Ozvláštněte svůj interiér kožešinou

Zavřete oči a na chvilku se zasněte. Ležíte v posteli s nebesy, vstáváte a bosou nohou došlápnete do něčeho měkkého a hřejivého. Ačkoliv vám v pokoji plápolá plamen z otevřeného krbu, je to příjemný pocit se zabořit nohami do kožešiny.

Ozvláštněte svůj interiér kožešinou - ilustrační obrázek, zdroj
Ozvláštněte svůj interiér kožešinou – ilustrační obrázek, zdroj

Namítáte, že kožešiny jsou známky luxusu? Ano, tato dekorace, ať už pravá nebo umělá, patří ke známkám luxusního interiéru. Ale proč byste si ho nemohli dopřát i vy ve vašem bydlení?! Vybudovat krb a pořídit si postel s nebesy není nejsnazší, ale dekorovat bydlení kožešinami zase takovou práci nenadělá.

Neomezujte se pouze na předložku

Většina lidí neumí kožešiny v bydlení využít jinak než jako předložku u postele nebo křesla v obývacím pokoji. Ale toto není jediná možnost, jak tento luxusnější kousek zapojit do stylu vašeho interiéru. Dovedete si představit, že kožešina doslova trůní na sedáku nebo opěradle křesla? Kožená křesílka a křesla jsou dnes běžně k dostání na trhu nábytku.

Hnědo-modrá jídelní židle s potahem z umělé kožešiny Kare Design Yeti
Hnědo-modrá jídelní židle s potahem z umělé kožešiny Kare Design Yeti

Zejména v severských zemích vědí, jak kožešinu v interiéru využít. Často se tak můžete setkat s tím, že sobí kůže je zavěšená na stěně jako nápaditá dekorace. Obecně platí, že kožešiny se skvěle kombinují se dřevem, ale rovněž ladí se sklem, kovem, keramikou i běžnou cihlou. Není proto problém dekorovat kožešinou téměř každý styl bydlení. Vždyť její extravagantnější odstíny a motivy naleznete i v uměleckém směru pop artu.

Umělý chlupatý doplněk

Ne každý z nás je ale ochotný si pořídit pravou přírodní kožešinu, ačkoliv se jedná o vysoce kvalitní a luxusní záležitost. Adekvátní náhradou přírodní kožešiny jsou kůže umělé. Kromě toho, že chráníte přírodu, tak si můžete vybrat z celé řady barev. Jejich škála je rozhodně širší než v případě pravých kůží. V neposlední řadě pořídíte umělou kůži za příznivější cenu, než by tomu bylo u těch pravých.

Hnědá ovčí kožešina House Nordic Circle
Hnědá ovčí kožešina House Nordic Circle

V obchodech dnes seženete více než jen umělou předložku do vašeho bydlení. Kůže se v posledních letech stala trendy doplňkem, takže designéři přichází stále s novými dekoračními nápady. Seženete tak kůži jako běhoun na zem i jídelní stůl. Není problém zakoupit koženkové prostírání nebo pléd přes gauč. Ale objevují se ještě extravagantnější doplňky, jakými jsou sklenice a poháry dekorované právě kožíškem. Samozřejmě i tím umělým.

Péče o kožešinu se bát nemusíte

Máte strach, že péče o kožešinu nepatří k těm nejsnazším a raději se proto luxusu v podobě kožešiny u vaší postele vzdáte? Podlahu jde snadno vytřít a běžné přehozy vyperete, ale jak naložit s kožešinou? Pak vám prozradíme, že vaše obavy jsou zbytečné.

Bo-ma trading Kožešina Claire šedá, 60 x 90 cm
Bo-ma trading Kožešina Claire šedá, 60 x 90 cm

V zásadě nejdůležitější činností je pořádné vyklepání. Tím se zbavíte usazených nečistot a prachových částic. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna. Postačí vám k tomu obyčejný velký hřeben.

A když už se po nějaké párty stane, že kožešina je přece jenom špinavější, pak sáhněte po roztoku vody s trochou prášku na praní. Opět vám stačí běžný prací prášek, který používáte na praní vašeho domácího prádla.

Péče o umělou kožešinu je analogická péči o tu přírodní. Je tedy jenom na vás, kterou z variant upřednostníte a zvolíte do interiéru vašeho “luxusnějšího” bydlení.

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...