Praktické rady pro výběr pohodlné kuchyňské lavice

Říkáte si, že kuchyňským lavicím už dávno odzvonilo a že tohle řešení je naprosté „retro“? Chyba lávky. Rohové lavice se totiž těší velké oblibě i dnes. Dalo by se říct, že nadchází jejich renesance. Důvod je prostý. Pro malou kuchyni těžko vymyslíte něco lepšího.

Říkáte si, že kuchyňským lavicím už dávno odzvonilo a že tohle řešení je naprosté „retro“? Chyba lávky. Rohové lavice se totiž těší velké oblibě i dnes.

Kuchynská rohová lavica Fjord
Kuchynská rohová lavica Fjord

Po malých bytech je dnes velká poptávka a zejména v kuchyních často není místa nazbyt. Pokud má ale tato místnost sloužit i jako pohodlná jídelna, kde budete usedat k večeři s rodinou a třeba i hostit návštěvy, potom musíte zajistit dostatek prostoru k sezení. Rohové lavice jsou velmi útulné a dokážou zastat práci velkého množství židlí.

Materiály a design kuchyňských lavic

Svůj velký boom zažily kuchyňské a jídelní lavice ve druhé polovině 20. století. Nejvíce pak v období sedmdesátých let. Dnes se tato velmi praktická móda vrací. Doba už ale pokročila a design moderní lavice je na hony vzdálen tomu, na čem sedávaly minulé generace. Přesto některé společné prvky zůstaly. Velmi oblíbené jsou totiž celodřevěné modely z masivu. Stejně tak se ale setkáte i s čalouněnými a polstrovanými variantami.

Lavice s potahem jsou pohodlnější, ale masivní kousky mají delší životnost a jedinečné kouzlo. Komfort přitom můžete zvýšit použitím vhodných podušek či polštářků. Střetnout se samozřejmě můžete i s lavicemi, které kombinují kovové a plastové materiály, ale jejich nabídka je menší.

INV Lavice Boston hnědá vintage
INV Lavice Boston hnědá vintage

Velmi zajímavým řešením jsou pak rohové lavice s úložným prostorem. Ten je situován pod sedací plochy. Tato možnost se uplatní především v opravdu malých bytech a kuchyních, kde je třeba myslet nanejvýš úsporně a prakticky.

Kde se lavice uplatní?

Rohové lavice do kuchyně nebo jídelny mohou najít své místo takřka v jakékoli domácnosti. Masivní kousky tradičního vzhledu se budou skvěle vyjímat na chatě, chalupě nebo v rustikálněji zařízeném interiéru. Vybírat ale můžete rovněž ze záplavy designových produktů, které perfektně zapadnou i do velmi stylového a moderního bydlení.

Ačkoli jsou rohové lavice svými proporcemi a úsporností v kombinaci s pohodlím ideální do menších bytů, neznamená to, že v rozlehlé jídelně nebo kuchyni musejí působit nepatřičně. Naopak, mnoho lidí nedá na tuto možnost dopustit a přitom zdaleka nejsou limitováni příliš těsnými zdmi. Kuchyňská lavice ostatně nemusí nutně lemovat stěnu. Nebojte se a směle ji umístěte ke stolu ve středu místnosti. Zejména elegantní výrobky z kvalitních materiálů by koneckonců bylo škoda ukrývat někde v koutě.

Neváhejte si pohodlné a praktické sezení do kuchyně pořídit. Uvidíte, že se díky němu právě kuchyňský prostor stane místem, kde se celá rodina bude ráda scházet ke společnému jídlu a konverzaci.

Masiv24 - MODERNA lavice 168x44cm indický palisandr
Masiv24 – MODERNA lavice 168x44cm indický palisandr

 

Čtěte dál!

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se za kratší...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo vybízí k dlouhým...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou? Pak jste...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Další nové články

Jak se efektivně učit? 10 tipů

Nejen před zkouškami nebo maturitou je potřeba naučit se...

Ženy, co si obléct na kolo a cítit se dobře?

Poslední dobou není o prosluněné víkendy nouze, což přímo...

Jak naložit kuřecí maso: Nejlepší marinády

Berete tentokrát přípravu kuřecího na gril do svých rukou?...