lze zmínit fakt, že podle různých studií právě oranžová podporuje chuť k jídlu a dobrou náladu. Chcete-li si tedy užívat všech uvařených dobrot s úsměvem na rtech, je oranžová jasnou volbou.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...