Postavit si dům rychle a jednoduše? S Ytongem to zvládnete!

Když se chcete na cestě za vysněným bydlením vyhnout komplikacím, musíte si vybrat ty správné stavební materiály. Pro postavení celé hrubé stavby svépomocí je trefou do černého Ytong. Objevte jeho jedinečné vlastnosti a vysokou kvalitu.

Stavební materiály YTONG
Stavební materiály YTONG

Když se chcete na cestě za vysněným bydlením vyhnout komplikacím, musíte si vybrat ty správné stavební materiály. Podívejte se, co vám nabízí Ytong.

Našli jste odvahu a rozhodli jste se postavit dům. Plánujete stavební práce, kreslíte plány, řešíte rozpočet a hledáte pomocníka, který vám s hrubou stavbou pomůže. Pokud si chcete vše maximálně zjednodušit, nepodceňujte výběr materiálu, ze kterého dům postavíte. Pokud vás napadl Ytong, je čas se o něm dozvědět něco víc.

 

Klasika mezi stavebními materiály

Originální pórobeton Ytong je klasikou mezi stavebními materiály. Mezi jeho přednosti patří vysoký standard tepelné izolace, stabilita, nehořlavost a odolnost. V neposlední řadě je velmi jednoduché s ním manipulovat a zpracovávat ho, což znatelně zkracuje dobu stavby.

Aby toho nebylo málo, je tento materiál ekologický. Vyrábí se výhradně z přírodních surovin, jejichž získávání je šetrné k životnímu prostředí. Dobrou zprávou je, že výroba pórobetonu nezatěžuje spodní vodu. Během procesu energeticky úsporné výroby nevznikají škodlivé látky. Stavba rodinného domu z Ytongu tak potěší všechny ekologicky smýšlející.

 

Stavba s minimem odpadu

Zmíněná opracovatelnost vám umožňuje postavit celý dům svépomocí i ve dvou. Nízkou hmotnost jednotlivých tvárnic oceníte při přesouvání materiálu do vyšších pater. Nebudete k tomu potřebovat ani složitější zdvižné technologie. A čím řezat Ytong? Vystačíte si s ruční pilou na pórobeton, které nechybí ostré zuby. Při řezání vzniká minimum odpadu. S pórobetonem se opravdu pracuje snadno, proto si můžete vymyslet atypické tvary a ty z něj vyříznout. Samotnou zdění je díky předepsaným tvarům tvárnic hračkou. Provádí se pomocí zdící malty.

Jako jedna z nevýhod je často uváděna nasákavost. Pórovitá struktura je pro mnohé důvodem myslet si, že dokáže velmi významně nasávat vodu. Není to pravda! Uzavřené póry sotva vyvíjejí kapilární síly. Výsledky zkoušek nasákavosti různých stavebních materiálů jasně ukazují, že nasákavosti se opravdu bát nemusíte.

 

Od sklepa až po střechu

Ytong představuje kompletní stavební systém vysoké kvality, se kterým dokážete dům postavit od sklepa až po střechu. V případě technických dotazů, zaměření schodů a dalších odborných záležitostí máte možnost obrátit se na infolinku a mistry. Ty vám poradí a navíc mohou bezplatně asistovat při založení rohů první řady tvárnic, čímž se minimalizuje riziko případných závad spojených s nesprávným založením stavby.

Mistři vám přímo na stavbě předvedou, jak je práce se stavebním systémem Ytong rychlá a úsporná. Vy se pak už jen pustíte do práce a uvidíte, jak vám dům snů roste před očima.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...