Poznejte variabilitu modulárních domů i vy

Ať už přemýšlíte o novém bydlení, anebo zatím jen hledáte inspiraci, pojďte se podívat na zoubek modulovým domům. Ty představují v dnešní době velmi originální a praktické řešení, pokud toužíte po variabilitě i nízkoenergetickém bydlení.

Co je to modulární dům?

Modulární dům je unikátní konstrukční systém, který je tvořen prefabrikovanými buňkami, tzv. moduly. Pasivní a nízkoenergetické domy poskládané z těchto modulů jsou ekologicky i ekonomicky výhodnější oproti zděným stavbám a navíc představují i rychlé řešení – postaveny jsou v továrně za pár měsíců.

Z čeho se modulární dům skládá?

Modulové domy se skládají z kuchyně společné s navazujícím obývacím pokojem, na ně je napojen modul se sociálním zařízením. Podle zvoleného modulu dále pokračuje ložnice, pokoje či pracovna.

Výhody modulárních domů

Výhody těchto modulových domů si zapište za uši. Jsou velmi oblíbené v severských zemích, a už to nám může signalizovat kvalitu, protože Skandinávci o bydlení něco vědí.

Jednotlivé místnosti modulárního domu jsou vyráběny s rozvody i vybavením – smontovány jsou na stavbě, což z celé realizace činí velmi rychlou akci. Zároveň je ale velmi výhodné, že jednotlivé moduly můžete v budoucnosti přestavovat, demontovat, přistavovat, záleží na okolnostech. Ve chvíli, kdy se vám rozroste rodina nebo zkrátka zjistíte, že potřebujete více prostoru, si můžete dům „doplnit“ dle svých představ.

modularnidum2
Foto: https://www.ekomodular.cz/

Pevná cena bez nákladů?

Ačkoliv cena zděného domu a modulárního domu je dnes přibližně stejná, u modulových domů si můžete být jisti, že cena uvedena ve smlouvě je konečná a pevná – oproti tomu u klasických domů přichází dodatečné náklady a práce prakticky neustále. Jejich výše závisí na nejrůznějších problémech, neočekávaných událostech i nevhodném počasí. Oproti tomu jsou modulární domy poměrně stabilním výdajem. Také se zpravidla staví v nízkoenergetické či pasivní verzi, což z nich činí pro provoz jednu z nejekonomičtějších variant, které trh nabízí.

Uniformita nebo originální bydlení?

Prefabrikované moduly mohou svádět k určitému pocitu stísněnosti nebo uniformity. I na tohle ale existuje řešení. Pokud toužíte po netradičním bydlení postavené právě z modulů, které bude cenově dostupné a zároveň ekologické, zkuste ekomodulové domy ze dřeva. Modulárními dřevostavbami se zabývá společnost Eko Modular, která je ryze českou firmou a čerpá ze svých dlouholetých zkušeností. Zároveň si zakládá na kvalitě materiálů, profesionálním provedení a spolehlivém fungování svých staveb.

Na svém webu společnost nabízí v katalogu modulů nejrůznější typy – od jednoduchých jednomodulů I po dvojmoduly L, T, Z, patrové dvojmoduly a další. Zároveň nabízí moduly dle účelu, záleží, zda jej chcete využít na bydlení, pro firmu, anebo toužíte po zcela atypickém řešení, které vám společnost navrhne a připraví dle vašich individuálních přání a potřeb.

ekomodul
Foto: https://www.ekomodular.cz/

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...