Jak poznáte bezpečnou a praktickou palandu pro děti?

Velké množství dospělých, kteří dětství trávili v panelákovém bytě, zcela jistě přišlo do kontaktu s palandou. Bohužel v mnoha případech se jednalo o nevzhlednou patrovou postel, která měla k praktičnosti a bytelnosti opravdu daleko. Výsledkem bylo nejedno zranění, nepohodlný spánek a nízká životnost takové palandy. Jakmile se jednou rozvrzala, musel zasáhnout šikovný tatínek. Naštěstí je dnešní výběr paland o poznání pestřejší a vy opět můžete objevit jejich nezpochybnitelné výhody.

Dětský pokoj s palandou
Dětský pokoj s palandou

Zdraví dítěte na prvním místě

Častým argumentem odpůrců paland je fakt, že spánek na palandě není pohodlný. Ve skutečnosti podle nich narušuje vývoj dítěte a může způsobovat kromě bolestí či alergií i nevratné poškození páteře. V případě nekvalitních matrací, špatných roštů a paland umístěných tak, že horní patro neposkytuje prakticky žádný prostor, to může být pravda. Horní postel by měla být umístěna tak, aby kolem lůžka stále cirkuloval dostatek čerstvého vzduchu. To se v bezprostřední blízkosti stropu neděje. Palanda by tak měla mít nejen kvalitní matraci, ale zároveň by měla být umístěna v pokoji s vysokým stropem. Nejlépe až kolem čtyř metrů.

Palanda LOOMY, bílý lak
Palanda LOOMY, bílý lak

Opravdu robustní konstrukce

Palandy do dětského pokoje z pár prkýnek mohou být levné, ale rozhodně nevydrží veškeré dětské dovádění. Nosnost horní postele a žebříku nebo schůdků by měla počítat i s přítomností dospělého. Je-li to možné, dejte přednost dostatečně širokým a nepříliš strmým schodům se zábradlím. Snížíte tak riziko úrazu a zároveň vám to umožní navštěvovat dítě na horní palandě bez zbytečných komplikací. Vylézat po malém žebříčku desetkrát denně k nemocnému dítěti není praktické. Jako vhodné řešení se nabízí palandy z masivu a palandy, které jsou přirozenou součástí pokoje v rámci celé obytné stěny.

Pokoj pro sourozence
Pokoj pro sourozence

Praktičnost a pak design

Nábytek do dětského pokoje včetně patrových postelí láká na pestrý a zajímavý design. Určitě není na škodu vybrat palandu, která bude dětem dělat radost, nicméně z pohledu rodiče je důležitá i praktičnost. Je skvělé, když dolní lůžko nabízí úložné prostory a součástí palandy jsou z venkovní strany i různé police a šuplíky. Úklid se díky takovému řešení zbytečně neprotáhne. Všechny hračky a dětské poklady uschováte a nemusíte je trpět roztahané po celém pokoji.

Palanda může být skvělým řešením

Moderní palandy se opět vrací do módy a není se čemu divit. Dokáží překvapit abnormálně robustní konstrukcí, praktičností, designem a v neposlední řadě tím, kolik místa dokáží v pokoji ušetřit. Stále jsou tak otázkou na to, jak více dětem v jednom pokoji poskytnout dostatek prostoru na odpočinek.

Patrová postel Tony bílá (Palanda
Patrová postel Tony bílá (Palanda

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...