Praktické tipy pro koupelnu na chatě

Kdepak, koupelna na chatě již dávno nemusí mít podobu kadibudky a velkého lavoru. Trendem jsou plnohodnotné koupelny s kvalitním vybavením, které vám umožňují relaxovat na 100 %. Podívejte se na pár tipů a stylových doporučení.

koupelna chata

Chataření a chalupaření je v České republice obrovským fenoménem. Popularita pobytů mimo město rozhodně neklesá, naopak zájem o bydlení zakomponované v přírodě neustále roste. Pokud i vy chcete například na chatě trávit více času, neobejdete se bez praktické koupelny. Ta bylo po dlouhou dobu hodně přehlíženou místností, a proto je nejvyšší čas představit si několik tipů, které ji pozvednou na zcela novou úroveň.

Sprchové kouty šetří místo a vodu

Umístit vanu do koupelny na chatě dává smysl pouze za předpokladu, že nemáte hluboko do kapsy a pozice vany vám umožní kochat se při koupání výhledem do přírody. Voda v chatových oblastech nebývá nejlevnější. Ve všech ostatních případech je trefou do černého sprchový kout, přičemž nemusí být obyčejný. Naopak je skvělé koukat po modelech, které vám nabídnou masážní trysky, hudbu, LED světla a další vychytávky. Na chatě si tak vytvoříte vlastní soukromé lázně. Sprchový kout navíc šetří místo a je vhodný i během léta, kdy po práci na zahradě pouze rychle skočíte pro osvěžení pod proud chladné vody. A to klidně několikrát za den.

Sprchový kout MAXIM 90x90 cm
Sprchový kout MAXIM 90×90 cm

To správné osvětlení

Nedostatek osvětlení dokáže v prostředí chaty vytvořit jedinečnou a do určité míry útulnou atmosféru, ale v koupelně je víc k vzteku než užitku. To, že jste v přírodě, není důvodem k tomu, abyste neměli k dispozici pořádně velké zrcadlo se silným zdrojem světla. Ženy ocení možnost čistit si pleť, líčit se a celkově pečovat o krásu za podmínek, na které jsou zvyklé z domova. Určitě tak zakupte a nainstalujte dostatek osvětlení.

Koupelnové předložky

Po koupání má člověk často chuť zachumlat se někam do peřin a v případě ošklivého počasí to platí dvojnásob. Bohužel mnoho chatových koupelen zcela zapomíná na komfort. Už jen zanedbatelná investice do koupelnových předložek s vysokým vlasem vám dokáže koupání zpříjemnit. Studená podlaha se k vašim chodidlům nedostane. Klíčová je pouze správná péče.

Koupelnová předložka Alessia, Ø 90 cm
Koupelnová předložka Alessia, Ø 90 cm

Zapomeňte na provizorní podmínky

Provizorní podmínky nemusíte brát jako samozřejmost. Když vše vymyslíte tak, aby se vám i mimo domov dobře fungovalo, budete na chalupě s radostí trávit více času. V koupelně se tento přístup zhmotňuje v hromadu různých poliček, šikovných držáků a doplňků. Do dřevěných stěn je připevníte velmi snadno. Chcete-li se vyhnout vrtání, vyberte si takové, které mají přísavku. Výsledkem bude skvělá koupelna a chata, kde se budete cítit skvěle nejen během pár týdnů v létě.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...