Pozdravte léto stylovým věncem

Léto je téměř tady, a tak jistě přemýšlíte, jak bude letos vypadat vaše letní výzdoba. Tradiční jsou u nás především věnce, které visí na vstupních dveřích bytu či domu a jasně říkají, které roční období vítá vás i vaše hosty. Pozdravte léto i vaše prázdninové návštěvy stylově – vyberte si jeden z našich pěti tipů na ozdobný letní věnec.

venec 1

 

Proutky a květiny

Proutěný koš je praktický a určitě vám nechybí třeba v kuchyni. Přírodní proutěný koš však existuje také ve variantě nástěnné. Jestliže chcete letní odzobu dveří zkusit jinak, pořiďte právě takový. Aby výzdoba byla kompletní, vložte do něj nenápadně nádobku na vodu, upevnit ji můžete třeba pomocí pěny či gumy. Do nádoby pak vložte své oblíbené čerstvé květiny a nezbytnou vodu. Živé květy rozzáří váš dům a vaši hosté se budou usmívat pokaždé, když je pozvete. Pravda, je náročnější květiny pravidelně kupovat a měnit, pokud je nemůžete natrhat na své zahrádce, ale léto přece nebude trvat věčně.

 

Staré vědro pro rustikální finiš

Jestliže chcete vyladit rustikální styl vašeho bydlení, sežeňte si staré klasické vědro s kováním. Je stylové a navíc bude slušet rovněž vašim dveřím. Do vědra můžete umístit několik úzkých váziček a do nich pak přijdou opět čerstvé květiny, které máte rádi. Pokud nechcete použít květiny řezané, vložte do vědra květináč a osázejte jej kvetoucí zelení podle svého vkusu. Pro ještě rustikálnější vyznění můžete volit květiny sušené spolu s větvičkami. Prostě dekorujte tak, jak to máte rádi.

vedro

 

Řekněte to písmenem

Jestliže máte své písmeno, které dokonale vystihuje vás a vaši rodinu, můžete namísto tradičního věnce použít tvar písmena. Monogram může vystihovat váš životní styl. Stačí použít drátek, který si připravíte do požadovaného tvaru. K drátkům pak můžete připevnit kapradiny a umělé květy tak, aby vše dokonale drželo. Stačí použít tavnou pistoli s lepidlem a věnec bude za pár okamžiků hotov.

 

Hrátky s košíčky

Máte doma nevyužité různobarevné košíčky na muffiny a zrovna se vám nechce péct? Nesmutněte, zkuste to s nimi i jinak. Použijte je jako hravý letní věnec. Květované, puntíkované a barevné košíčky slepíte dokola, aby tvořily věnec. Nakonec můžete hotový věneček doladit větvičkami a perličkami. Výsledek vás překvapí!

 

Pro milovníky dřeva

Ach to dřevo, má tak neskutečnou sílu přitahovat pozornost! Chcete-li jeho dřevěné harmonie využít, můžete vyzkoušet dřevěný letní věnec. Nasbírejte přibližně stejně velká a barevná dřívka (kmínky, větvičky) o délce od 7 do 11 cm. Ty pak jednoduše slepujte k sobě, až vytvoříte kulatý věnec. Dřevěné slunce vás okouzlí. A nejen vás.

Čtěte dál!

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou být krásným...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je nejen nevzhledný...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv stylu, na...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Osvěžovače vzduchu: Difuzéry, aromalampy i návody na vlastní výrobu

Vůně ovlivňují naši psychiku, zútulní byt a ještě mohou...

Jak se rychle zbavit oparu? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Někdy se mu zkrátka nevyhneme. Opar na rtu je...

Pusťte do svého interiéru abstrakci v obrazech.

Obrazy do interiéru patří Ať už tvoříte domov v jakémkoliv...