Ozvláštněte svůj interiér kožešinou

Zavřete oči a na chvilku se zasněte. Ležíte v posteli s nebesy, vstáváte a bosou nohou došlápnete do něčeho měkkého a hřejivého. Ačkoliv vám v pokoji plápolá plamen z otevřeného krbu, je to příjemný pocit se zabořit nohami do kožešiny.

Ozvláštněte svůj interiér kožešinou - ilustrační obrázek, zdroj
Ozvláštněte svůj interiér kožešinou – ilustrační obrázek, zdroj

Namítáte, že kožešiny jsou známky luxusu? Ano, tato dekorace, ať už pravá nebo umělá, patří ke známkám luxusního interiéru. Ale proč byste si ho nemohli dopřát i vy ve vašem bydlení?! Vybudovat krb a pořídit si postel s nebesy není nejsnazší, ale dekorovat bydlení kožešinami zase takovou práci nenadělá.

Neomezujte se pouze na předložku

Většina lidí neumí kožešiny v bydlení využít jinak než jako předložku u postele nebo křesla v obývacím pokoji. Ale toto není jediná možnost, jak tento luxusnější kousek zapojit do stylu vašeho interiéru. Dovedete si představit, že kožešina doslova trůní na sedáku nebo opěradle křesla? Kožená křesílka a křesla jsou dnes běžně k dostání na trhu nábytku.

Hnědo-modrá jídelní židle s potahem z umělé kožešiny Kare Design Yeti
Hnědo-modrá jídelní židle s potahem z umělé kožešiny Kare Design Yeti

Zejména v severských zemích vědí, jak kožešinu v interiéru využít. Často se tak můžete setkat s tím, že sobí kůže je zavěšená na stěně jako nápaditá dekorace. Obecně platí, že kožešiny se skvěle kombinují se dřevem, ale rovněž ladí se sklem, kovem, keramikou i běžnou cihlou. Není proto problém dekorovat kožešinou téměř každý styl bydlení. Vždyť její extravagantnější odstíny a motivy naleznete i v uměleckém směru pop artu.

Umělý chlupatý doplněk

Ne každý z nás je ale ochotný si pořídit pravou přírodní kožešinu, ačkoliv se jedná o vysoce kvalitní a luxusní záležitost. Adekvátní náhradou přírodní kožešiny jsou kůže umělé. Kromě toho, že chráníte přírodu, tak si můžete vybrat z celé řady barev. Jejich škála je rozhodně širší než v případě pravých kůží. V neposlední řadě pořídíte umělou kůži za příznivější cenu, než by tomu bylo u těch pravých.

Hnědá ovčí kožešina House Nordic Circle
Hnědá ovčí kožešina House Nordic Circle

V obchodech dnes seženete více než jen umělou předložku do vašeho bydlení. Kůže se v posledních letech stala trendy doplňkem, takže designéři přichází stále s novými dekoračními nápady. Seženete tak kůži jako běhoun na zem i jídelní stůl. Není problém zakoupit koženkové prostírání nebo pléd přes gauč. Ale objevují se ještě extravagantnější doplňky, jakými jsou sklenice a poháry dekorované právě kožíškem. Samozřejmě i tím umělým.

Péče o kožešinu se bát nemusíte

Máte strach, že péče o kožešinu nepatří k těm nejsnazším a raději se proto luxusu v podobě kožešiny u vaší postele vzdáte? Podlahu jde snadno vytřít a běžné přehozy vyperete, ale jak naložit s kožešinou? Pak vám prozradíme, že vaše obavy jsou zbytečné.

Bo-ma trading Kožešina Claire šedá, 60 x 90 cm
Bo-ma trading Kožešina Claire šedá, 60 x 90 cm

V zásadě nejdůležitější činností je pořádné vyklepání. Tím se zbavíte usazených nečistot a prachových částic. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna. Postačí vám k tomu obyčejný velký hřeben.

A když už se po nějaké párty stane, že kožešina je přece jenom špinavější, pak sáhněte po roztoku vody s trochou prášku na praní. Opět vám stačí běžný prací prášek, který používáte na praní vašeho domácího prádla.

Péče o umělou kožešinu je analogická péči o tu přírodní. Je tedy jenom na vás, kterou z variant upřednostníte a zvolíte do interiéru vašeho “luxusnějšího” bydlení.

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...