Při rekonstrukci kuchyně nezapomeňte na grafosklo

Sklo do moderního interiéru jednoznačně patří. Nové technologie a výrobní postupy posouvají hranice toho, jakým způsobem je sklo možné používat a jaké designy může přinášet. Možnosti v dekorování a designu skla překonává grafosklo.

Grafosklo v kuchyni - ilustrační obrázek, zdroj
Grafosklo v kuchyni – ilustrační obrázek, zdroj

Víte, co je to grafosklo?

Pojem grafosklo v interiérovém designu se skloňuje velmi často. Při rekonstrukci kuchyně si najdé své místo především v domácnostech, které chtějí docílit moderního a svěžího vzhledu. Takového, jenž dokonale odráží vkus majitele.

Grafosklo je systém jednoho nebo dvou skel. Součástí tohoto systému je bezpečnostní fólie s vnitřním grafickým designem. Na skle je tak nyní možné vidět barvy a motivy, o kterých se vám ani nezdálo. Na výběr je toho opravdu mnoho, případně si můžete nechat vyrobit design přímo na míru.

Grafosklo v kuchyni

Výrobní technologie umožňuje vytvářet i velké skleněné desky, které se mohou proměnit ve velmi originální náhradu keramických obkladů v kuchyni. Místo běžných obkladů tak můžete mít v kuchyni velký grafický motiv. Kvalitní grafosklo do kuchyně kalené je odolné vůči teplotním změnám a úderům. Pokud by se rozbilo, tabule se neroztříští jako běžné sklo, ale na z větší části neostré krychličky. Další výhodou použití grafosklo v kuchyni je snadnější úklid. Jak je to možné? Běžné obklady mají spáry, které je velmi problematické čistit. Ty u grafoskla nenajdete. Mytí desky je naprosto bez komplikací.

Propojte grafosklem celé vaše bydlení

V některých případech je velmi složité propojit kuchyňský kout se zbytkem bytu a nově zrekonstruované místo pro vaření působí tak trošku jako pěst na oko. Použití grafoskla vám umožňuje tento problém velmi snadno vyřešit. Grafosklo můžete použít v interiéru na více místech a v jednotném designu. Hodí se totiž nejen do kuchyně, ale také jako skleněná výplň zábradlí či dveří. Když použijete stejný motiv na několika místech, podaří se vám prostor propojit a vytvořit dojem kompaktnosti. Velmi zajímavě působí použití grafoskla v posuvných dveřích.

Grafosklo pro milovníky designu

Jak vidíte, grafosklo vám umožňuje opravdu dokonale vystihnout váš styl a provázat interiér. Vyzkoušejte na jeho přednosti myslet i při rekonstrukci kuchyně. Motivy pro skleněný obklad za kuchyňskou linku si u mnoha výrobců můžete vybrat z velmi široké nabídky, někteří dokonce umožňují použít vlastní fotografie. V takovém případě budete mít jistotu, že vaše kuchyně je skutečný originál.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...