Pořiďte si perfektní osvětlení na vaši zahradu

Vybavte se venkovním osvětlením a užívejte si naplno letní sezónu. Každý poklidný večer můžete proměnit v nezapomenutelný zážitek se správnými světly. Už nikdy nemusíte zakopnout o zahradní dlaždici. Pořiďte si to správné osvětlení, které vám nasvítí cestu k domovním dveřím. Užívejte si také večerní grilování či koupání s dekorativními světýlky, které vytvoří tu správnou pohodovou atmosféru. Vyberte si typ světel přesně pro vás. 

Solární světlo Garden, 2 ks
Solární světlo Garden, 2 ks

Závěsná světla na terasu či do pergoly

Za teplých letních večerů rádi zůstaneme se svými přáteli venku dlouho do noci. Vybavte svoji pergolu či terasu takovým osvětlením, které vám rozsvítí příjemné letní večery. Zavěste lucernu či jen žárovku na pergolu a užívejte si domácí pohodu. Vybírejte takové svítidlo, které bezpečně použijete za každého počasí. Současnými trendy vévodí industriální styl, který si bez problému můžete dopřát i u vás doma. Zavěste lampu na kovový řetěz nebo potáhněte lucernu ocelovými drátky v různé barvě a máte vystaráno. Svítivost tím nesnížíte, zato si vyrobíte netradiční světlo. 

Italux Lazio 2544
Italux Lazio 2544

Velmi efektivním prvkem jsou také zavěšená světla vedle sebe. Vyberte si pár světel, které zavěsíte nad stůl v pergole, výsledek nadchne všechny vaše blízké. Dejte si záležet s instalací závěsných světel a přesvědčte se, že výsledek stojí za to. Výhodou závěsných světel je bezesporu to, že mohou fungovat i jako dekorace. Každou letní sezónu si je také můžete zavěsit jinak, a tím ozvláštnit celý prostor. 

Solární světla pro přírodu

Solární zahradní osvětlení svítí přirozeným světlem, které nevyžaduje žádné dodatečné napájení nebo zbytečné výdaje. Ekologické solární lampy vám umožní používat obnovitelné zdroje energie a chránit tak životní prostředí. Solární lampy zaručují bezpečnost lidem pohybujícím se kolem vašeho domu. Ve světle, které vám poskytnou solární zahradní lampiony si děti mohou bezpečně hrát, a to i po setmění, když vy si můžete odpočinout na zahradě v příjemném prostředí. Vybírejte takové, které vydávají teplé bílé světlo, které vede k relaxaci.

Naaranžujte solární světla podél příjezdové cesty či chodníku ke vchodovým dveřím a už nikdy nezakopněte o dlaždici. Solární světla můžete umístit třeba do záhonu se sukulenty nebo jinými rostlinami, které společně s lampou zkrášlí celý pozemek. Některé modely navíc pomocí ovladače mění barvu. Vyberte si tu pravou přesně podle vašeho gusta. Udělejte něco pro sebe, ale zároveň i pro přírodu a pořiďte si solární světla i na vaši zahradu. 

Solární zápich Tančící světlo, 2 ks
Solární zápich Tančící světlo, 2 ks

Zemní osvětlení na každý pozemek

Pořiďte si kvalitní zemní světlo s LED žárovkou třeba na solární napájení. Zapíchněte zemní světla kolem vaší zahrady a užívejte si výjimečný pocit z dokonale zařízeného pozemku. Zápustné osvětlení je hodí třeba k bazénu, orámujte váš bazén světýlky a užívejte si letní večerní koupání. U vody ještě zůstaneme. Pokud máte doma i jezírko, můžete jej vydekorovat plovoucími světly. Solární panel k těmto světlům zapíchnete u břehu a budete mít o zábavu postaráno.

Zemní světla mohou mít také i jiné funkce kromě primárního svícení. Pokud vás na zahradě trápí škůdci jako jsou krtci či hraboši, pořiďte si zemní osvětlení, které škůdce odpudí. Není nic horšího, než se v létě trápit se zahradou posázenou krtinci. Přemýšlejte i nad takovými problémy a předejděte komplet rozryté zahradě. Je jen na vás, jaká světla zvolíte. Vybírejte z různých tvarů, stylů a funkcí. Vylaďte si vaši zahradu do designu, který si zamiluje celá vaše rodina. 

Dekorativní světla nikdy nezklamou

Hledáte světýlka jen na určité příležitosti? Poohlédněte se po takových, která se sice nestanou základním kamenem osvětlení vaší zahrady, ale budou se hodit na oslavy, posezení s přáteli nebo romantické večery. Dekorativní osvětlení dokáže zpříjemnit atmosféru za každé situace. Vyhrajte si z prostorem na zahradě a vytvořte si pár zajímavých světelných dekorací, které budou originální. 

Dimenza Malá solární lampička Dimenza DF-001973 16x17,5cm
Dimenza Malá solární lampička Dimenza DF-001973 16×17,5cm

Můžete začít například s jednoduchým světelným řetězem, který omotáte kolem pergoly. Takový doplněk se podle nás hodí na každou zahradní párty. Dále jsou hodně oblíbené zavařovací sklenice, které můžete jednat polepit fosforeskujícími páskami nebo do nich rovnou nainstalovat žárovku. Efekt máte zaručen. Ani volně pověšené žárovky o strop pergoly nejsou špatný nápad. Jednoduše vám pomohou vytvořit magickou atmosféru horké letní noci. 

Ani s lustrem nesáhnete vedle. Vyberte si takový, který je odolný ve vlhkém a raději i mokrém prostředí a můžete si jej užívat na zahradě po celé léto. Vybírat můžete z různých geometrických tvarů a velikostí. Nebojte se ani experimentovat. Takový extravagantní kousek se stoprocentně stane dominantou celé vaší terasy. Vše záleží jen na vašich osobních preferencích. 

I obyčejné svíčky toho umí udělat hodně. Zapalte si pár svíček, které rozmístíte různě po zahradě a užívejte si klidných chvil. Pokud jste nedůvěřiví k otevřenému ohni, můžete si pořídit lucerničky, do kterých svíčky umístíte. Nápadů na zajímavé venkovní osvětlení je zkrátka spousta. Vyberte si to nejlepší.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...