Jak oživit okolí bazénu

Bazén je často důležitým a zajímavým bodem zahrady. Snažíme se ho vždy umístit tak, aby zapadl do svého okolí a nejlépe splynul s přírodou. Jak naložit také s okolím bazénu, aby zahrada jako celek působila stále příjemně a přívětivě? Máme několik zajímavých tipů, jak bazén a jeho okolí vyšperkovat, abyste si užili letní sezónu naplno, ale kochat se mohli po celý rok.

Realizace bazénu od profesionála Albixon
Realizace bazénu od profesionála Albixon

Typ bazénu

V první řadě záleží i na tom, jaký bazén vlastně máte. Zda máte bazén v zemi, nebo jen částečně zapuštěný. Ani nadzemní bazény však nemusejí vypadat špatně, pokud si jejich okolí upravíte podle svých představ.

Místo k odpočinku

K bazénu připravte nezbytný relaxační koutek. Může to být plocha, kam umístíte lehátko, zkrátka místo k opalování a odpočinku po plavání. Tato plocha by měla být v bízkosti schůdků a bazénu. Pokud máte zapuštěný bazén, pak jistě máte kolem takové plochy dost, například dlažby nebo betonu. U bazénu částečně zapuštěného můžete popřemýšlet o valu, na který byste umístili relaxační dřevěné pódium z terasových prken. Toto relaxační pódium můžete připravit také k odpočinku u nadzemního nebo zapuštěného bazénu, k němu se však nabízí ještě jedna varianta – houpací síť na dřevěné či kovové konstrukci, která bazén skvěle doplní. Na relax zónu si rychle zvyknete vy i vaše děti.

Šedá zahradní pohovka Oltre Portofino
Šedá zahradní pohovka Oltre Portofino

TIP: Nezapomeňte k odpočinkové zóně přidat také stojánek na pití. Může to být malý stolek, velký okrasný kámen nebo dřevěný špalek.

Dekorace

Nezapomeňte okolí bazénu vyšperkovat také dekoracemi. Přírodní ráz dodají okrasné rostliny, miniaturní borovice nebo dekorační kameny. Pokud se pustíte do vybudování valu k bazénu, pak se vybízí vytvoření okrasné skalky. S dekoracemi to nepřehánějte, aby bazén mezi jednotlivými kousky příliš nezanikl.

Osvětlení

K bazénu patří také osvětlení. Není nic lepšího než večerní koupání pod nebem plným hvězd. K dostání jsou podvodní bodová světla, ale nejjednodušší možností je také umístění solárních reflektorů třeba právě na okrasné kameny v okolí bazénu. Bazén tak bude vypadat skvěle opravdu kdykoliv, ve dne i v noci.

Cesta k bazénu

Vytvořte si také estetickou pěšinku či chodník, který vás dovede přímo k vodě. Oblíbeným řešením jsou nášlapné přírodní kameny nebo kačírková cesta. Obojí vypadá příjemně. Máte-li rádi dřevo, je tady možnost sáhnout také po klasických pražcích. Opět vybírejte dle konceptu a stylu vaší stavby a zahrady, abyste nenarušili celkové dojmy. Ať už ke stavení či modernímu domu, nebojte se přizpůsobit svou zahradu především svým vlastním pocitům.

Tip na závěr: Mít krásné okolí nestačí, když je bazén špinavý. Proto nezapomínejte na pravidelnou údržbu vody a výběr správné bazénové chemie.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...