Jak prakticky uschovat boty v předsíni?

Především ve větších rodinách roste množství párů bot do závratných výšin. Jejich skladování se tak stává problémem, který je třeba chytře vyřešit. Nepoužívané páry je vhodné uskladnit do samostatné skříně. Určitě by neměly být ve skříni společně s oblečením, které běžně používáte. Zbývající páry, které nosíte, patří do předsíně. Tam je máte před odchodem z domu při ruce. Víte, jak je pohodlně uskladnit?

Botník v předsíni může posloužit i jako lavice - ilustrační obrázek, zdroj
Botník v předsíni může posloužit i jako lavice – ilustrační obrázek, zdroj

Předsíň si také zaslouží péči

Předsíň je často opomíjenou místností, což je velký paradox. Vždyť právě tento prostor je vizitkou celého vašeho bydlení. Vytváří první dojem a dýchne na vás pokaždé, když otevřete dveře. Nepodceňuje výběr nábytku a nepřehlížejte boty, které jsou pouze odloženy na nějaké podložce. Všechny vaše tenisky, polobotky, lodičky a další typy bot si zaslouží místo pro odpočinek před další vycházkou. Správné uložení bot má navíc velký vliv na jejich vzhled a výdrž.

Jak by měl vypadat správný botník?

Ideální botník by měl mít v první řadě dostatečné rozměry na to, aby uschoval vše, co potřebujete. Stejně tak by jeho vzhled měl zapadat do kontextu celé předsíně. Pravda je totiž taková, že botník zrovna nepatří k těm kusům nábytku, který by na sebe měl strhávat přehnanou pozornost.

Lavice / Botník BRÜSSEL
Lavice / Botník BRÜSSEL

Pokud jde o vnitřní uspořádání botníku, mezi nejrozšířenější varianty patří dřevěné botníky s rovnými policemi, drátěné koše a výklopné botníky. Každý typ botníku má své výhody a nevýhody. Předem lze však prozradit, že pro uložení boty je důležité, aby se jakkoliv neprohýbala a nedotýkala okolí. Ze všech vyjmenovaných možností tak nejlépe vychází rovná a plná police, do které botu uložíte.

Textilní organizér na obuv, boty - 16 párů - světle šedá barva, ZELLER4003368146355
Textilní organizér na obuv, boty – 16 párů – světle šedá barva, ZELLER4003368146355

Výklopné botníky sice šetří místo, ale bota je v nich vždy opřena o špičku či patu. U některých typů bot to není problém a nelze předpokládat, že by takové skladování například opotřebovalo tenisku s gumovou špičkou. Luxusnější páry bot z kůže si však takové zacházení nezaslouží.

Důležité je větrání

Při skladování bot a výběru botníku nezapomínejte na důležitost větrání. Obuv musí dýchat. V opačném případě začne rychleji zapáchat, což lze sice vyřešit různými spreji, ale rozhodně to není správně. Stejně tak by botník neměl být umístěn na vlhkém místě. Umístit ho na chodbu domu je možné, pokud je chodba suchá a teplota vzduchu je v rámci možností stabilní. Při umístění mimo prostor vašeho bydlení se určitě vyplatí investovat do botníku se zámkem.

Boty si zaslouží pořádek

Zorganizovat si veškerou obuv v předsíni je skvělý krok k pohodlnému bydlení. Nemusíte již přeskakovat rozházené boty a přemýšlet nad tím, kde co je. Praktický botník je jednorázovou a nepříliš náročnou investicí, která se rozhodně vyplatí.

Botník Garret
Botník Garret

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...