Plynové ohřívače a jejich využití

Plynové ohřívače je možné využít v domácnostech i průmyslových objektech. Záleží jen na tom, abyste si vybrali správný druh a model, který bude splňovat vaše požadavky. Jaký plynový ohřívač se hodí na terasu a jaký do dílny nebo garáže?

PLYNOVÉ OHŘÍVAČE DO EXTERIÉRU

Plynové ohřívače lze používat pouze v exteriéru nebo dobře větraných prostorech. Využít je proto můžete doma na terase nebo balkoně. V tomto případě jde o tzv. terasové ohřívače.

f6824e39f418f184d1874de29e185d4369234f39

Samostatnou kategorií jsou průmyslové ohřívače určené k vytápění hal, skladů, dílen, staveb, garáži a podobně. Rozhodně ale musí být zajištěno dostatečné větrání.

PLYNOVÉ OHŘÍVAČE V DOMÁCNOSTI

Terasové plynové sálače jsou ideální na pravidelné vytápění i větších teras, balkónů nebo zimních zahrad. Použít se dají i na zahradě nebo při kempování. Příjemné chvíle během zimy nebo chladný podzimní večer tak můžete trávit na terase nebo zimní zahradě, aniž vás by trápila zima.

PRŮMYSLOVÉ PLYNOVÉ OHŘÍVAČE

Průmyslové ohřívače se využívají především ve skladech, halách či dílnách. Vhodné jsou i do velkých prostor, v nichž díky nim bude příjemná teplota i v zimě. Samozřejmě je třeba si dát pozor, aby měl ohřívač dostatečný výkon. Jelikož plynové ohřívače mají poměrně velkou spotřebu vzduchu, je z bezpečnostních důvodů nutné zajistit dostatečné větrání vytápěného objektu.

VÝHODY PLYNOVÝCH OHŘÍVAČŮ

Průmyslové ohřívače i terasové sálače mají několik společných výhod. Ohřívače na plyn fungují na propanbutanovou bombu. To znamená, že kromě nízkých provozních nákladů mají další výhodu – mnoho modelů je mobilních a tím pádem nepotřebují elektrickou energii. Využít je proto můžete prakticky kdekoliv. Plynové ohřívače mají vysoký výkon, jsou efektivní a dokážou vytopit i velké prostory.

  • nízké provozní náklady
  • efektivní vytápění i větších prostor
  • vysoký výkon
  • nepotřebují elektrickou energii
  • dostupné jsou i mobilní ohřívače
  • pořizovací cena

NEVÝHODY PLYNOVÝCH OHŘÍVAČŮ

  • nutnost větrání
  • nevhodné do interiérů a uzavřených, nevětraných prostor
  • potřeba pravidelně měnit propan-butanové láhve
  • provozní náklady se odvíjejí od ceny plynu

Plynové ohřívače na propan-butan se dají využít v průmyslové oblasti, v domácnosti i v komerční sféře. Samozřejmě je třeba zvolit si správný typ ohřívače. Výhodou plynových ohřívačů je, že nepotřebují elektrickou energii. Díky tomu najdou uplatnění na stavbách, chalupách nebo festivalech.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...