Postel s nebesy se stane okrasou ložnice

Nebesa a baldachýny patřily v dřívějších dobách ke zcela běžným součástem postele. Nejčastěji je bylo vidět v ložnicích šlechty a vyšší společnosti. Jejich praktické využití však časem sláblo, aby se později staly pouze dekorací. Na velmi dlouhé období z interiérového designu zcela vymizely, nicméně dnes se opět vrací s cílem zkrášlit i velmi moderní interiéry. Chcete si je pořídit také?

Ložnice s postelí s nebesy – ilustrační obrázek, zdroj
Ložnice s postelí s nebesy – ilustrační obrázek, zdroj

Jak instalovat nebesa nad postel?

Nebesa nad postel jsou skvostným doplňkem, se kterým buď můžete postel již pořídit, nebo ho můžete dokoupit. V druhém případě získáte kromě látky nebes také konstrukci a závěsný držák, který přimontujete do stropu nad postel. Vyměřte si body pro vrtání přesně nad postel. Určitě je vhodné, aby nebesa zakrývala celou plochu postele a nenacházela se například pouze nad hlavou. Způsob uchycení se může lišit dle konstrukce nebes, nicméně vždy je vhodné preferovat takovou, která je vyrobena z lehkých a pevných materiálů. Vzhledem k tomu, že bývají nebesa lehká, často je stačí pouze přivázat šňůrkami. Přehlížet nelze ani způsob provlečení látky nebes. Měli byste mít možnost látku snadno sundat a vyměnit.

Látka nebes je důležitá

Zásadní vliv na vzhled nebes a celé ložnice má použitá látka. Těžké materiály kralovaly v minulosti, dnes se o slovo hlásí lehké a prodyšné materiály. Dodávají místnosti romantický vzhled a působí něžně. Výběr barvy záleží pouze na vás, nicméně mezi časté volby patří především světlejší tóny. Nechcete-li bílou, zapřemýšlejte nad modrou, růžovou či zelenkavou. Když s barvou nebes sladíte odstín polštářů, získáte tak jeden úhledný celek.

Nebesa nejen do ložnice

Nebesa nejsou určena pouze do manželské ložnice. Jejich krásy můžete využít i v jiných místnostech v domě. Radost z nich mohou mít i děti. Stačí zvolit typ s pestrými obrázky a roztomilými motivy. Nebesa se mohou vyskytovat také v obývacím pokoji nad sedací soupravou. V moderním interiérovém designu skutečně neexistuje pravidlo, které by zakazovalo nebesa instalovat jinam než nad postel. Vše záleží pouze na vašem vkusu.

Malý, ale originální tip na závěr

Postel s nebesy má jedinečnou schopnost udělat ložnici vkusnější. Hledáte-li něco opravdu netradičního, můžete na nebesa položit dekorativní LED světelný řetěz. Pohled z postele ke svítícím nebesům je bez přehánění úchvatný. Takové vylepšení budete obdivovat při každém usínání, nemluvě o tom, že malá světélka dokáží v ložnici vykouzlit velmi intimní atmosféru vhodnou pro romantické chvilky ve dvou.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...