Organizace šatníku snadno a rychle

Pravidelný úklid ve skříních či v šatně dočasně vyřeší organizaci věcí. Ještě jednodušší je však uspořádat šatní systém tak, abychom snadno udrželi pořádek po delší dobu a měli při ruce vše potřebné. Co nám pomůže s takovou reorganizací šatního prostoru u nás doma?

Organizace šatníku snadno a rychle
Organizace šatníku snadno a rychle

Šatna nebo skříň?

Ať už máte klasické tradiční šatní skříně, nebo otevřené úložné šatní systémy či rovnou svou osobní šatnu, jedno mají všechny tyto prvky pro ukládání oblečení společné – neobejdou se bez pečlivé organizace, která jim dodá podobu a vám samozřejmě usnadní život. Nebojte se vrhnout na úklid šatníku.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi zrcadlem šířka 158 cm dub sonoma korpus
Šatní skříň s posuvnými dveřmi zrcadlem šířka 158 cm dub sonoma korpus

Jak začít?

Všechno musí ven. Získáte přehled a byť nejprve vznikne nepříliš příjemný pohled na pořádnou hromadu, skříň a úložný prostor bude čistý a připraven pro vaši malou reformu. Navíc vám rukou projde každý kousek a vy si tak dokonale ujasníte, které věci vlastně nosíte. Vše, co jste rok neměli na sobě, darujte třeba na charitu. Takové kousky zbytečně zabírají místo, parádu už s nimi stejně neděláte – třeba se budou hodit někomu jinému.

Styl organizace

Vymyslete si takový systém, podle kterého budete své oblečení ukládat. Proč je to tak důležité? Budete zkrátka přesně vědět, kam který kousek oblečení patří. Budete moci udržovat pořádek a vše bude přehledné a na svém místě. Ideální je organizace podle určení způsobu nošení a barev. Nejenže pak šatník vypadá velmi dobře, i výběr outfitu pak bude vaší každodenní radostí.

Organizace šatní skříně
Organizace šatní skříně

Pomocníci ukládání

Nebojte se do skříní či šatny nakoupit chytré šatní organizátory, které spolknou menší kousky a pomohou vám s jejich snadným úklidem. Koše, krabičky a organizátory pomáhají uspořádat i maličkosti, jako například spodní prádlo, doplňky a ponožky. Už tak nebudete postrádat a hledat oblíbené náhrdelníky nebo zatoulané ponožky.

Chytré vychytávky

Máte-li málo prostoru a skříně vám doslova přetékají, zkuste třeba chytrá ramínka. Na jedno zavěšení přijde třeba i pět kousků oblečení. Rozumné uspořádání ušetří místo i vaše nervy. Stejně tak si pomožte se organizací kabelek, tašek a čepic či klobouků. Nainstalujte si háčky nebo šikovné větve a sluhy. Vyzdobte svůj šatní prostor tím, co máte rádi.

Šatní skříň DREAMER
Šatní skříň DREAMER

Kam se sezónním oblečením?

Sezónní věci by zbytečně zabíraly místo – proto si na ně vyhraďte speciální prostor. Nejlepším řešením jsou například výsuvné úložné prostory pod postel nebo klasické vakuové pytle. Tak schováte sezónní oblečení jednoduše a chytře a nebudete ho muset mít na očích.

Inspirace není nikdy dost

Nezapomeňte se mrknout, jak organizují své věci ostatní. Zahrňte do šatníku oblíbené basic kousky a inspirujte se šatnami ostatních či kreativními nápady z internetu. Udělejte ze své šatní revoluce zábavu. Protože zábava pak bude každodenní nahlédnutí do šatníku.

Zdroje:

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...