Praktický návod, jak vybrat reprezentativní rozkládací pohovku

Víte, podle čeho vybrat kvalitní rozkládací pohovku, které vedle hezkého vzhledu nabídne také praktičnost a dostatečné pohodlí? Podívejte se na praktický návod, který vás výběrem provede.

rozkladaci pohovka

Skládací gauč je perfektním řešením pro každého, kdo bojuje s nedostatkem místa, nebo pouze čas od času potřebuje ubytovat návštěvu. Mohlo by se zdát, že tento kus nábytku není v módě, ale opak je pravdou. Přidanou hodnotu rozkládacích pohovek jen tak něco nepřekoná. Moderní kusy skvěle zapadnou do interiéru a rozhodně nepůsobí laciným dojmem. Pokud i vy chcete vybrat rozkládací pohovku, která vám nebude připomínat studentská léta, nechte si poradit.

Kvalitní materiály jsou klíčové

Rozkládací pohovky bývají ze zcela pochopitelných důvodů o něco dražší. Už to je důvod výběr neuspěchat a všechny dostupné možnosti si porovnat. Rozkládací varianty se dnes již běžně vyrábí z opravdu kvalitních materiálů, mezi kterými nechybí kov, masivní dřevo a kůže.

Přínosem těchto materiálů je nejen luxusní vzhled, ale také vyšší odolnost a životnost. Pokud se chystáte pohovku rozkládat často, případně ji ke spánku využívat opravdu každou noc, celkovou kvalitu nepodceňujte.

Rozkládací pohovka TOKIO VIII
Rozkládací pohovka TOKIO VIII

Správná velikost je o pohodlí

Úzký gauč nikdy nebude působit honosně a v případě rozkládací verze nenabídne takový komfort, kterým se chlubí větší pohovky. Délka po rozložení by měla být minimálně 200 cm, ideální šířka pro dvě osoby je 180 cm. To je již slušné letiště, a proto přeměřte prostor, kam budete pohovku rozkládat. Pokud by vás přeci jen napadlo šetřit místem, opět vycházejte z toho, jak často se bude na pohovce přespávat. Mačkat se každou noc není nic zdravého.

Vyberte ten správný systém

Manipulace s pohovkou by měla být rychlá. V tomto ohledu si plusové body získává vysouvací zásuvka s rozkladem. Celý systém je založen na tom, že z pohovky s lenoškou pouze vysunete chybějící část matrace, která vytvoří v jedné rovině plnohodnotné lůžko. Nevýhodou je fakt, že matrace na spaní tvoří část určenou k sezení. Dochází tak k jejímu rychlejšímu opotřebení. Další možností je rozkládací systém s dělenou matrací. Matrace jsou šikovně ukryty v sedací a opěrné části. Pohovku rozložíte vytažením úložného prostoru směrem dopředu.

Rozkládací pohovka BAHAMA
Rozkládací pohovka BAHAMA

Velké popularitě se těší rozkládací systémy s celistvou matrací. Jedná se o ideální řešení na každodenní spaní. Matrace je ukryta uvnitř pohovky a vytáhnete ji směrem dopředu. To vše prakticky jedním pohybem. Přes den se tak matrace nezašpiní a neopotřebuje od sezení na pohovce. Hledáte-li přeci jen něco cenově dostupnějšího, zaostřete na Click Clack pohovky. Díky zabudovanému mechanismu k rozložení stačí pouhé dva pohyby. Ze sedací a opěrné části se stane vodorovná plocha. Nevýhodou jsou méně kvalitní matrace.

Pohovka, která vám bude dělat radost

Vyspat se do růžova a ještě vědět, že vám rozkládací pohovka nedělá ostudu. Přesně to je kombinace, kterou byste měli vyžadovat. Nezapomeňte na výše zmíněné rady a výběr pro vás bude jednoduchý.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...