Podzimní dekorace: Pohrajte si s interiérem

Listí na stromech se pomalu barví do odstínů červené, žluté nebo oranžové. Někde už hnědne a pomalu opadává. Dny se nám krátí a často se nám ani do chladného podzimního počasí nechce. Proč si ale nenavodit příjemné pocity babího léta?! Stačí zapojit do hry přírodniny a vytvořit si vlastní podzimní interiér, který na vás dýchne teplejšími dny babího léta.

Podzimní dekorace z dýně - ilustrační obrázek, zdroj
Podzimní dekorace z dýně – ilustrační obrázek, zdroj

Vyrazte na procházku

Do lesa. K rybníku nebo pouze do městského parku. Přírodního materiálu pro výzdobu vašeho bydlení naleznete všude dostatek. Stačí se rozhlédnout a využít tu spadlých šišek, tam odlomené větvičky nebo se sehnout pro spadené barevné listí. Vezměte v neděli celou rodinku na procházku a posbírejte si materiál podle vašeho vkusu a cítění.

Trendem roku 2017 sice byla tmavě zelená barva (dark green), ale tento odstín pro podzimní dekoraci není nejvhodnějším. Pokud si nejste jisti, jaké byste měli zvolit barvy pro váš interiér v duchu babího léta, pak sáhněte po okrové, oranžové, různých odstínech hnědé. Chybu neuděláte ani s bílou, žlutooranžovou nebo odstínem, který připomíná temnou rez.

Dýně nejenom během Halloweenu

Jedním z typických podzimních prvků je dozajista dýně. Většina z nás ji má spojenou s obdobím Halloweenu, který se slaví poslední den měsíce října. Ale vydlabaná dýně může za oknem domu strašit po více dnů.

Různé typy dýní dozrávají právě na podzim, proto jsou ideálním prvkem do interiéru. Ale dopřát si je můžete i na talíři, ať už v podobě polévky z dýně Hokkaidó nebo pečené máslové dýně v troubě.

Podzimní dekorace - ilustrační obrázek, zdroj
Podzimní dekorace – ilustrační obrázek, zdroj

Pokud vy sami nemáte k dispozici dýně z vlastní zahrádky, v dnešní době není vůbec problém koupit dekorativní dýně. Stačí navštívit květinářství, kde naleznete dýně keramické, plastové či dřevěné. Případně si můžete dýni gigantických rozměrů zakoupit v některém ze supermarketů a vyřezat si ji podle uvážení.

Výhoda těch “neživých” spočívá ve znovupoužitelnosti v dalších letech. Ale na druhou stranu vám neprovoní byt ani si na nich nepochutnáte.

Využijte umělých květin

Nazdobená větvička s barevným listím a bobulky šípku je krásnou dekorací na parapet či na vstupní dveře. Ale po čase začne listí reznout a drolit se. Pokud nechcete mít příliš starostí s podzimní dekorací interiéru, vsaďte na umělé květiny.

Typickou květinou podzimu jsou chryzantémy. Rozhodně nemusíte jejich umělou variantu z obchodu zatracovat. Na dnešním trhu umělých květin nakupují i samotní floristé, neboť mnohé varianty umělých květin jsou k nerozeznání od těch živých. Navíc barevných variant seženete mezi těmi umělými více než u živých.

Umělé květiny vám sice neprovoní byt, ale na druhou stranu vám usnadní péči o ně. Je opravdu jednoduchá. Nepotřebují přesazovat ani zalévat. Pouze jednou za čas byste je měli zbavit prachu. K tomu vám postačí navlhčený hadřík nebo intenzivní oplach ve vaně či sprchovém koutě.

V neposlední řadě můžete umělých květin využít k dekoraci koupelny a záchoda. Sanitární místnosti trpí na vlhkost a nedostatek slunečního svitu, což živým rostlinám vadí.

Věneček nade dveře

Naším posledním typem pro vás je stylové uvítání návštěv u vás doma. Nemusíte si na dveře dávat pouze zimní adventní věnec se svíčkami. Dnes je trendy mít i ten podzimně laděný.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...