Podzimní tvoření: Dekorace inspirované přírodou

Vyzdobte si domov v barvách podzimu a přivítejte ho ve vší parádě. Do podzimního tvoření navíc můžete zapojit celou rodinu včetně těch nejmenších.

Dny se krátí a podzim převzal velení. Ideální čas využít posledních hezkých dnů k procházce do přírody, při které nasbíráte dekorační materiál. A až počasí nebude tak příznivé, můžete začít tvořit. Vyzdobit si můžete jídelní stůl, dveře i třeba zápraží a okenní parapety. Tak se do toho pojďte pustit!

Dýně kam se podíváš

Nenajdete nic, co by vystihovalo podzim lépe než tato oblíbená zelenina. Kromě jedlých dýní najdete celou řadu těch, které udělají více parády v podzimním aranžmá než na talíři. Okrasné dýně jsou pestré nejen co se týká barevné palety, ale také si můžete vybrat ze spousty tvarů. A co si budeme povídat, někdy stačí je jen naskládat vedle sebe a působivá dekorace je na světě. V jednoduchosti je prostě krása. Pokud si chcete přeci jen vyhrát trochu víc, zkuste z nich vytvořit podzimní věnec, který stačí jen doplnit větvičkami s šípky či jinými bobulemi a třeba „lampionky“ z mochyně.

allie JVYWQD4gbng unsplash

Tip na tvoření s dětmi: Obarvěte dýně pomocí akrylových barev nebo z nich vytvořte strašidelné halloweenské dekorace. Zábava zaručena!

Podzimní věnec na každé dveře

Nejhezčí podzimní dekorací na dveře je bezpochyby věnec. Tato tradice má domov v anglosaských zemích, ale u nás se poslední roky také zabydluje. Věnec si můžete pořídit v květinářství, nebo se vydat do přírody, kde si nasbíráte materiál k tvoření. Jak do sbírání materiálu, tak i do samotného tvoření nezapomeňte zapojit děti, které se u toho vyřádí dosyta.

K tvoření jsou vhodné jsou větvičky, šišky, ořechy, kaštany, mech, kukuřiční šustí, okrasné traviny i květiny. Z těch nejlépe vypadají slaměnky, hortenzie, mochyně i třeba vřes. Hlavní je, aby i po uschnutí nevypadaly sešle. Přidat můžete i paličky česneku a všemožné nejedovaté bobule.

Kromě nasbíraného materiálu budete potřebovat ještě základ na věnec (slaměný nebo z polystyrenu), aranžérský drátek, tavnou pistoli a kleštičky. Na základ pomocí drátku upevněte větvičky, mech nebo kukuřičné listy. Až pak vytáhněte tavnou pistoli, kterou přiděláte drobnosti v podobě květů, bobulí a podobně.

Podzimní dekorace do truhlíku

Květiny v truhlících odkvetly? Truhlíky ještě neuklízejte! Buď do nich zasaďte vřes nebo jiné mrazuvzdorné rostliny, nebo do půdy po odkvetlých letničkách zapíchněte dekorační materiál, který vytvoří perfektní podzimní zátiší. Použít můžete větvičky jehličnanů, šišky, šípky a další bobule. Skvěle se tam budou vyjímat i okrasné dýně, traviny a odkvetlé květiny s pevným květenstvím. Co jde, tak dobře zapíchněte, plody a šišky pak upevněte pomocí drátu, aby vám dekoraci neodnesl první silnější vítr.

Dekorace na stůl

I u podzimních dekorací na stůl uděláte nejlépe, když se vydáte pro inspiraci a materiál rovnou do přírody. Nasbírané drobnosti se pak skvěle vyjímají ve skleněných vázách, baňkách nebo i obyčejných zavařovačkách. Takové podzimní tvoření zvládnou hravě i děti, které si s malou pomocí mohou vytvořit svoje vlastní sklenice plné podzimní inspirace. Do sklenic můžete naaranžovat i LED žárovičky, které vykouzlí neopakovatelnou atmosféru.

karolina badzmierowska KW3kWikn5cI unsplash 1

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...