Příjemně se osvěžte v zahradním bazénu

Teploty strmě stoupají vzhůru, tropické počasí se právě hlásí o slovo. Zchlaďte se před ostrým sluncem a skočte do bazénu! Přeplněné aquaparky asi nebudou úplně to pravé, pokud si ceníte vlastního soukromí. To samé platí o řekách a rybnících, které kromě plavců mohou znepříjemnit život například znečištěním vody. Zahradní bazény jsou perfektním řešením, když si chcete užít léto podle vašich představ. Zainvestujte do vašeho vlastního bazénu a užívejte si letní radovánky v pohodlí domova. 

photo 1555952920 212a8b84bfec e1561910496561

Orientovat se ve všech typech, materiálech a parametrech různých bazénů může být docela oříšek. Bazén je záležitost na mnoho let, proto vybírejte pečlivě a snažte se o každém typu zjistit co nejvíce informací. Buďte nároční a pořiďte si na vaši zahradu ten pravý bazén, který bude splňovat všechny vaše požadavky. 

Nafukovací bazény 

První variantou bazénu jsou ty nafukovací, kterých najdete nepřeberné množství na všech e-shopech se zahradním nábytkem. Tento typ se hodí na každou zahradu. Není potřeba se složitě rozmýšlet nad nafukovacím bazénem, protože se jedná o nejjednodušší variantu. Bazén je cenově dostupný, v pohodě jej složíte i rozložíte, nemusíte kvůli němu přestavět celou zahradu. Ani údržba nafukovacích bazénů není nijak složitá, na rozdíl od těch zabudovaných do země, které vyžadují větší péči s čištěním.

S koupací sezónou můžete začít prakticky hned. Bazén je v mžiku napuštěný a správným přidáváním chlóru a obměňováním vody se budete moci koupat bez starostí až do posledního letního dne. Na podzim bazén jednoduše složíte a umístíte do zahradního domku. Vybírejte z různých velikostí přesně takový, který perfektně zapadne na vaší zahradu a s takovým rozměrem, který bude vyhovovat celé vaší rodině. S nafukovacím bazénem určitě nešlápnete vedle!

90772 Bestway Nafukovací bazén modro-bílý 305 x 183 x 46 cm 54150
90772 Bestway Nafukovací bazén modro-bílý 305 x 183 x 46 cm 54150

Nadzemní bazény s kovovou konstrukcí

Druhou variantou je bazén s kovovou konstrukcí. Tento typ spojuje výhody nadzemních nafukovacích bazénů a bazénů s kovovou stěnou. Kovový rám zajišťuje stabilitu bazénu a zároveň i jednoduchou montáž. Velkou výhodou této varianty je, že se díky kovu snadno prohřívá. Nemusíte tak dlouho čekat, než se voda ohřeje. 

Mezi další výhody tohoto typu se řadí pořizovací cena, která je stejně jako v případě nafukovacího bazénu dostupná téměř pro každého. Snadná je i údržba a zprovoznění. Nemusíte složitě přemýšlet nad sestavením bazénu. Díky jednoduchých kroků budete mít za pár desítek minut složeno a můžete se věnovat letním radovánkám. K některým bazénům dostanete i filtrační aparaturu v ceně. Dobře zkontrolujte, jestli se v balení nachází. Pokud ne, určitě je dobré ji koupit společně s bazénem. Po každém dni by se měl bazén zakrývat plachtou, zamezíte tak většímu znečištění. Po skončení sezóny je nutné bazén vyčistit, vypustit a uklidit na suché, nemrznoucí místo. Správnou údržbou vždy prodloužíte životnost bazénu. 

Bazén CANARIAS CIRCULAR (3,5 x 1,2 m)
Bazén CANARIAS CIRCULAR (3,5 x 1,2 m)

Bazény zapuštěné do země

Pro náročnější zákazníky tady jsou bazény zabudované do země, které vytvoří z každé zahrady luxusní místo. Nechte se rozmazlovat a pořiďte si opravdu kvalitní bazén, který vám vydrží několik dekád. Tento typ bazénu samozřejmě vyžaduje větší zahradu či pozemek. Údržba je zpravidla náročnější než u předešlých dvou typů, zato získáte stoprocentní komfort při tropických teplotách. 

Vybírat můžete z přelivových bazénů, které fungují na stejném filtračním principu jako ty na koupalištích, tj. filtr po celém obvodu bazénu, do kterého je odváděna znečištěná voda na hladině. Jedná se tedy o dokonalejší způsob čištění, jelikož probíhá po celou dobu pobytu v bazéně. Navíc design tohoto typu snadno zapadne do každého exteriéru. Čisté linie a elegance vytvoří z každého prostoru oázu klidu.

Dalším typem zapuštěných bazénů jsou skimmerové. Ty mají na rozdíl od přelivových mají jen jeden filtr, do kterého jednou za čas zapojíte hadici a vyvakuumujete nečistoty. Mezi jejich výhody patří dlouhá materiálová životnost, vysoká pevnost a odolnost vůči chemikáliím a teplotám.

photo 1509600110300 21b9d5fedeb7 e1561910854698

Posledním typem tohoto druhu jsou bazény vypláštěné těžkou fólií. Tyto bazény se hodí zejména do zahrad, které nám nedovolí mít souměrný tvar bazénu, jako jsou ty čtvercové či obdelníkové. S těžkou fólií si můžete navrhnout bazén podle vašich představ a preferencí přímo na míru. Další nespornou výhodou je životnost fólie, která je rovněž odolná vůči UV záření. 

Věříme, že se s nástupem léta budete příjemně osvěžovat ve všem novém bazéně. Nenechte se zaskočit úmorným horkem. Nasaďte si klobouk a sluneční brýle, namaže se opalovacím krémem a vychutnávejte si úžasné letní chvíle jako na dovolené přímo v pohodlí vašeho domova.  Pořiďte si bazén vašich snů ještě dnes!

 

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...