Pohodlný společník – to je křeslo

Kus nábytku, který by měl snoubit estetické i praktické vlastnosti – tím je křeslo. Nemělo by chybět v žádné společenské zóně. Poslouží ke čtení, pohostí návštěvy a dodá interiéru pohodovou atmosféru. Jak vybrat to pravé?

Závěsné křeslo Kid's Globo natura
Závěsné křeslo Kid’s Globo natura

Styl

Není křeslo jako křeslo. Pokud má tento prvek v interiéru doplnit sedací soupravu, pak by měl styl s provedením křesla odpovídat celkovému konceptu místnosti. Do výběru zahrnujeme tvar, materiál i velikost křesla. Pokud je vaše společenská a obývací zóna vybavena v jednoduchém duchu s převážně neutrálními barvami, pak můžete vsadit na odvážné křeslo – co se týče designu i barevnosti. Křeslo se tak stane dominantním kontrastem, který místnost dokonale osvěží. Jestliže však chcete dát přednost minimalistickému nábytku, řiďte se barvami sedací soupravy nebo doplňků. Křeslo můžete sladit také materiálem.

Údržba

Péče o křeslo souvisí s potahovým materiálem. Do domácností s dětmi není úplně nejvhodnější pořizovat čalouněné světlé křeslo, což platí také pro majitele domácích zvířat. Na výběr je kromě různých potahových látek také kůže, eko kůže, ratan nebo plast. Některé z těchto materiálu se snadno udržují, což oceníte v domácnostech s více členy a s větší potřebou odolnosti nábytku.

Funkce

Aspektem výběru křesla je také jeho funkce. Bude sloužit jen jednomu členovi domácnosti nebo celé rodině? Bude určeno jako rozšíření sedací zóny pro případné návštěvy? Křeslo může sloužit pro pohodlné sezení, rozkládací varianta dokonce pro příležitostné přespání. Pro dokonalou relaxaci pak můžete vsadit na houpací křeslo. Velmi oblíbená jsou designová závěsná křesla. Vybírejte s ohledem na počet uživatelů křesla a na účel, ke kterému budete chtít křeslo využít.

ATR home living Křeslo ANGEL, dark grey
ATR home living Křeslo ANGEL, dark grey

Komfort

Pokud je to možné, nebojte se vysněné křeslo vyzkoušet. Každému z nás totiž vyhovuje něco jiného. Univerzální křeslo zkrátka neexistuje. Nezáleží ani tak na tom, zda budete z křesla sledovat televizi nebo si v něm číst. Zvažte, kolik času na něm strávíte. Křeslo by mělo odpovídat vaší výšce i tělesné hmotnosti. Když zvolíte správné křeslo, předejdete bolestem zad.

Umístění

Nábytek kupujeme vždy s ohledem na jeho umístění. To platí také v případě křesla. Jenže co dělat, když na rozšíření sedací zóny nemáme dostatečný prostor? Do menších místností se skvěle hodí malý sedací nábytek. Když už si nemůžete pořídit ušák, zkuste to s taburetem nebo moderním pufem. Tyto prvky vám pomohou kdykoli rozšířit posezení a navíc zútulní místnost. Taburet či puf navíc můžete snadno přemístit tam, kde je jich potřeba. Ať už si tedy pořídíte elegantní křeslo nebo stylový puf, ujistěte se, že si sezení skutečně užijete. Vyzkoušejte je na vlastní pozadí.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...