Praktické rady pro výběr pohodlné kuchyňské lavice

Říkáte si, že kuchyňským lavicím už dávno odzvonilo a že tohle řešení je naprosté „retro“? Chyba lávky. Rohové lavice se totiž těší velké oblibě i dnes. Dalo by se říct, že nadchází jejich renesance. Důvod je prostý. Pro malou kuchyni těžko vymyslíte něco lepšího.

Říkáte si, že kuchyňským lavicím už dávno odzvonilo a že tohle řešení je naprosté „retro“? Chyba lávky. Rohové lavice se totiž těší velké oblibě i dnes.

Kuchynská rohová lavica Fjord
Kuchynská rohová lavica Fjord

Po malých bytech je dnes velká poptávka a zejména v kuchyních často není místa nazbyt. Pokud má ale tato místnost sloužit i jako pohodlná jídelna, kde budete usedat k večeři s rodinou a třeba i hostit návštěvy, potom musíte zajistit dostatek prostoru k sezení. Rohové lavice jsou velmi útulné a dokážou zastat práci velkého množství židlí.

Materiály a design kuchyňských lavic

Svůj velký boom zažily kuchyňské a jídelní lavice ve druhé polovině 20. století. Nejvíce pak v období sedmdesátých let. Dnes se tato velmi praktická móda vrací. Doba už ale pokročila a design moderní lavice je na hony vzdálen tomu, na čem sedávaly minulé generace. Přesto některé společné prvky zůstaly. Velmi oblíbené jsou totiž celodřevěné modely z masivu. Stejně tak se ale setkáte i s čalouněnými a polstrovanými variantami.

Lavice s potahem jsou pohodlnější, ale masivní kousky mají delší životnost a jedinečné kouzlo. Komfort přitom můžete zvýšit použitím vhodných podušek či polštářků. Střetnout se samozřejmě můžete i s lavicemi, které kombinují kovové a plastové materiály, ale jejich nabídka je menší.

INV Lavice Boston hnědá vintage
INV Lavice Boston hnědá vintage

Velmi zajímavým řešením jsou pak rohové lavice s úložným prostorem. Ten je situován pod sedací plochy. Tato možnost se uplatní především v opravdu malých bytech a kuchyních, kde je třeba myslet nanejvýš úsporně a prakticky.

Kde se lavice uplatní?

Rohové lavice do kuchyně nebo jídelny mohou najít své místo takřka v jakékoli domácnosti. Masivní kousky tradičního vzhledu se budou skvěle vyjímat na chatě, chalupě nebo v rustikálněji zařízeném interiéru. Vybírat ale můžete rovněž ze záplavy designových produktů, které perfektně zapadnou i do velmi stylového a moderního bydlení.

Ačkoli jsou rohové lavice svými proporcemi a úsporností v kombinaci s pohodlím ideální do menších bytů, neznamená to, že v rozlehlé jídelně nebo kuchyni musejí působit nepatřičně. Naopak, mnoho lidí nedá na tuto možnost dopustit a přitom zdaleka nejsou limitováni příliš těsnými zdmi. Kuchyňská lavice ostatně nemusí nutně lemovat stěnu. Nebojte se a směle ji umístěte ke stolu ve středu místnosti. Zejména elegantní výrobky z kvalitních materiálů by koneckonců bylo škoda ukrývat někde v koutě.

Neváhejte si pohodlné a praktické sezení do kuchyně pořídit. Uvidíte, že se díky němu právě kuchyňský prostor stane místem, kde se celá rodina bude ráda scházet ke společnému jídlu a konverzaci.

Masiv24 - MODERNA lavice 168x44cm indický palisandr
Masiv24 – MODERNA lavice 168x44cm indický palisandr

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...