Pracovna pro skutečného byznysmena! Jak na to?

Plnohodnotná pracovna, tedy místnost určená pouze na práci, je obrovskou výhodou pro každého, kdo potřebuje pracovat z domova a vyžaduje klid. Možnost zavřít se a přemýšlet mimo klasický ruch domácnosti zvyšuje produktivitu a chuť k práci. Je-li místnost určena pro muže, je nutné zohlednit to při výběru nábytku, barev a všech dalších doplňků. Není totiž velkým překvapením, že v růžové pracovně s dekorativním zdobením by se pánům moc pohodlně nepracovalo.

Pracovna
Pracovna

Trůn pro ty správné výkony

Dominantou mužské pracovny by měl být zcela bez diskuze pracovní stůl a křeslo u něj umístěné. Stůl musí být robustní a dostatečně rozměrný. Místo klasické kancelářské židle se poohlédněte po propracovanějších modelech, které nabízí lepší ergonomii a pohodlí. Seženete je nejen ve výrazných barvách a moderním stylu, ale také v kombinaci dřeva, kovu a kůže. Právě to jsou materiály, které mluví mužským jazykem.

Psací stůl 9543
Psací stůl 9543

Vedle robustního vzhledu a velké pracovní desky musí stůl nabídnout také praktičnost. V případě umístění počítače by měl nabídnout prostor pro samotnou skříň, až dva monitory, klávesnici a podložku s myší. V pracovní desce by neměl chybět otvor na protáhnutí různých kabelů. Šuplíky by měly být ideálně uzamykatelné, aby v nich všechny důležité dokumenty a další osobní věci zůstaly v bezpečí.

Vyloženě mužské elementy

Muži preferují v interiéru funkčnost a tmavé barvy. Bojíte se šedých zdí? Do pracovny pro byznysmena jsou skvělou volbou. Jejich případné oživení zařídí obrazy. Velmi dobře a mužně bude na zdech působit betonová stěrka. Další nábytek v pracovně by měl ladit s pracovním stolem. Různé druhy exotického dřeva dokáží proměnit pracovnu v hodně zajímavý a elegantní prostor. Wenge je skvělým příkladem a dřevinou, nad kterou byste při zařizování pracovny určitě měli minimálně zauvažovat.

Domácí pracovna
Domácí pracovna

Mužnost celé prostoru dodává také osvětlení. Zapomeňte na žluté světlo a zářivé lampy. Pro klidnou práci je vhodná až intimní atmosféra a možnost plynulé regulace intenzity světla. Tlumené světlo nebude zatěžovat tolik zrak. V pracovně pochopitelně nesmí chybět okno pro přístup denního světla. Součástí oken by měly být protihlukové a dostatečně těžké závěsy. I ty dokáží vyrobit skvělé podmínky pro práci.

Abychom nezapomenuli ani na ženské elementy, je třeba si pracovnu přizpůsobit tak, abyste se v ní sami zkrátka cítili dobře. Toho docílíte květinami, které osvěží prostor a vyčistí vzduch. Ženy se mnohem více zaměřují na atmosféru místnosti i na to, jak se v ní samy cítí. Pro pohodlnější pracovní dobu tak volí nejen příjemné prostředí, ale také oblečení. Můžete vyzkoušet moderní a kvalitní kousek do vašeho šatníku, který bude dostatečně pohodlný na doma, ale zároveň reprezentativní na důležité schůzky. Vyzkoušejte třeba šaty navržené přední českou návrhářkou Ladou Vyvialovou.

Pracovna musí nabídnout i odpočinek

Pracovat nepřetržitě několik hodin v kuse? To dokáže pouze robot, běžný člověk si potřebuje po pár hodinách intenzivního výkonu odpočinout a načerpat novou inspiraci. Součástí pracovny by tak měla být odpočinková zóna. Může být vybavena velkým křeslem, malou ledničkou na nápoje či relaxačním lehátkem.

Výsledkem bude pracovna pro skutečného byznysmena, která bude odpovídat stylu a potřebám každého, kdo potřebuje mít klid pro práci.

2786a57dc9acb79aa2acabd370f3bd3859cf2d95
Relaxační křeslo s podnožkou Luxure, šedá SCHDN0000065209 SCANDI

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...