Pořiďte si ideální toaletní stolek pro vaši ranní rutinu

Ke každému ránu rozhodně patří úprava zevnějšku. Pro zkrášlovací rituály je ohromnou výhodou mít kosmetický stolek. Je velmi pohodlné se příjemně posadit a dopřát svému obličeji zkrášlovací proceduru v prostředí domova. Kosmetický stolek je navíc velmi praktický pro skladování líčidel, parfémů, štětců a podobných nezbytných věcí pro každodenní potřebu.

Toaletní stolek Charlotte "Grey" Savoy
Toaletní stolek Charlotte „Grey“ Savoy

Každý z nás je jinak náročný

Líčící koutek závisí na potřebách každého z nás. Někdo potřebuje skladovat více věcí než jiný, a podle toho by se měla odvíjet i velikost a úložný prostor kosmetického stolku. Můžete vybírat od jednoduchých menších stolečků, které jsou bez zrcadla, až po větší stolky i se zrcadlem a osvětlením. Letošním velkým trendem jsou takzvaná “hollywoodská světla”. I přesto, že máte u stolku dostatek světla zvenčí, můžete použít světla jako dekoraci. Malá světýlka podtrhnou  útulnou atmosféru v každém koutě vašeho interiéru.

Pokud jste náročnější a prostor v místnosti vám to dovolí, můžete přidat i poličky nebo i malou komodu. I když jsou honosné stolky velmi líbivé, nezapomínejte na to, že rozhodující je i čas, který u stolku strávíte, a také počet produktů. Je zbytečné mít obrovský stůl, který zeje prázdnotou a slouží jen pro parádu. Když už jste si stolek pořídili a přemýšlíte kam ho umístit, není lepšího místa než právě pod oknem nebo se ho snažte mít na co nejsvětlejším místě v pokoji. Nikdo z nás nechce odejít domu jako namalovaná maska. Denní světlo je určitě ten nejlepší pomocník, aby vaše líčení vypadalo přirozeně.

Goleto Originální vintage toaletní stolek se zrcadlem Fiona | bílý
Goleto Originální vintage toaletní stolek se zrcadlem Fiona | bílý

Design stolku

Styl stolku orientujte podle toho, jak máte zařízený zbytek místnosti. Návrhy kosmetických stolků na Internetu vypadají krásně, zvažte však, jestli se přeslazený dívčí líčící koutek hodí právě do vaší ložnice. Vybírejte střídmě, hodnoťte a zpravidla nedávejte na první dobrou. Každý kus nábytku ve vašem interiéru byste měli důkladně promyslet. Přeci jenom je to investice, která vám bude zdobit byt dlouhá léta.

Důležitým aspektem výběru je také barva. Dnešní trendy velí jednoduchosti a čistým liniím. Z barev vede bílá, a pak také světlé odstíny růžové či béžové nebo jen přírodní dřevo. Poohlédněte se po takovém stolku, který bude podtrhovat útulnost vašeho bydlení. Nebuďte unáhlení, a pokud si nevíte rady, nebojte se případný návrh zkonzultovat s profesionály. Každá investice do bydlení se určitě vyplatí. Při pohledu na perfektně zařízený byt rozhodně nebudete litovat.

Toaletní stolek KOLDING
Toaletní stolek KOLDING

Pořádek ve věcech

Kosmetický stolek je vizitkou každého z nás. Snažme se jej i celý interiér udržovat v co nejlepší čistotě a pořádku. Pohled na pěkné a srovnané věci má zaručeně dobrý vliv na psychiku člověka. I vaše kosmetické produkty si zaslouží řád. Snažte se zorganizovat produkty tak, abyste ty nejpoužívanější měli vždycky po ruce. Není také na škodu si vyčlenit každou zásuvku na konkrétní produkty a udělat si pořádek v jednotlivých sekcích jako jsou přípravky na vlasy, na pokožku, na rty apod.

Dřevěná bílá třípatrová šperkovnice se šuplíčky 81147 s proskleným víkem
Dřevěná bílá třípatrová šperkovnice se šuplíčky 81147 s proskleným víkem

Správně zorganizovaný stolek nám stoprocentně zrychlí naši úpravu zevnějšku. Díky srovnaným produktům ušetříme i spoustu času pro jiné činnosti před odchodem do práce. Systém ve věcech usnadní i výběr přípravků pro daný den. Velice přínosným doplňkem pro kosmetické stolky jsou malé boxíky na menší produkty jako jsou lesky na rty nebo korektory. Boxy rozdělí vaše produkty, tudíž se díky nim budete orientovat daleko lépe.

Místo pro šperky

Podle konkrétního líčení si vybíráte i šperky. Velmi praktickým řešením, aby se vaše řetízky a prstýnky neválely po celém stole, je šperkovnice. Vystavte své skvosty na toaletní stolek a budete mít vždycky přehled o všem, co máte. Můžete vybírat z jednoduchých šperkovnic, které postavíte na stůl nebo těch do zásuvky. Záleží na vás, jestli chcete mít šperky spíše na očích nebo hezky vyskládané v šuplíku. Praktické jsou obě varianty a úspora času je zaručena. Už nebudete muset nic hledat, vše budete mít pěkně po ruce.

Na stejném principu můžete skladovat i hodinky nebo jiné drobnosti, které se snadno ztrácejí jako jsou gumičky, sponky i další věci na úpravu vlasů. Vše si pohodlně zorganizujte do přehledných boxů a už nikdy nebudete mít problém se ztrácením věcí. Ráno přece není nic lepšího, než jen otevřít zásuvku, vybrat produkt a za 5 vteřin odcházet pryč.

Zařizování toaletního stolku nebylo nikdy jednodušší. Využijte našich tipů a vyberte si přesně takový stolek podle vašeho vkusu, který bude kromě dekorativní funkce plnit zejména tu praktickou. Poté se už stačí posadit do pohodlného křesla a můžete začít svoji každodenní rutinu. Uvidíte, že se příprava zevnějšku u skvěle designového stolku stane vaší oblíbenou činností!

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...