Příprava salátů a dobrot rychle? Pomohou vám kuchyňské kráječe

Letní období a hezké počasí je výzvou k tomu, abyste odlehčili vašemu jídelníčku a zařadili mezi připravované pokrmy více zeleniny a ovoce. Pokud nechcete ztrácet čas a zároveň vám záleží na tom, jak jídlo vypadá, stávají se ideálním řešením kuchyňské kráječe.

krajece

Kuchyňské kráječe mají pošramocenou pověst z teleshoppingových dob, kdy se je jako zázračné, nezničitelné a cenově výhodné pomocníky do kuchyně snažil prodávat plešatý pán se zlatou náušnicí. Není tak velkým překvapením, že mnoho milovníků vaření si potraviny raději nakrájí ručně, než aby investovali do „kouzelného“ kráječe z televizní obrazovky. Naštěstí ne všechny výrobky si hrají na něco, co nejsou. Pokud potřebujete skutečně jen nakrájet ovoce, zeleninu, sýry či uzeniny, solidní kuchyňský kráječ vám dokáže ušetřit mnoho času.

Univerzální a specializované kráječe

Porozhlédnete-li se ve vodách renomovaných výrobců kuchyňských spotřebičů, objevíte zástup šikovných kráječů do zásuvky. Některé z nich jsou univerzální s různou tloušťkou řezu a využijete je při přípravě více pokrmů. Jiné jsou specializované. Slouží například pouze pro přípravu zeleniny. Bez ohledu na to, jak se nakonec rozhodnete, byste při výběru měli myslet na tři nejdůležitější parametry.

Multifunkční kráječ Orava SE-301
Multifunkční kráječ Orava SE-301

 

Prvním je samotný typ konstrukce. Ten by měl být dostatečně praktický, robustní a zároveň připravený na omývání vodou. Není nic horšího, než když se vám kráječ zprotiví tím, že ho musíte po každém vaření komplikovaně a zdlouhavě drhnout. Druhým parametrem je krájecí kotouč, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit. V ideálním případě by měl být nerezový, odnímatelný a bezpečný. Lepší kráječe jsou vybaveny chráničem prstů a dětskou pojistkou. Ta brání nechtěnému spuštění přístroje. Třetím faktorem je kombinace velikosti a výkonu. Kráječ, který bude vyhovovat velké rodině, bude zbytečností pro toho, kdo bydlí sám.

Příslušenství pro krásnou oblohu

Některé modely elektrických kráječů se mohou pochlubit bohatým příslušenstvím, díky kterým dokážete vaše kulinářské umění posunout o několik kroků dál. Díky nástavcům zvládají hladká kolečka, vroubkovaná kolečka, hrubé i jemné proužky, silné trojúhelníky, nebo kostičky. S takovými možnostmi se zeleninové saláty vyrábějí jedna báseň a jejich vzhled vypadá mnohem lépe, než když vše pouze krájíte nožem.

Sekáček Russell Hobbs 20320-56 Desire s víčkem pro snadné skladování
Sekáček Russell Hobbs 20320-56 Desire s víčkem pro snadné skladování

 

Od krájení k sekání a strouhání

Chcete si vaření a přípravu opravdu hodně velkého množství jídel usnadnit. Některé kráječe v sobě kombinují další funkce a umožňují suroviny také sekat či strouhat. Připravit domácí tatarák, ořechovou náplň do buchet nebo třeba sýr na těstoviny není s takovou výbavou absolutně žádný problém.

Čtěte dál!

Dobře bydlet pomáhá STAVOTECH Olomouc 

Covid, inflace, války za humny, energetická chudoba – posledních pár let...

HLASUJTE PRO NEJ INTERIÉR V ČR!

Pokud se zajímáte profesně nebo jen uživatelsky o interiérový design, jistě...

Veletrh úspor v Uherském Hradišti

Veletrh úspor je výstižný název oblíbené stavební výstavy Stavba – Teplo...

Komentáře

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oblíbené články

Jak umíchat Aperol Spritz – přísady a poměry

Aperol Spritz je koktejl pocházející z Itálie, složený z...

Hmyz v bytě: Jak se zbavit malého hmyzu v domácnosti

Nežádoucí hmyz v bytě nás může pořádně potrápit. Ale...

Jak udržovat živý plot

Jednou z možností, jak esteticky oddělit zahradu od okolí...