Paravány prostor oddělí a přivedou do něho jiné světlo

Svůj osobní prostor potřebuje každý z nás. V malém bytě, nebo bytě s několika málo velkými pokoji se však hledá těžko. Také na zahradě při rodinném grilování nebo oslavě je pro některé z nás důležitý pocit soukromí. Je libo čtenářský koutek, soukromí v pokoji, nebo pracovní prostor? S tím vám zaručeně pomůže paraván.

Paravan 5 dílný SC01-6 WT Hometrade
Paravan 5 dílný SC01-6 WT Hometrade

 

Zástěna vyrobená z oceli skvělé poslouží na zahradu jako ochrana před větrem, sluncem a pohledy sousedů. Paravány však také dovedou velmi elegantně rozdělit prostor a dopřát obyvatelům domu soukromí. Na trhu je k dostání nespočet tvarů s typů. Průsvitné i poloprůsvitné varianty dovedou prostor nejen oddělit, ale zároveň do něj přivést světlo v jiné podobě.

Materiál i barvy podle vašeho přání

Některé paravány mají kombinovaný účel. Slouží například i jako věšák na šaty. Vyrábí se z mnoha materiálů v různých barevných provedeních. Černá, bílá, hnědá, šedá, růžová nebo oranžová. Stačí ho jen doladit dle stylu vašeho interiéru.

Paravan z poličkami - dřevěný Home Styling Collection
Paravan z poličkami – dřevěný Home Styling Collection

 

Jedním z používaných materiálů je termoplast. Ale trh nabízí i designové kousky v podobě řetízků ze slonovinového hedvábí, chromu nebo i bronzu. Cena takových kousků je sice dražší než těch z termoplastu, ale do interiéru vnesou svůj jedinečný otisk.

Mezi dalším používaným materiálem je látka. Jedná se o dva polstrované panely, u kterých můžete měnit jejich potah. Zástěna s výpletem z bambusu, s rámem z ořechového dřeva nebo moka svým stylem zapadne do srubové nebo roubené stavby.

Pokud se vám ale zdá, že žádná z nabízených možností pro vás není ta pravá, nezoufejte. Zástěnu si můžete nechat vyrobit na zakázku. Zvolit jde barvu, rozměr, materiál i motiv. Vaši představu dovedou výrobci zhmotnit ve skutečnost.

CLASSICON paravany Folding Screen
CLASSICON paravany Folding Screen

 

Je libo designový kousek?

Cena zhotovených výrobků se pohybuje od 2000 Kč. Za tuto částku pořídíte zástěnu ze smrkového rámu a papíru. Asi o tisíc korun více pak stojí papírový paraván z hruškového rámu a s jemným vzorem. U designových kousků, o kterých jsme se zmiňovali výše, se může cena vyšplhat až k 50 000 Kč.  

Říkáte si, že takový paraván by váš interiér jen hyzdil? Pak si pořiďte uměleckou zástěnu, která vám prostor nejen rozdělí, ale využít ji můžete i jako skulpturu nebo plastiku. Váš obývací prostor nebo ložnice už nikdy nebude jako předtím.

Dáváte přednost plastovému nábytku? Pak k němu taky pořiďte plastový paraván. Vyrábí se z technopolymeru a cenově vychází okolo 10 000 Kč. K dostání je především v barvě černé a bílé. Dokoupit k němu můžete různé doplňky.

Skládací paravan Thai Natura Lamphun
Skládací paravan Thai Natura Lamphun

 

Umělecky ztvárněné zástěny jsou zaručeně ty s motivy uměleckých děl a fotografií. Takový paraván s potisknutým lněným plátnem pořídíte okolo 5000 Kč. Ručně malované vzory květin pak do domova přinesou romantický vzhled.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...