5 nápadů na výzdobu zahrady s malým rozpočtem

Jakmile vyjde slunce, opět se poohlížíme po nových nápadech na zahradní dekorace. Nic si nepřejeme víc, než nechat zimu za sebou a oživit venkovní prostor novými nápady. Pomocí těchto 5 nápadů na zahradní dekorace můžete svou zahradu zvelebit i s malým rozpočtem.

Nápady na zahradní výzdobu s malým rozpočtem

Nápady na zahradní dekorace bývají většinou příliš drahé a zahradní inspirace příliš přehnané. Ne, pokud se ptáte nás. Zejména v této době je důležité, aby váš venkovní prostor byl jednoduchým místem, kde můžete relaxovat. A to můžete udělat pomocí několika jednoduchých tipů. Vždyť není nic lepšího, než si užívat venku, na vlastní zahradě. Přestože v létě trávíme venku většinu času, stále častěji si užíváme příjemné večery a krásné ranní slunce i na jaře. Zahrada by proto měla být dobře využita a měla by být útulná a příjemná. Usnadněte si práci a použijte to, co už máte doma, buďte kreativní a nechte se překvapit 5 jednoduchými nápady na zahradní dekorace.

1. Jednoduché vertikální zahradničení

Vertikální zahradničení je nápad na zahradní dekoraci, pokud chcete rychlé a velké výsledky za málo peněz. Vždyť není lepšího způsobu, jak zkrášlit venkovní prostor, než pomocí květin. Obnovte holou zeď nebo plot zavěšením rostlin. Samozřejmě se můžete setkat s různými stojany na rostliny, ale existuje také nekonečné množství kreativních způsobů, jak si stojan na rostliny vyrobit sami. Pokud tedy máte volný čas: vyhrňte si rukávy a pusťte se do práce!

  • Svislý umělecký stojan: Zavěste železný stojan na rostliny a připevněte k němu prázdné zkumavky a vázy pomocí železného drátu. Tímto způsobem si na stěně vytvoříte vlastní organické umění.
  • Koš pro udržitelné rostliny: Zavěste na zeď miniaturní koš a naplňte ho novinami. Pak přidejte zeminu a naplňte ho nejkrásnějšími rostlinami a květinami.
  • Závěsný žebřík: Omotejte železný drát kolem dřevěných latí a nahoře jej zauzlujte. Zavěste tento domácí dřevěný žebřík nad rostlinu břečťanu a dodejte své zahradě hravý vzhled!
shutterstock 2205617779 683x1024 1

2. Světelná atmosféra po západu slunce

Kromě rostlin není nic atmosféričtějšího než venkovní osvětlení. Koneckonců, pokud rádi trávíte večery na zahradě, venkovní prostor není úplný, bez řádného osvětlení. Ani osvětlení zahrady nemusí stát mnoho. Vytvořte na zahradě atmosféru a romantiku například pomocí světelného řetězu. Zajímavé svíčky, svícny a lucerničky (například na baterie) se také hodí! Pokud si chcete pozdě večer vychutnat sklenku vína nebo šálek čaje, toto osvětlení vytvoří útulnou atmosféru. Světla můžete zavěsit nebo umístit na několik míst, takže každý kout zahrady proměníte v útulné místo. Budete se snažit o barevnost, nebo zachováte minimalismus s bílými světly?

shutterstock 1828178429 1024x682 1

3. Útulný relaxační koutek

Váš venkovní prostor nemusí být velký, abyste si v něm vytvořili útulný koutek. Zejména v teplejších měsících roku by měla být zahrada využívána naplno. Přes den i za vlahých večerů není nic lepšího než relaxovat. Na vytvoření relaxačního koutku použijte to, co již máte doma. Pomocí (starých) plédů, polštářů a pokrývek proměníte jednoduchou dřevěnou lavici nebo stoličku v pohodlné místo k odpočinku. K relaxaci však můžete použít i velmi starou matraci. Vaše útulné místo nepotřebuje mnoho. Snad jen dobrý nápoj na dosah.

shutterstock 2056415459 1024x682 1

4. Zahradní pomocník (na kolečkách)

Zbyl vám levný kuchyňský vozík nebo regál? Nebo se dá někde levně sehnat? Nebo si ho dokonce můžete vyrobit sami? Ať tak či onak: vozík nebo regál se hodí nejen jako úložný prostor pro zahradní nářadí nebo květináče, ale můžete z něj vytvořit celou vitrínu! Skvěle se hodí na staré nádobí, konve, vázy, lucerny, držáky na čajové svíčky, zahradní figurky – na co si vzpomenete! Zábavné je také vytvořit si zde mini bylinkovou zahrádku. Skvělé na bylinkové zahrádce je, že se zahrada stane skutečným rozšířením kuchyně. Čerstvé bylinky z vlastní zahrádky, vynikající! Stručně řečeno, s tímto nápadem na zahradní výzdobu se můžete vydat opravdu jakýmkoli směrem.

shutterstock 1750237127 1024x876 1

5. Jednoduché stínící plátno

V dnešní době můžete najít strašně moc různých stínítek. A to z dobrého důvodu. Stínící plachty jsou náhradou slunečníků: nejen proto, že poskytují stín na velké ploše, ale také proto, že dodají vašemu venkovnímu prostoru příjemnou atmosféru. Tyto látky totiž vytvářejí útulnou a hravou atmosféru, a proto by neměly chybět na seznamu nápadů na zahradní dekorace. Stínící látku si samozřejmě můžete snadno koupit, ale můžete si ji také vyrobit sami ze starého prostěradla, peřiny nebo jen z role látky. Většina stínidel má tvar rovnostranného trojúhelníku a rozměry 4x4x4 metry, ale můžete si je samozřejmě upravit podle svého.

shutterstock 2176154743 1024x678 1

S těmito nápady na zahradní dekorace můžete začít hned! Pokud svůj venkovní prostor v létě zmodernizujete pomocí vertikálního systému rostlin, útulného osvětlení, odpočinkové zóny, praktické zahradní skříňky a stínící tkaniny, vytvoříte mimořádně skvělou zahradu. Užijte si léto naplno!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...